Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Panická porucha

Aleš, 27.01.2012 22:38:16, IP: ***.***.180.153, #158801
jsem bez jakéhokoliv příjmu a je mi mizerně , že ani nevycházím z bytu bude to se mnou na dlouho , protože příznaky jsem cítil bohužel už nejméně rok akorát jsem to přehlížel , zatim jednou hospitalizovanej ...

ale děkuji za rady a povzbuzení A.
alena, 07.02.2012 22:24:29, IP: ***.***.110.13, #159145
ahoj, mám dotaz..3.ledna jsem měla z ničeho nic první panickou ataku, kdy mě odvezli i do nemocnice, myslela jsem že mám embolii nebo infakrt, no nebudu to dál popisovat..druhý den jsem pak měla hrozné úzkosti a nepříjemné pocity - které jsem nikdy neměla do té ataky, tak jsem navštívila obvoďačku, dala mi Neurol- který mám užívat při zvýšeném pocitu nevolnosti, úzkosti - tudíž jen ve vyjímečných situacích, a na denní užívání mi napsala Lenuxin-je prý slabý a mám ho na půl roku..je to správný postup? může mi ho obvoďačka takhle napsat? nechce se mi hned chodit k psychiatrovi..
Jarka, 08.02.2012 10:48:55, IP: ***.***.158.1, #159157
Dobrý den,
začalo to 14 dní před Vánocema, v noci jsem se probudila a začla jsem strašně brečet, nemohla jsem dýchat a strašně se bála smrti. Poté jsem se uklidnila.
jenže 2 dny na to- třes, úzkost, bolest celého těla a nezastavitelný pláč. Prošla jsem během 14 dnů všemi vyšetřeními- jsem zdravá ( 3x ťukám)
Pomoc jsem nenašla u psychologa ale u psichiatra, je to víborná lékařka, trpím úzkostmi a panickou atakou, beru léky sertivan a vše je v pořádku, opět ťukám :-).
jediné z čeho mám strach je to, že až léky doberu, tak se to vrátí.
Myšlenky na smrt mám stále, strašně se bojím o celou rodinu, ale musím na to nemyslet a snažím se myslet na něco pozitivního.
jsem z České Lípy a ráda bych se třeba seznámila s človíčkem co to má také a bydlí poblíž.
Ve dvou se to lépe táhne :-)
tak se mějte moc krásně a hlavně hodně pevnou psychiku všem :-*
Jarka
Jarka, 08.02.2012 10:58:32, IP: ***.***.158.1, #159158
Ahoj,
obvoďák ti může napsat léky na psychiku- ten může všechno.
ale návštěvu psychiatra bych neodkládala, strasně moc ti ta konzultace pomůže, dozvíš se, kde, jak , proč nač ... a hlavně ti rozumí, vystudoval to.
Opravdu doporučuji.
Já se také bála, ani jsem to nikde v rodině neříkala (je mi 22 a jsem na hlavu- s tim se nechce chlubit nikomu) :-). když od od psychiatra odcházela s receptem na prášky, hned mi bylo lépe, hlavně jsem našla člověka který to pochopil a snažil se pomoci.
Po čase jsem to řekla i doma- setklala jsem se s pochopením a podržením i od rodiny...
Jsou to strašné stavy, hlavně nebud sama :-*
Kiara, 09.02.2012 14:35:00, IP: ***.***.157.88, #159197
Ahoj Alčo, taky jsem zrovna neměla nejlepší pocit, když mi obvoďák předepsal moje první antidepresiva a proto jsem se raději objednala i u psychiatra. Také mi tehdy obvoďák předepsal Lenuxin, tak nemusíš mít z ničeho obavy.
alena, 09.02.2012 20:40:38, IP: ***.***.110.13, #159220
tak to děkuji za trošku uklidňující zprávu..mám je jen na půl roku..pak konec..tak uvidíme no..nevím jesltli to stím souvisí, ale do té mé první ataky se mi stále točila asi rok hlava, vždy třeba týden v kuse apod..teď stím nemám problémy, ale co se mi teď opravdu nelíbí, zhoršila se mi pleť a to docela hodně, může to být těmi antidepresivy??
Klára, 10.02.2012 21:43:05, IP: ***.***.48.25, #159252
Ahoj lidi, už jsem sem delší dobu nepsala. PP mám již 20 let a je to střídavé, někdy je lépe, někdy hůř. Po 5 letech na Lexaurinu a 19 na Rivotrilu, který mi asi nejvíc pomáhal jsem skončila na antidepresivech Asentra. A to proto, že Lexaurin a Rivotril jsou prý návykové. Asentra mi zabírala postupně a začátek léčby byl šílený - stavy se přechodně zhoršily, ale to je prý u AD při prvních týdnech normální. Asentru jsem brala už 2 x, poprvé půl roku, pak 3 roky pauza, Rivotril byl jen nárazově, ale pak se PP zase zhoršila, tak znovu Asentra. Druhé nasazení Asentry bylo silný kafe, trvalo 2,5 měsíce, než zabrala a do té doby jsem měla téměř denně stavy s třesem, polokřečemi, brněním a mdlobami (prý si takoto tělo zvyká na vychytávání serotoninu, než se ta léčba chytne). Když AD zabrala, bylo to super, já byla jako peříčko, cítila jsem se skvěle, všechno bylo pohodové, přitom jsem se mohla soustředit i na práci a nebyla jsem oblbnutá nějakými vedlejšími účinky. Po roce jsem opět postupně vysadila a další 3 roky pauza a docela pohoda na pár drobných PP, které jsem zvládla sama nebo s 1/2 pilulkou Rivotrilu.
A pak PP zase udeřila, ale v plné síle. Tak jsem poprvé skončila u psychiatra. Dali mi Welbutrin- antidepresiva, která mi vůbec nesdděly. Nástup léčby byl v pohodě, jenže účinek slabý, místo klidu njsem byla nabuzená, nespala jsem v noci, pořád plná energie, zato ráno jsem byla jako mátoha-nevyspalá, dělalo se mi taky zle, ale jen mírně, nicméně slabé ataky mne pořád obtěžovaly. Mám totiž alergii na adrenalin a Welbutrin aktivuje noradrenalin, takže se to patrně minulo účinkem. Navíc jsem každou chvíli rudla v dekoltu i obličeji, vyskakovaly mi fleky a bylo mi horko. Tak mi to vysadili a budu se vracet ke své osvědčené Asentře. Ale mám hrůzu, jak budu snášet třetí nasazení, když mi trvá měsíce, než se léčba chytne. Mám hrůzu z těch záchvatů, co jsou na začátku léčby ( asi to máme každý nastavené jinak).
Taky mi už zkoušeli dát jiná AD, už nevím, jak se to jmenovalo, ale to jsem zase spala za pochodu, takže to zase nešlo brát.
Máte někdo zkušenosti jako já, že by vám bylo na začátku léčby tak strašně zle ? Teď jsem četla o nebezpečném stavu - serotoninový komplex (třes, křeče), mám podobmé stavy na začátku léčby když AD vychytávají serotonin. Nejraději bych nic nebrala a zkusila jen bylinky, ale lékařka mi řekla, že to mi nepomůže. Já nevím, mě ti psychiatři připadají, že by nás nejraději cpali lékama, ale asi vědí, co dělají. Blázen snad nejsem, deprese nemám, ani fobie, agresivní jedinec už vůbec nejsem, jen prostě v sobě držím emoce, snažím se dělat vše poctivě a asi se ve mě nahromadí stres s pak je mi zničehož nic hrozně zle. Asi se organismus úplně vyčerpá a tělo na to reaguje kolapsem:-(
jana, 12.02.2012 12:19:23, IP: ***.***.110.136, #159285
dobry den muj manzel bere neurol a vcera byl na pive dal si devet piv a dnes si dal neurol 0.25 myslite ze se mu nic nestane dekuji
Ria, 13.02.2012 2:30:19, IP: ***.***.197.29, #159301
pokud manžel bere neurol a k tomu pije tolik piv, určitě to není dobrá volba, nevím, z jakého důvodu bere neurol a na co, není to lék, ale určitě by se měl po dobu užívání neurolu, alkoholu vyhnout, neboť stav se může zhoršit !!!!
Ria, 13.02.2012 2:39:52, IP: ***.***.197.29, #159302
Aleši, léčíš se na psychiatrii? Pokud ano, pak máš k důchodu hooodně blízko. Jsi na neschopence? Žádat o důchod musíš sám v místě svého bydliště, zajdeš na sociálku a vyplníš formulář, pak už jen čekáš, až tě komise vyzve na kobereček. Samozřejmě mezi tím se ještě dělají psycho testy (u psychiatra), protože sociálka si žádá zdravotní hodnocení pacienta od psychiatra. Nevím z jakého jsi města, ale třeba v Praze trvá vyřízení takové žádosti až třičtvrtě roku, než se člověk vůbec dostane ke komisi. Pokud není schopen dojít ke komisi, tak moc naděje na důchod nemá, protože komise člověka potřebuje vidět. Takže doporučuji nadopovat se vším možným a být před komisí totálně kántry, aby viděli, jak člověk zuboženě vypadá. Drž se a bojuj, pokud trpíš pouze PP, pak se to dá ještě zvládnout, věř mi, léčím se 2 roky, začalo to právě PP, celkem hnusná věc zpočátku, ale pak s AD se to dá postupem času zvládnout :-) Tak hodně zdaru, drž se a přemož tu svini co nejdřív !!!!!
zzzdenka, 14.02.2012 13:41:08, IP: ***.***.189.90, #159333
Jane.Neurol a pivo, nebezpečná kombinácia: Nájdi dáke články na nete a daj mužovi prečítať.
Ja som mala vyslovene zakázaný alkohol k lexaurinu, to je obdobné ako neurol.
myška, 15.02.2012 16:51:29, IP: ***.***.200.142, #159367
Dobrý den,s PPmám už nějaké zkušenosti,ale mám nový problém,a nevím jestli to k PP patří,těžko se mi dýchá,bušení srdce,na kardio.jsem byla a vše ok.Snažím se to nějak ovlivnit,ale vúbec to nejde.Léky neberu,mám pocit jako by to bylo od zad,hodně mě taky bolí mezi lopatkama,tak jsem tu přišla na radu.Před tím jsem tyto problémy u mé PP neměla.
Kiara, 15.02.2012 18:50:18, IP: ***.***.157.88, #159370
Zdravím, v mém případě bylo zrovna bušení srdce (tep v klidu kolem 110/min. a při atace kolem 160/min),nechutenství a úbytek váhy hlavním důvodem proč jsem začala užívat léky. Též jsem byla na kardiologii, měla nasazeného holtera, udělané echo srdce a EKG a vše v pořádku! Doporučuju si zajít k lékaři a vyloučit možnou fyzickou příčinu.
Ria, 16.02.2012 3:15:18, IP: ***.***.197.29, #159383
Myško, pokud máš zkušenosti s PP a zároveň nějaký problém, tak bych asi volila nejprve vyloučení nějakého problému, jak říkáš asi se zádama, aby se ti PP zase nerozjela, znáš jí, jaká je to sviňa zrádná. Tak hodně zdaru, držím palce !!!!
myška, 16.02.2012 18:06:43, IP: ***.***.200.142, #159395
Právě že vím co je to za zákeřnou svini,jen jsem už chvíli bez práškú,a myslela jsem že to mám za sebou.Azdá se,že se zase pro jistotu hlásí ,abych na ni úplně nezapoměla.
        Předchozí   1 .. 415416417418419420421 .. 731      Následující
Přidat příspěvek k tématu Panická porucha
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.