Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Panická porucha

Dáša, 14.03.2007 21:33:52, IP: ***.***.124.143, #4703
Miri, tak to tě obdivuju, dva velké nákupy...My to děláme taky tak-jednou týdně nákup na celý týden. Někdy to zvládám líp, někdy hůř. Lysanxia beru něco přes měsíc, každý večer 10 mg, má to pak účinkovat další den až do večera a Zoloft o něco kratší dobu, teď už to bude myslím pomalu taky měsíc. Jinak s tou hlavou mám problémy už víc jak deset let. Dělali mi vše - EEG-3x, CT i magnetickou rezonanci. EEG potvrdilo,že ne vše funguje jak má, ale ne že by tam něco bylo. Léčila jsem se všemožně, ale nic moc nezabralo. Jinak jsem si o bolestech hlavy četla moc a moc. Existují různé typy bolestí hlavy-migréna, pak jeden typ specifický hlavně u mužů, pak jsou to bolesti z napětí. Mně tady neurolog řekl, že je to rodinná migréna, i když všechny příznaky migrény nemám. Jak jsem popisovala Mixovi, beru antimigrenikum Nocertone a shodou náhod ten Dogmatil. Jenže jak se rozjela ta PP, tak beru další léky, proto jsem Dogmatil přestala. Jenže u neurologa včera, jak jsem popisovala v tom dřívějším příspěvku jsme se bavili, že ta Lysanxia může způsobovat to zhoršení těch bolestí hlavy. Nemusí to tak být u každého, ale je pravda, že od doby, co se léčím teď znovu na PP, tak se migrény zhoršily.Proto neurolog chce, abych postupně vysadila tu Lysanxii a znovu začala Dogmatil, protože ta kombinace Nocertonu a Dogmatilu mi hodně na mé migrény zabrala. Jinak chápu manžela, že nechce nikam jít-někdy je to fakt těžké zjistit pravou příčinu bolestí hlavy. Pokud je ale CT negativní, tak by to nemělo být vážné. Ale měl by třeba zkusit masáže, jestli je to od svalů na krční páteři, trochu procvičování. Někdy to stačí, někdy je potřeba nasadit léčbu. Ale to by museli přijít na tu příčinu. Mě často taky bolí za okem. Jinak byl na očním? Mě, když jsem chodila po doktorech poslali i na oční. Tak klidný večer. Dáša
Lucka, 14.03.2007 21:55:48, IP: ***.***.216.192, #4704
Mirko, jeste dotaz, kdy ty etapy skoncily? Zabralo ti AD? Ja budu brat AD v patek tri tydny a porad nic. Nekdy mam proste pocit, ze se to uz neda vydrzet :( zitra se moji doktorky zeptam na tech 6 tydnu na psychine.
danca, 15.03.2007 7:47:43, IP: ***.***.69.91, #4706
Ahoj Blanko, trpim take panickou poruchou, parkrat sem mela vazne pocit ze nebudu, neda se to zastavit.Brala sem ze zacatku neurol a cipralex, postupne sem vysadila neurol, coz bylo dost tezke.Ted beru porad cipralex-6mesicu, zkousela sem ho vysadit ale stavy se mi vrati pokazde kdyz prijde spousteci situace takze ho beru dal.Jen nevim jak dlouho bude trvat vyleceni a jestli je vyleceni vubec mmozne?Mam hruzu uz jen z toho ze bych mela brat leky cely zivot....rda bych zkusila nejakou alternativu...pokud nekdi o necem vite prosim napiste...dekuji
Mirka, 15.03.2007 8:06:01, IP: ***.***.158.236, #4710
Lucko,po třech týdnech braní AD,můžeš maximálně pociťovat mírné zlepšení a to ještě,když budeš mít štěstí.Hodně jsem se zabývala sondováním účinku AD a něco jsem o tom zjistila.Kdybys dala řeč,tak by jsi se divila,kolik lidí z tvého okolí AD bere nebo bralo.U každého člověka je reakce na AD jiná ale většinou je to tak: po třech týdnech někdo pcítí mírné zlepšení,po šesti týdnech nějaký účinek a po 3 měsících by se měl rozvinout plný účinek,pokud člověk kápl na to správné/pro něj/AD. Ze začátku by každý měl opravdu k tomu brát nějaký benzod.,tak jak mu doktor naordinuje.Usnadní to snášet v počátku nepříjemné vedl.účinky a člověku se přeci jen uleví.Návyk se v tak krátké době určitě nevypěstuje.Klidně se může brát 6neděl až 2 měsíce a pak po troškách vysazovat.
Jinak,věř,že to vydržíš,člověk vydrží jako kůň ale souhlasím,je to hrozné.Mohla bych ti o tom hodně psát Ale i já jsem ti nadějí,že se stím dá dobře žít.Ale chvíli to trvá Tak hodně sil!
Mirka, 15.03.2007 8:17:08, IP: ***.***.158.236, #4711
Dančo,slyšela jsem v rádiu jednoho psychiatra,který říkal,že u panických poruch se musí brát AD alespoň dva roky,jinak je skoro určitě recidiva.Tak nevím....Asi se musí,když zaberou AD,začít nacvičovat dechová cvičení,chodit k psychologovi a cvičit a naučit se být odolná proti stresu.To vše se osvědčilo mně .Ten Cipralex bych zatím určitě nevysazovala.Ale jsi dobrá,že už jsi zvládla vysadit Neurol.A když už bys ten Cipralex vysadila tak VELICE POMALU. M
Lucka, 15.03.2007 8:21:47, IP: ***.***.216.192, #4712
Mirko dekuju, budu to muset proste zase nejak vydrzet, rano uz se to nedalo, mela jsem pocit, ze mi hlava opravdu upadne, ze ji proste krk neudrzi, vzala jsem si Lexaurin a je to lepsi. Nejhorsi je, ze vzdycky po par dnech, kdyz ma clovek pocit, ze to zvlada, prijde zase neco. Kdyz uz jsem prestala mit ten neustaly strach, zacalo tohle. No proste to budu muset vydrzet, budu myslet na to, ze AD jeste nezabraly a chce to cas. Lexaurinu se ale jeste porad bojim, zatim ho necham jen na tyhle nejhorsi stavy, kdyby se to nezlepsilo, tak ho zacnu brat pravidelne. Moc dekuju a jsem rada, ze ty uz jsi se z toho dostala! Hezky a klidny den vsem!
Mirka, 15.03.2007 8:34:04, IP: ***.***.158.236, #4713
Dáši,dnes ti píši hned z rána,protože mám teď chvíli mezeru,než mně ztuhne sádra a musím jít dělat.A po dvanácté jdu na seminář ke Svat.Anně,tak mně zase čeká zkouška: nacpaná šalina a vpřednáškové síni pres,vydýchaný vzduch a dlouhé blábolení.Tak ti večer napíši jak jsem to zvládla.Bude to zase další posílení?Nebo kolaps?
Jinak jsem nevěděla,že to bereš teprve takovou chvíli,mně už se všichni pletete.Tak to ještě nemůžeš být v pohodě.viz má odpověď Lucce.To jsi stejně dobrá.
Po školení chceme skočit do pivovaru na Mendlák na jedno malé pivko.Je to tam teď bezva spravené.Ale budu mít první alkohol po půl roce abstinence,tak ti napíši jestli to se mnou neudělalo něco negativního.
Manželovi dám přečíst večer tvůj článek,odemne si nedá říct.Ale má teď poslední dobou fakt dost potíže,tak áť mu z toho taky nezačne hrabat,protože začíná být z toho nějaký otrávený. Tak Dáši ahoj,večer ti podám zprávu,jak jsem vše zvládla.Odcházím dělat.Pěkný,bezpanikový den. M
Mirka, 15.03.2007 8:44:44, IP: ***.***.158.236, #4714
Luci,nedá mi to abych neodpověděla ještě rychle tobě.Tvé potíže jsou zcela adekvátní k době braní AD,neboj,vše zmizí,věž mi.Akorát vůbec nechápu,proč nebereš ten Lexaurin,když ti uleví.Význam má na začátku léčby,pak už ti buď zaberou nebo nezaberou AD a nemáš už co brat Lexaurin,leda občas ve vypjatých situacích.A pokud bys ho potřebovala pravidelně,tak to znamená,že ti nezabraly AD a musíš je pak zmněnit. 3 měsíce jsou zkušební doba pro AD.Yeptej se své psych..že vše co ti píši,nejsou nějaké bláboly.
Jinak tě obdivuji,že zvládneš cestu z Prahy do Kladna.To já,,fakt nevím. To je má slabina.A taky to ,že zvládáš ten začátek skoro bez Lexaurinu. Tak zatím!A pěkný den!
Lucka, 15.03.2007 9:03:16, IP: ***.***.216.192, #4715
Miri ja jsem se puvodne snazila zvladnout to uplne bez prasku, to se ale nedalo, takze jsem zacala brat AD, ale nechci to proste nechat vyhrat, mam pocit, ze cim vic prasku, tim hur se toho budu zbavovat. Jezdim autobusem, chodim tri krat tydne cvicit (i kdyz obcas je to zahul) proste nechci nechat PP vyhrat. Ale nekdy se jit mrse dari vyhrat bitvu, valku ale nevyhraje :) jen ten krk je cim dal horsi, uz jsem se objednala na masaz, snad to polevi :( krasny den vsem!
Dáša, 15.03.2007 9:31:57, IP: ***.***.96.7, #4717
Miri, tak ti přeji hodně sil do toho školení, cestování a celého dne. Já nějakou dobu bydlela na Výstavní, kousek od Mendláku, pak v Kohoutovicích a nakonec v Bohunicích. Stěhovala jsem se mocrkát v Brně.
Včera jsem měla hodně silnou migrénu, dneska je to lepší. Ke Svaté Anně jsem chodila k jednomu neurologovi na konzultace. Nemůžu si vzpomenout na jeho jméno, ale je to při neurologii centrum na bolesti hlavy. Možná by manžel mohl zkusit tohle. Vím, že ten doktor je fakt odborník. Ale myslím, že se čeká dlouho, než se tam člověk dostane. Jestli budeš moct, když zrovna budeš na Svaté Anně, zkus se tam kouknout...Večer se určitě ozvi :-). Dáša
Dáša, 15.03.2007 9:38:58, IP: ***.***.96.7, #4718
Luci, já ti rozumím. Taky mám obavu ze všech těch léků a kombinací. Ale jak psala Mirka, na začátku je to lepší brát všechno, pak se to zklidní a jak to zabere, tak postupně vysazovat. Já se na PP léčila už dřív, zhruba rok. A jak se člověk cítí celkem OK, tak to vysazování jde jakš takš.
Jinak mě taky bolí hodně krční svaly a hlava. Masáž uřčitě bude fajn, to ti uvolní. Tak se opatruj a zase napiš. Dáša
jirka, 15.03.2007 13:53:19, IP: ***.***.26.76, #4731
Máte někdo zkušenosti s vysazením neurolu? Já jsem ho bral 1 měsíc dvakrát denně a potom další měsíc jenom ráno a ze dne na den jsem ho vysadil . Za dva dny jsem měl hrozné abstinenčnéí potíže které trvají již pátý den . Ráno strašná únava , bolí ruce a kolena a rychle se unavím . Nevíte jak dlouho to bude trvat? Nebo jsem ho měl vysazovat postupně . Jinak se mějte a bojujte .
Ilona, 15.03.2007 16:22:46, IP: ***.***.25.47, #4734
Ahoj Jirko,Neurol beru už strašně dlouho,ale jedno vím určitě,nesmí se vysadit ze dne na den,to je pak síla,před pár lety mi to udělal můj vlastní psychiatr a já myslela ,že to vůbec nezvládnu,tyto léky se musí vysazovat postupně Ilona
Lucka, 15.03.2007 16:58:50, IP: ***.***.72.14, #4735
Ahoj Dasi, za chvili jdu na masaz, tak se uvidi :)
Jinak jsem byla dneska u doktorky, beru ted jedny AD na noc a napsala mi jeste jedny na den, mate to nekdo taky tak? Nechce se mi do sebe cpat tolik prasku.... Vubec je ta moje doktorka takova zvlastni, misto aby mi nejake prasky doporucila, porad rika, zkuste, uvidime, kdyz tak vymenime...ale ja uz bych rada jedny na stalo....chm...
natt, 15.03.2007 17:38:41, IP: ***.***.120.71, #4736
Je mi pres 20 let a před rokem tzn.kdyz jsem mela maturovat jsem dostala tak panickej strach ze jsem se zacala dusit podstoupila jsem vsemozna vysetreni srdce, plic a vseho mozneho a nic se nezjistilo jak by taky mohlo kdyz nakonec vse pramenilo z mych nervu..sla jsem k psychiatrovi a ten mi rekl ze mam panickou uzkost nebo-li poruchu plus jeste depresi a strach a tak vsecko najednou napsal mi remood ktrey jsem brala asi 5 mesicu musim se priznat ze zacatky s remoodem byly prvnich 14 dni utrpeni stav se mi zhorsil(ale to je proste normalni)nesoustredila jsem se nemohla jsem chvili ani lezet porad jsem jakoby byla neklidna a mela sem brneni v tele pak sem zas byla ospala, boleli me nohy a tak podobne,asi po mesici a pul mi zacal remood kompletne zabirat a a ja se citila ze zas muzu normalne zit, pak jsem jak na potvoru dostala taky mononukleozu, a nezvadlo se mi udelat v kvetnu maturitu z ejdnoho predmetu coz moji psychiku narusilo na novo a v zari jsem maturu ale uspesne zvladla nastesti, ale reknu vam lidi moje stavy pred tim nez sem s tim zacala neco delat byli asi nasledujici: v jakekolv situaci me najednou popadl panicky strach ze se dusim a ze se proste udusim a nikdo mi nepomuze zaclo se my svirat hrdlo a krk a dokud sem si nerekla holka nic ti neni nebo se neprimnela nak rozumne k tomu ze se mi nic nedeje tak sem prozivala treba pul hodinove peklo myslela jsem si ze jsem treba nejak vazne nemocna, zkoumala jsem ruzny diagnozy na internetu nakonec jsem si myslela ze mam rakovinu a umiram, pichalo me u srdce myslela jsem ze mam neco se srdcem no proste jsem si to vsecko psychycky vsugerovala diky memu neustalemu stresu z pritele a taky problemy s rodici no hruza, tohoto problemu jsem se tedy zbavila diky remoodo a taky diky tomu ze jsem nesmela myslet na to ze se jako dusim proste nesmela! a ted po tom co sem rok normalne fungovala a bylo mi fain se mi to vratilo ale v podsttane horsi mire :( dnes jsem opetovne zacala brat remood moje stavy se zas probudily a ja mam zas pocity ze se dusim a ten sileny strach a nemohu to nijak zastavit snazim se to prekonavat a nepoddat se tomu ale jsem v tak panicky poruse ze dnes sem pomyslela i na to jak kdyby mi najendou preskocilo ze bych se rozesla s pritele s ketrym se moc milujeme a jsme spolu rok normalne nechapu proc me to posledni dobou napada mu rict ze ho nemiluju a ze se rozejdem kdyz tomu tak neni protoze ja vim ze je to moje velka laska a chci s nim stravit zbytek zivota tohle me ted trapi vam reknu vic i nez ten strach trapi em to ze moje psychika jako by se obratila na zlou stranu a chce mi nak ublizit :( dnes sem nasadila remood reknu vam zacatek remodu no co dodat pripadam si jako nafetovana a k tomu uplne nemozna, nesmim jen diky stresu a poruse znicit vztah na kterym my zalezi verim taky ze vyhraju nad PP, uz se mi to jednou povedlo musi i znovu:(
        Předchozí   1 .. 979899100101102103 .. 731      Následující
Přidat příspěvek k tématu Panická porucha
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.