Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Vysazení Antidepresiv

Linda, 28.8.2013 13:20:55, IP: ***.***.96.2, #179617
Jsem uplne na zacatku na Ad Seropram , po dvouletem brani Tramal tak ze na abstinencni depresivni abstak nalady uzkost, plac, nic nedelami atd... Muzete mi nekdo poradit prosim jak je to na tech to Ad s pribiranim na vaze, jeste depka a probyvat na vaze to bych uz nedala:-(((.., a ani jsi nemohu dovolit prosim a dekuji za rychlou odpoved:-)
Daniela, 28.8.2013 14:56:14, IP: ***.***.68.79, #179618
Ahoj Katko, pokud je Citalopram antidepresivum, nesmí se vysadit naráz
Merley, 29.8.2013 9:37:25, IP: ***.***.240.78, #179625
Mám to už velmi dlouho,může se to nejen zlepšit,ale i normálně vyléčit,ale musíš proto udělat velké změny v životě.Jediné a dobré rady dostaneš v nových knihách od Mudr Jozefa Jonáše.On o tom mluvil ještě v dobách,kdy nás tyhle nemoce míjeli.Tzn za komunizmu.
přeji hodně úspěchů
eva, 2.9.2013 21:53:26, IP: ***.***.29.73, #179711
vysazuju Eliceu...užívala jsem 1 tabletu denně,měsíc a půl půlku tablety a je to necely tyden co jsem vysadila. No az ted na sobě cítím,že se semnou něco děje. Cítím se jakoby při chřipce, když vstanu z postele...tedy při chůzi mám jakési zvláštní mžitky v sobě...prostě přesně ty,kdyz má člověk chřipku a najednou vstane.Začínám být lítostivá a podrážděná.Ale jsem s tím srozuměna, užívala jsem tři roky,tak to prostě v tom těle něco dělá. I když jsem trochu nemile překvapená, čekala jsem že to ani nepoznám,nebot při užívání prášků (ssri) jsem o nich vpodstatě nevěděla.
., 3.9.2013 8:32:23, IP: ***.***.252.250, #179715
eva: no, jasně chlamydie
adela, 7.9.2013 10:21:07, IP: ***.***.106.20, #179756
zajímá mě když vysadím antidepresivum, kontkrétné tritico, předtim sem brala sertralin, zda li mi bude lépe pokud budu snižovat postupně. Není to přeci návykové. a už mě nebaví zobat a hlavně stav se zhoršil, ležim a nevidim vidinu nějaké budoucnosti, nic mě nebaví a nenaplňuje, vše mě otravuje. Snad mi někdo dodá trochu útěchy a vize v lepší budoucnost.
leona, 4.10.2013 11:33:26, IP: ***.***.164.3, #180239
Lidičky, věřte si. Pokud máte pocit, že je Vám lépe, že svůj život dokážete ovládnout svou pozitivní myslí, tak to zvládnete. A když nějaké vedlejší účinky přijdou, berte to realisticky - ony zase odejdou, protože už to nechci brát......Já beru Citalec 1/2 každý den a pomalu ubírám, nějaké nepříjemné pocity se tu a tam dostaví, ale vím, že to překonám, protože to už nechci brát, chci žit normální sexuální život a chci mít znovu toliko energie jako před rokem......Držte se všichni
., 4.10.2013 13:14:10, IP: ***.***.252.248, #180241
vysazovat pomalu, ale samo to nepřejde, záleží na věku a míry poškození nervů, užívat bylinné extrakty a léčit tělo, lichořeřišnici, kozlík a pod.
kralicek, 22.3.2015 16:49:59, IP: ***.***.187.98, #192030
Ahoj, zkouším vysadit mirtazapin, AD beru celkem rok. Nástup měl velmi vedlejší účinky a i když jsem z davky 30 snížila postupně na 15 (měsíc a půl) a potom zhruba 10 dní půlku patnácky, tak se reakce dostavila - pocity horkosti, zvedá se mi žaludek, nárazově se potím, mnohem hůř spím. Je to 14 dní, ale zatím nic drastického. Obecně - slyšela jsem, že jak dlouho trvá nástup účinku (většinou se uvádí až 2 měsíce v plném rozsahu), tak tak dlouho trvají potíže. Ale vše je individuální, mám známou, té to trvalo skoro půl roku, doplňovala přírodní látky. Každopádně postupně, schovat si tablety pro případ krize - a mít někoho, kdo vás zvenku dokáze posoudit, jestli není zle.
Monnka, 29.7.2015 10:40:49, IP: ***.***.57.133, #194510
Vysadila jsem Velaxin po 4 letech.Je mi zle uz od druheho dne.Jak to prekonat?Neurol se snazim nebrat vubec,asi chyba?
Tufu, 13.8.2015 12:43:11, IP: ***.***.114.232, #194687
Ahoj, chci se zeptat, brala jsem AD Asentra 50 10 dní, a hned od 11. dne jsem je přestala úplně užívat... Teď asi po 14 dnech jsem stále hrozně unavená a špatně se mi spí, myslíte si, že to může být z rychlého vysazení a nebo je to pouze z toho horka?
Martin, 23.8.2015 22:44:26, IP: ***.***.125.219, #195031
Zdravím všechny. Taky přidám svojí zkušenost. Já jsem zkoušel vysazovat Venlafaxin (Argofan) po osmi letech, denně jsem bral 75 mg. Zdálo se mi, že deprese už se stabilizovala a myslel jsem, že doktor je v mém případě moc opatrný. Koupil jsem si hořčík, zinek, tryptofan, chrom a další potravinové doplňky a věřil jsem, že to zvládnu. Copak vysazování, to zase taková hrůza nebyla (když mi bylo špatně, stačilo si vzít čtvrtku tabletky a časem to bylo OK), ale to, co přišlo teď... Byl jsem šťastný, že můžu žít bez léků, měsíc jsem nevzal nic, ale po měsíci na mě padla taková deprese jako snad ještě nikdy :-( Já blbec. A čekat teď 14 dní, než mi Argofan znovu zabere, to je nejdelších 14 dní v mém životě. Jsem někde v půlce. Každá minuta je věčnost. Neudělejte stejnou pitomost jako já, opravdu to za to nestojí :-(
Iva, 24.8.2015 10:15:41, IP: ***.***.149.35, #195036
TUFU - Zdravím všechny.. Jelikož také beru Asentru 50, a to už pátým rokem, pokusila jsem se jí vysadit, ALE to jsem neměla!! Horko sice dělá své, ale příznaky, které uvádíte jsem měla také. Začala jsem být velice unavená, bez nálady a chuti se do něčeho pouštět. Bylo mi zle, potila jsem se, byla jsem nesvá a podrážděná. Okamžitě mi došlo, že ten stav nastal po vysazení Asentry. To tělo si již na tu dávku zvyklo, a po opětovném braní se mi cca. do 10ti dnů ulevilo. Takže s Asentrou opatrně..
MvJ, 15.9.2015 9:41:59, IP: ***.***.11.175, #195970
Zdravím, za prvé - všem, co mají svá trápení, přeji, aby jim bylo jen lépe a těm, co vysazují AD, ať to zvládnou pokud možno bez nějakých znatelnějších vedlejších účinků. Bohužel jsem také konzumentem různých AD, vyzkoušel jsem kolem pěti druhů, než mi konečně jeden zabral, teď mi bohužel z neznámého důvodu současné svinstvo přestává zabírat a přecházím zase na jiné. U mě je ale deprese (a další psych. problémy) primárně způsobena fyziologicky, proto jsem bez léků tak trochu jako na rožni ve speciálním pekle, kam posílají z normálního pekla, když si s hříšníkem neumí poradit a nějaká terapie mi pomáhá asi tak, jako hladovým afričanům teplé norkové kožichy ... Všem, co vysazují, chci říct, že už s tím mám docela dost zkušeností a to hlavní, co jsem si uvědomil je, že antidepresiva nejsou nic než drogy a účinkem v mozku se podobají spíše tvrdým než měkkým, takže kecy jako že "antidepresiva třetí generace návyk nezpůsobují" vůbec neberte vážně, kdybyste brali denně perník nebo herák, taky s ním nedokážete jen tak ze dne na den úplně skončit. Raději opatrně snižujte dávky a také funguje natahovat pauzy mezi dávkami. Prostě si stanovíte dny v měsíci či týdnu, kdy si AD nevezmete vůbec, pak pokračujete obvyklou nebo již dříve sníženou dávkou. Ono to stejně nakonec musíte udělat, když již berete minimální dávku, kterou nelze více snižovat - nevysadíte ji naráz, ale začnete vynechávat třeba obden nebo jak vám to bude vyhovovat a pak pauzy pomalu natahujte. Snižujte pomalu, nejlépe na jaře a v létě, kdy je pěkně a můžete si třeba místo sebelitování ve světlé chvilce vyrazit s rodinou či kamarády na výlet. Během vysazování nedoporučuji obsluhovat stroje nebo řídit dopravní prostředky. Pokud se ovšem vaše (ne)rovnováha chemie v mozku vrátí do původního stavu a spadnete zase do depresí, nebojte se léků a pomalu opět nasazujte. Ne hned, počítejte s tím, že po úplném vysazení AD se může sem tam nějaká depka objevit, ale tady je každý z nás sobě trochu doktorem a záleží na vašem uvážení, kdy je to smutek a kdy deprese - napovím, že smutek má jasnou příčinu, chorobný smutek (deprese) na první pohled žádnou příčinou nemá. Ale i když má nějakou příčinu, někdy se musí léčit (např. úmrtí v rodině, vyhazov z práce apod.). "Bezpříčinný smutek" je nutno léčit co nejdřív každopádně, jelikož deprese je nemoc smrtelná, na to je třeba vždy myslet a ty "tabletky a bobulky" nedostáváte jen proto, aby jste se stali zombie a měli od vás doktoři pokoj ;) Hezký den všem:)
Oxýýýk, 28.10.2015 6:33:22, IP: ***.***.54.146, #197176
        Předchozí   123456      Následující
Přidat příspěvek k tématu Vysazení Antidepresiv
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
včera23:58
405 reakcí

tlaky v krku....???

Ja mám asi 2 měsíce šílemé tlaky ze žaludku až do krční jamky, tepající, jako kdybych měla 2 srdce a jedno v žaludku. Většinou mně to bere vsedě nebo... (zkráceno)

Věra
včera20:22
9 reakcí

Nadostatek vitamínu D

pokud máš nedosatek vitaminu D, tak zkus brát jenom samotné dečko. moc dobre je od naturevia

Anonym
včera20:21
2 reakcí

Problémy s močením

zkus napoj z brusinek, zkus brusinky akut a mělo by to pomoct. Jen ty brusinky musíš brat dlouhodobě, jenom jednorazovo nestačí

Nasta
včera20:04
105 reakcí

vypadavani vlasu

Nikdy jsem neměla husté vlasy, ale teď mi začaly opravdu hodně řídnout, při každém mytí a česání mi jich zůstává tolik v ruce až mě to děsí...co s... (zkráceno)

Radana
včera18:21
58 reakcí

depakine chrono

Dobrý den beru depakine už půl roku a mám nahoře 23kg je to hnus měla jsem 40kg a běžná váha 46kg co když je vysadim

Nikola
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.