Alternativně
Fytoterapie (z řeckých slov fyton, "rostlina", a therapeuein, "pečovat, léčit") dříve označována jako bylinářství, je využití léčivé síly rostlin. V západním světě dnes termín fytoterapeut většinou označuje lékaře, který je přesvědčen o účinnosti a bezpečnosti bylin.
Shiatsu je léčebná terapie, která pochází z Japonska. Shiatsu nebo též psáno Shia-tsu či počeštěně Šiacu se řadí mezi masážní techniky, jejichž původ sahá až 5 000 let zpátky do staré Číny. Svoji definitivní podobu a jméno dostala tato terapie však až v Japonsku ve 20. letech 20.století a je založena na znalostech nejen klasické čínské medicíny, ale i západní anatomie.
Taoismus je jedním ze základních směrů východní filosofie, jenž vznikl v 5.století př. Kr. Zakladatel Lao-c', formuloval jeho strukturu. Hlavni kniha "Tao te ťingu" (Kniha o Tao a ctnosti) nás učí, že člověk se nemá dát omezit věcmi tohoto světa, ale osvobodit se od nich.
Jednou z moderních léčebných metod, přinášející pozoruhodné výsledky i u obtížně léčitelných nemocí je nová terapie s názvem gemmoterapie - též zvaná medicína pupenů.
Termín celostní je u nás málo známý. Pochází od berlínského psychoanalytika Friedricha Perlse, který měl během 2. světové války praxi v USA a získal s tímto způsobem léčení velké zkušenosti. Vychází z názoru, že představy, pocity a činy souvisejí s celou osobností (z německého die Gestap - celistvá bytost).
I když je zřejmé, že západní medicína používá mnoho nevhodných metod, má nemálo z nich své postupy dokonce obrácené. Přijde-li nějaká lehčí nemoc, jako např. chřipka, angína apod., zvykli jsme si poslouchat naše starostlivé lékaře ve víře brzkého uzdravení. Necháme si předepsat několik léků, ulehneme do postele v přehřáté místnosti, necháme si podstrojovat velmi chutná a energetická jídla a nadmíru nápojů v podobě sladkých nebo kyselých čajů a v klidu očekáváme brzké uzdravení. Jenomže, kde nic,
Článek nabízí dvě psychoenergetická cvičení, kterými se pomocí naší představivosti a pomocí propojení vědomí s podvědomím můžeme čistit od elektrosmogu, který nás denně zaplavuje.
Protože nemoc je mnohdy jedinou příčinou toho, že se člověk začne hlouběji zabývat sám sebou a svým životním stylem. A téměř vždy to není nemoc a stonání ledajaké, ale zpravidla dlouhodobé a velmi obtěžující. Stonání v němž nepřináší trvalé uzdravení žádný lék z lékárny.
Ájurvéda (v překladu věda života) patří k nejstarším léčebným metodám na světě. Vznikla před 5000 lety v Indii a mnoho přírodních léčebných systému má své kořeny právě v ní. Z Indie se pak rozšířila do dalších zemí, časem prošla mnoha fázemi a také dnes si získává velkou oblibu.
Již od prehistorických dob léčila čínská medicína choroby drážděním různých částí těla kamennými bodci. Slovník znaků Šou-wenťie-c' sestavený za dynastie Chan, dvěstě let před Kristem, podává zprávu o této starobylé technice nazívané pien, čili o používání špičatých nástrojů k úlevě od bolesti.