Dlouhé hodiny v zaměstnání zvyšují krevní tlak. Lidé, kteří pracují v manuálních profesích nebo v administrativě, trpí hypertenzí častěji než pracovníci živící se duševní prací. Informuje o tom tým badatelů z Kalifornské univerzity.
Vědci se zaměřili na skupinu více než 24 300 Kaliforňanů. Výzkum ukázal, že člověk, jenž pracuje mezi 41 a 50 hodinami týdně, se vystavuje riziku o 14 procent vyššímu, než kdyby pracoval jen 39 hodin a méně. A ti, kdo pracují více než 51 hodin týdně, jsou k vysokému tlaku náchylnější o 29 procent.
Pravděpodobnost, že zkoumaný člověk bude mít vysoký krevní tlak, stoupala s počtem odpracovaných hodin a neměnila se ani po započtení takových faktorů, jako je například sociální postavení nebo tělesná hmotnost.
Většina podobných výzkumů se v minulosti zaměřovala na lidi v Asii, především v Japonsku. Z této země je znám jev karoši, tedy smrti z přepracování. V současnosti ale déle než Japonci pracují Američané, píše internetový server CNN s odvoláním na vědecký výzkumný tým. (čtk)(ihned)
Škoda těch vynaložených peněz. Žádný výsledek, ale mínus 3000 korun...
Dozvěděla jsem se, že paní Chudová zemřela, mému manželovi nepomohla, ale i přesto jí děkuji, že se o to pokusila, tenkrát jsem věřila, že z toho... (zkráceno)
Ahoj Zuzi. Je mi moc líto, že nečtu lepší zprávu. Ani nevíš, jak moc bych si to přála.... Je to tak hnusná potvora, že se to ani vypovědět nedá.... (zkráceno)
22.3. 2023 jsem si zlomila obě ramínka v pravo dobré postaveni. V Jakém rozsahu mohu rehabilitovat abych si jeste vice neublizila. Zdrsvim Lenka
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je u Menierovi choroby možné, že mi nejdříve zalehne ucho a až za tři/čtyři dny dostanu prudkou závrať se... (zkráceno)