Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    
AbecedaZdraví.cz > Diskuse > Zdravotní potíže, nemoci > Multifokální brýle - zkušenosti

Diskuse - Multifokální brýle - zkušenosti

Anonym, 19.01.2019 20:31:44, IP: ***.***.129.108, #230455
Mám druhý den multifokální brýle a jsem nadšená. Vidím věci, které mi dřív dělali problémy. Na blízko taky dobré. Neměnila bych.
Anonym, 24.01.2019 10:32:50, IP: ***.***.17.107, #230538
Čína USA?
Míra, 08.02.2019 21:06:43, IP: ***.***.223.12, #230666
Mám MF brýle dva týdny, ale bohužel musím konstatovat, že zejména čtení a vůbec vidění na blízko je velice špatné a přestože jsem vybral nejkvalitněší provedení skel, je čtení někdy utrpení, zejména na počítači. Musím zaklánět hlavu a nepřirozeně ji otáčet za textem. Koridor vidění je velice úzký. Zkusím ještě chvíli zvykat, ale je to zklamání.
To Míra, 10.02.2019 19:36:04, IP: ***.***.47.86, #230675
Reklamovat reklamovat reklamovat po cca 3 týdnech až měsících ti peníe vrátí a pak si objednej brýle multifokální se vším možným za cca 1700 Kč na zennioptical
To Míra, 10.02.2019 19:36:42, IP: ***.***.47.86, #230676
Reklamovat reklamovat reklamovat po cca 3 týdnech až měsících ti peníe vrátí a pak si objednej brýle multifokální se vším možným za cca 1700 Kč na zennioptical
Martin Hasman, 12.02.2019 10:25:04, IP: ***.***.19.151, #230694
Dobrý den, za sebe určitě doporučuji před koupí multifokálních brýlí si multifokální brýle vyzkoušet. Plno lidí neví o možnosti, že se dají multifokální brýle vyzkoušet a to je velká škoda, protože při zkoušce získáte představu jestli Vám multifokální brýle budou nebo nebudou vyhovovat. Alespoň u nás to funguje tak, že přijdete do optiky, my Vám nasadíme zkušební obrubu dáme Vám tam Vaše dioptrie a multifokální skla a vy se v tom následně zkoušíte procházet, zkoušíte si sednout k PC a další činnosti, které budete v životě potřebovat. Až po této zkoušce se rozhodujete jestli pro Vás multifokální brýle jsou vhodné nebo nikoli a neutrácíte tak peníze dříve, než zjistíte jak se přes multifokální brýle dívá a jestli by Vám multifokální brýle vyhovovali. Přikládám video, kde je o zkoušce multifokálních brýlí řečeno více: https://youtu.be/m0hMsHyDtBE Často se nám stává, že lidé si koupili multifokální brýle a po 14 dnech je odložili do šuplíku se slovy: "už nikdy" potom se jednoho dne dostanou k nám a my jim (po přesvědčování, protože je těžké - hlavně u nás mužů - překonat, když už jsme jednou řekli "už nikdy") nicméně většinou to ten daný člověk zkusí a téměř vždy se stane, že najdeme některou variantu multifokálních brýlí, které mu vyhovují. Tímto způsobem již máme velké množství spokojených nositelů multifokálů a ze slov "už nikdy" se stává "už nikdy jinak" Ještě by Vás mohlo zajímat video o tom jak fungují multifokální brýle tak tady je: https://youtu.be/_MPgKLcAQTs Pokud byste měli jakýkoli dotaz, pokusím se jej zodpovědět Přeji všem krásný den a ostrý zrak
Martin Hasman, 12.02.2019 10:26:24, IP: ***.***.19.151, #230695
Dobrý den, za sebe určitě doporučuji před koupí multifokálních brýlí si multifokální brýle vyzkoušet. Plno lidí neví o možnosti, že se dají multifokální brýle vyzkoušet a to je velká škoda, protože při zkoušce získáte představu jestli Vám multifokální brýle budou nebo nebudou vyhovovat. Alespoň u nás to funguje tak, že přijdete do optiky, my Vám nasadíme zkušební obrubu dáme Vám tam Vaše dioptrie a multifokální skla a vy se v tom následně zkoušíte procházet, zkoušíte si sednout k PC a další činnosti, které budete v životě potřebovat. Až po této zkoušce se rozhodujete jestli pro Vás multifokální brýle jsou vhodné nebo nikoli a neutrácíte tak peníze dříve, než zjistíte jak se přes multifokální brýle dívá a jestli by Vám multifokální brýle vyhovovali. Přikládám video, kde je o zkoušce multifokálních brýlí řečeno více: https://youtu.be/m0hMsHyDtBE Často se nám stává, že lidé si koupili multifokální brýle a po 14 dnech je odložili do šuplíku se slovy: "už nikdy" potom se jednoho dne dostanou k nám a my jim (po přesvědčování, protože je těžké - hlavně u nás mužů - překonat, když už jsme jednou řekli "už nikdy") nicméně většinou to ten daný člověk zkusí a téměř vždy se stane, že najdeme některou variantu multifokálních brýlí, které mu vyhovují. Tímto způsobem již máme velké množství spokojených nositelů multifokálů a ze slov "už nikdy" se stává "už nikdy jinak" Ještě by Vás mohlo zajímat video o tom jak fungují multifokální brýle tak tady je: https://youtu.be/_MPgKLcAQTs Pokud byste měli jakýkoli dotaz, pokusím se jej zodpovědět Přeji všem krásný den a ostrý zrak
To MH, 15.02.2019 10:34:07, IP: ***.***.17.107, #230723
Palec nahoru. Tohle je třeba. Znáte optiky kde je možné vyzkoušet MF brýle i někde v jinde v Čechách nebo na Moravě? Ta vaše pobočka Chodov není v Praze že?
Martin Hasman, 15.02.2019 12:28:59, IP: ***.***.254.4, #230725
Děkujeme, velmi si toho vážíme. Bohužel, zkouška multifokálních brýlí není úplně častá, my se na to zaměřujeme dlouhodobě, abychom tuto službu mohli dělat a aby ji naši pracovníci dobře ovládali. Ale nevím kde se dají dále vyzkoušet v ČR. Co se týká našich optik my máme momentálně optiky pouze v Karlovarském kraji. Určitě ta možnost někde bude, nicméně je pravdou, že k nám jezdí i například lidé z Prahy na tuto zkoušku. Ono přeci jen při té ceně brýlí, když to lidé spojí s nějakou návštěvou pěkného místa (např. doporučuji hrad Loket) tak říkají že se jim i ta cesta vyplatí. Ale samozřejmě to potom je člověk od člověka, je pravdou, že potom k nám musí ti lidé dvakrát (jednou při výběru, jednou při vyzvednutí - multifokály je dobré ještě překontrolovat při vyzvednutí, že je všechno v pořádku a že vše sedí tak jak má)
Evžen, 15.02.2019 15:58:25, IP: ***.***.218.10, #230733
Když jsem si četl recenzi Hanese z března 2011, úplně jsem si říkal, že jsem to snad psal já. Za mě tedy plný souhlas se vším, co píše a ještě bych doplnil, že nic horšího s ohledem na poměr cena vers. kvalita jsem si snad nikdy v životě nekoupil. Přišel jsem si do Fokusu pro trochu silnější brýle na dálku a odnesl jsem si rovnou objednávku na multifokály za 17.800CZK (prý už vidím blbě i na blízko a byly mi tudíž doporučeny). Od té doby, co jsem si je pak vyzvedl, tak si však připadám skoro jak slepec. Ještě že mi zbyly ty staré (slabší) brýle na dálku. Snažil jsem se mít ty MF samozřejmě opravdu několik dní permanentně nasazené na hlavě a vůbec v tom nemohu fungovat. Periferní vidění nula, hlavou neustále kývu, jak když mám parkinsona. Co mi opravdu hlava nebere je to, že tak drahá a údajně kvalitní věc umožňuje koukat sotva polovinou hledí. Ve zbytku plochy skla (po obou stranách) je vše permanentně rozmazané na jakoukoli vzdálenost, v dolní části musím v těch velkých brýlích hledat ten miniaturní pármilimetrový průzorek kdesi uprostřed, skrze který vidím ostře na čtení. Opravdu jsem to nepochopil a je mi líto všech lidí, kteří si tento výmysl koupí a nezvyknou si na to stejně jako já.... Každopádně si to nenechte vnutit hned po změření optometristou, ale napřed se pořádně informujte a zvažte, jak dalece Vám to může vadit...!
Anonym, 15.02.2019 16:36:25, IP: ***.***.254.4, #230734
Tak to je samozřejmě úplně špatný přístup optometristy. Pokud Vám vnutil multifokální brýle s tím, že prostě potřebujete brýle na blízko a tak musíte mít multifokály. Podle toho co říkáte tak Vám to nejspíše ani optometrista pořádně nevysvětlil, což je asi stejný problém jako to, že Vám multifokální brýle vnutil. Mimochodem jak mluvíte o té ceně tak neplatí uplně u každého že lepší multifokál = dražší multifokál. Měli jsme už pána, kterému právě jedna z těch levnějších verzí vyhovovala více, než ta dražší a přišli jsme na to už právě při zkoušce multifokálních brýlí. Většinou víc vyhovují ty dražší, ale i tady je výjimka. Doporučuji příště vybrat jinou optiku a hlavně jiného optometristu.
Evžen, 15.02.2019 16:56:22, IP: ***.***.218.10, #230735
Díky za radu, optometristovi bych ani tak nepřikládal vinu co se měření týče, protože dioptrie mi změřil myslím dobře. Pokud najdu to místečko v brýlích, přes které potřebuji koukat, tak vidím dobře. To ale někdy trvá i několik vteřin. Spíše mi ale vůbec nedal možnost se někde informovat (přitom musel vědět, že je to hodně individuální věc a mnoha lidem může vadit) a během pár minut po změření jsem už držel v ruce objednávku a šup už byla zaplacena záloha. Je zřejmé, že je to pro tyto prodejny parádní byznys. Zkusím si ještě zvyknout a jen pevně doufám, že mi to úplně nerozhasí oči.... Každopádně pro mě jsou MF hodně drahá šuplíková zkušenost:-(
Martin Hasman, 16.02.2019 9:11:33, IP: ***.***.254.4, #230742
Aha, já myslel, že multifokál Vám doporučil optometrista. Pokud Vám jej doporučil prodavač (většinou v těchto řetězcích nejsou kvalifikovaní optici) tak to by mnohé vysvětlovalo. Plno těchto řetězců jede u multifokálů na limity a tak Vám prodavač skoro musí doporučit multifokál, aby tento limit splnil a je mu ve výsledku jedno jak přes to vy uvidíte. Tento přístup je u multifokálních brýlí samozřejmě zcela nevhodný, jelikož ne každý je na multifokální brýle vhodný. Nicméně teď už je to jedno. Doporučuji Vám to co doporučuji i našim zákazníkům, když si němohou na multifokální brýle zvyknout. Jak popisuji na konci videa https://youtu.be/_MPgKLcAQTs pokud máte někdy volný víkend, zkuste si brýle vzít v sobotu ráno a chodit v nich celý tento víkend ve známém prostředí. Můžete dělat jakoukoli aktivitu (střídání blízko - dálka vůbec nevadí, naopak) jde především o to aby to bylo opravdu ve známém prostředí kde se lépe na brýle zvyká.
nojono, 16.02.2019 13:44:15, IP: ***.***.190.45, #230743
nechápu, jak je to možné, ale funguje to. Mám na mysli brýle ze Zenniopticalu. Jak je možné, že multifokální brýle kompletně včetně dopravy přes půl světa stojí míň, než bych dala za obroučky tady. A jak je možné, že jsem je vybalila a hned dobře viděla. Samozřejmě u multifokálních je to i trošku o zvyku, ale prostě vidím na všechny vzdálenosti, jsou lehounké, netlačí ani nepadají z hlavy. Auto v pohodě, počítač v pohodě, čtu v pohodě. Ono to může být logické, protože mají nastavené filtry na parametry velikosti brýlí, kompletní rozměry vybraných obrouček, můžu si tam nahrát svoji fotku a on-line všechny brýle vyzkoušet, jak v nich budu vypadat. A když jsem si něčím u zadávaných parametrů nebyla jistá, tak jsem jim napsala, vždycky mi během pár hodin odpověděli a poradili. Při téhle ceně jsem nákup na zenni považovala za zkoušku, jestli vůbec multifokály mít můžu a nestrčím je do šuplíku, jako spousta mých brýlatých známých. Kdyby to nevyšlo, měla bych aspoň obroučky. A už mám od nich dvoje (první jsem si objednala začátkem prosince 2018).
Martin Hasman, 16.02.2019 20:03:36, IP: ***.***.19.151, #230745
do dnešního dne jsem viděl troje brýle udělané "doma přes fotku" a ani jedny nebyly udělány správně. Takže dokud neuvidím na vlastní oči že to opravdu vychází tak neuvěřím. Ty nejhůře udělané způsobily zákaznici po 1 a půl roce nošení trvalé dvojité vidění díky uměle vytvořenému skrytému šilhání, které jsme museli se zákaznicí poměrně složitě řešit. Mimochodem sám jsem zkoušel se na Zenni podívat a při objednání parametrů je nutné zadat zadat asi 30% parametrů na udělání multifokálních brýlí oproti tomu co zadáváme my při výrobě multifokálů (podobně jako většina těchto portálů, takže většinu parametrů nejspíše vůbec nezohledňují nebo nevím, kde je berou, když ne od Vás). Nicméně také Vám přeji, ať je vše v pořádku a s brýlemi nemáte žádné potíže.
        Předchozí   1 .. 179180181182183184185 .. 188      Následující
Přidat příspěvek k tématu Multifokální brýle - zkušenosti
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.