Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    
AbecedaZdraví.cz > Diskuse > Alternativní metody léčby > Jak ošetřit zlomené žebro

Diskuse - Jak ošetřit zlomené žebro

pepater, 24.09.2013 18:37:05, IP: ***.***.219.3, #180050
Muzete prozradit lecbu a pri tom
bych mohl jeste pracovat?
Dalibor, 25.09.2013 12:09:36, IP: ***.***.247.226, #180057
Se zlomeným žebrem budeš pracovat nejdřív tak za 6 týdnů,když to bude dobře srůstat.
artemiska, 08.03.2014 16:00:56, IP: ***.***.40.102, #184055
me prasklo zebro uz po druhé teda (po 15 letech)... pokaždé se silného kašle,jsem zoufala,ale stim opaskem to vubec neni spatny napad,...mám ortezu na zebra,ale moc to nepomáhá,hlavne ted kdyz ten kasel mám...dik za radu vyzkousim
diana, 24.07.2014 15:57:28, IP: ***.***.166.28, #187147
ledovat to a lezet jak radeji lekari v polosede tak aby vas jeste k tomu nechytla pater,nejlepe je to v houpaci siti.bolesti odezni az po 3 tydnech
diana, 24.07.2014 16:04:34, IP: ***.***.166.28, #187148
ctu predchozi prispevky kde radi stahovani,je to spatna rada,sroste to spatne nebe si muzes vnitrne nechtene ublizit,spenat v pytliku a omotat ho,proste ledovat,3-4 tydny to boli,s tim kazdy musi pocitat
diana, 24.07.2014 16:08:02, IP: ***.***.166.28, #187149
zafixovat to mohou pouze v nemocnici kde jsi pod neustalim dohledem,
Petr, 28.07.2014 19:30:20, IP: ***.***.142.78, #187224
Dobry den, mam zlomene dolni zebro na leve strane. Je to ctrnact dni co se mi to stalo. Ted mi do toho boli na prave strane hrudniku bolest nekdy jde az do prave casti zad. Doktorka mi rekla ze je to normalni ale moc presvedcive u toho nevypadala... Chtel jsem se zeptat mate stim nekdo nake zkusenosti... Dekuji za odpovedi..
snacha, 22.11.2014 18:10:53, IP: ***.***.34.160, #190054
na chyrirgiido me pichaj dolzin jsem stoho vrausi neni pptrebadelat rychle pohyby jeto jak kdybydo me vrazil nuz
snacha, 22.11.2014 18:19:51, IP: ***.***.34.160, #190056
na chyrirgiido me pichaj dolzin jsem stoho vrausi neni pptrebadelat rychle pohyby jeto jak kdybydo me vrazil nuz
snacha, 22.11.2014 18:19:58, IP: ***.***.34.160, #190057
na chyrirgiido me pichaj dolzin jsem stoho vrausi neni pptrebadelat rychle pohyby jeto jak kdybydo me vrazil nuz
misticjoe, 10.10.2015 23:42:21, IP: ***.***.172.131, #196815
Mohu mluvit ze své nedávné zkušenosti. Při nehodě na kole v lese jsem si před měsícem dvě žebra na pravé staně zlomil (osmé a deváté), pár okolo jich narazil a udělal si malý pneumotorax. Není rozhodně od věci vyrazit na rentgen (já šel až druhý den, ale to nedělejte!!!). Zlomená žebra totiž mohou jiné orgány poškodit (před cestou na úrazovku nic nepijte ani nejezte - kdyby vás museli operovat, tak to bude velká komplikace). Pokud vám na rentgenu najdou pneumotorax (propíchnutou/poškozenou plíci), pokuste se naplno nadechnout. Poškozená plíce se na rentgenu ukáže i v případě, že jste někdy prodělali zápal plic. Pokud se nadechnete "doplna" bez škytnutí nebo výrazné bolesti, určitě poranění plíce není na operaci. Při odchodu z pohotovosti vás informují, že si máte koupit Ibalgin a být v klidu. Víc se mi osvědčil Nalgesin S. S tím klidem to nijak nepřehánějte. Žebra jsou relativně pružná a pokud rekonvalescenci věnujete ležení v posteli, tak to bude bolet o to déle (viz příspěvky "po šesti týdnech to bolí jako prase, co mám dělat?"). Určitě si v lékárně vemte i kostivalovou mast od Nivea (má nejvyšší procento kostivalu a navíc i menthol). Mazat doporučuji ráno a večer. Na zlomený bok si určitě nelehejte a ani ho první týden nijak nenamáhejte. Ale zároveň neležte! Dejte si každý den alespoň hodinu procházky (ano, bude to bolet, ale méně, než když se budete válet). Důležité je každé ráno zlomená/naražená žebra rozhýbat. Ideálně, pokud máte psy, tak zvedat hovínka při ranní procházce. Jestli je nemáte, tak po vyprázdění (to je důležité) udělejte několik předklonů k prstům na nohách - stačí pět až nekonečno - kolik zvládnete - do vzpřímeného narovnání. Žebra máte obalená svalovinou a pokud zlomenina není dislokační, tak se ze své pozice nehnou. Rozhodně nedoporučuji cokoliv podomácky fixovat nebo si omezovat pohyb. Pokud toto dodržujete, tak zlomenina do 14ti dnů sroste, po třech nedělích ji můžete namáhat (v mém případě dát do nosítka 17ti kilové dítě). Po měsíci můžete na daném boku i ležet, nicméně je důležité zkontrolovat srůst - opadne otok v místě zlomeniny (obvykle je to malá, těžko hmatatelná boulička). Poznáte pohmatem (no nebojte se toho, stejně tam zašmátráte několikrát předtím). Samozřejmě záleží na ročním období - jestliže nasbíráte kostival čerstvý (list i kořen), tak se můžete vykašlat na jakékoliv masti a přikládat ten. Účinek bude daleko vyšší.
misticjoe, 10.10.2015 23:47:04, IP: ***.***.172.131, #196816
Ještě bych dodal - během rokonvalescence není dobré onemocnět. Určitě nepšíkejte!!! I když to bude vypadat blbě, zaryjte raději prsty do nosu a "vyžeňte svědíka". Také se v autě nepoutejte!!! Vozte sebou papír z nemocnice, že máte zlomená žebra. Na poutání se v autě se v zákoně vyhrazují výjimky a toto je jedna z nich (nikdo z nás by nechtěl, aby zlomené žebro při nehodě kouklo na světlo světa - nemluvě o tom, že opozitní zatáčky první týden protrpíte).
jarmila, 30.04.2016 20:18:16, IP: ***.***.131.254, #199949
dobrý den, mám osteoporózu páteře, při dezometrii mi zjistili, že mám zlomené 12 žebro, aniž bych upadla nebo měla jiný úraz. Lékař mi doporučil korzet a popř. vybetonovat prasklé žebro .Stále mě bolí na hrudi, zvažuji tuto navrženou operaci. Prosím o radu zda mám tuto absolvovat.Děkuji za odpověd. Jarmila
Anonym, 30.12.2016 1:27:52, IP: ***.***.240.128, #203733
Jak mam spat pri zlomenem zebru
Tereza, 02.07.2017 19:45:02, IP: ***.***.83.47, #207603
Už týden mám zlomené 6 žebro v pravo stalo se mi to na Slovensku vrátila se s tím domu do Liberce byla u lékře beru analgetika a lékař nedoporučil stahovat hrudník jak to teda je lepší? bolestí jsem se už týden nevyspala.Stalo se mi to tak že jsem přepadla z vany na toaletní mísu.
        Předchozí   123      Následující
Přidat příspěvek k tématu Jak ošetřit zlomené žebro
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.