V medicíně a kosmetologii se stále častěji uplatňují moderní metody, jejichž účinky jsou dlouhodobější a obvykle viditelné mnohem rychleji než při použití klasických technik. Do skupiny inovativních řešení jistě patří terapie rázovou vlnou, která si našla cestu v mnoha oblastech a pomáhá pacientům v různých oblastech. Kdy byste se pro tuto metodu měli rozhodnout?
Rázová vlna je druh akustické vlny se specifickými vlastnostmi, jako je vysoký, náhlý tlak generovaný v krátkém čase. Typicky se používá rozsah 10-100 MPa, což trvá asi 10 nanosekund. Terapii rázovou vlnou vyvinul ve 40. letech minulého století Karl Storz. Rozsah této metody je poměrně široký. Zpočátku se používal pouze v lékařství. V roce 2000 našla rázová vlna své uplatnění v estetické medicíně. Ošetření výrazně stimuluje krevní oběh a tvorbu kolagenu, rozpouští zvápenatělé fibroblasty a snižuje svalové napětí. Použití rázové vlny je pro pacienta zcela bezpečné.
Při ošetření se používají dvě rázové vlny: fokusovaná rázová vlna a radiální rázová vlna. Každá z nich má jiný způsob působení a intenzitu. Fokusovaná rázová vlna má vysokou nárazovou sílu a ovlivňuje tkáň bodově. Radiální vlna je zase jemnější a pokrývá větší plochu, takže se můžeme zaměřit na větší bolestivá místa. Po přiložení hlavy na bolestivé místo pronikne vlna do těla až do hloubky několika centimetrů. Generované energetické pulsy: regeneruje měkké tkáně, způsobit rozpouštění kalcifikovaných fibroblastů, zlepšit krevní oběh, což má vliv na tvorbu nových cév a zvyšuje tvorbu kolagenu.
Ošetření rázovou vlnou má řadu příznivých účinků na lidský organismus:
analgetický účinek - vlna působí na buněčné membrány, deaktivuje jejich nervová zakončení a zároveň zvyšuje práh bolesti. Léčba vede ke kontrolovanému nárůstu zánětu, který zvyšuje koncentraci látek tišících bolest, což má za následek zmírnění symptomů po několika dnech;
regenerační účinek - mikropoškození zvyšují tvorbu kolagenu, výživu a regeneraci tkání;
snížené svalové napětí – v důsledku použitých parametrů dochází k relaxaci svalů a vazů.
Existuje mnoho způsobů, jak využít rázovou vlnu. Fyzioterapie a estetická medicína jsou jen některé z oblastí, ve kterých se využívá. Je známá jako účinná metoda boje proti bolesti různého původu a také pomáhá při onemocněních svalů a kostí. Dále se používá k řešení kardiologických, urologických a neurologických potíží. Často se používá v ortopedii a rehabilitaci. Zapomenout nelze ani na kosmetologii a estetickou medicínu – i zde je prostor i pro rázovou vlnu. Jaká onemocnění se léčí rázovými vlnami? Rázové vlny využívají především pacienti s chronickou bolestí. Nemoci související s klouby, šlachami a obtížně se hojící zlomeniny by vás měly přimět k volbě této metody léčby.
Léčba poskytuje velmi dobré výsledky při léčbě onemocnění, jako jsou:
entezopatie a tendinopatie,
bolesti zad,
tenisový loket,
golfový loket,
bolest Achillovy šlachy
syndrom bolestivého ramene, běžecké koleno skokanovo koleno.
Léčba rázovou vlnou se využívá i v estetické medicíně. Terapie urychluje regenerační procesy a přímo stimuluje tvorbu kolagenu, zlepšuje metabolismus tkání, redukuje jizvy a strie.
Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?
Dobrý den nevím v jakých intervalech se mají aplikovat injekce iscador qu 5 mg jestli každý den či obden
Od narození (1964) vedu normální život s diagnózou oslabení páteře formou spina bifida, přesněji meningomyelocele lumbalis th12. Až do doby cca 15... (zkráceno)
Od narození (1964) vedu normální život s diagnózou oslabení páteře formou spina bifida, přesněji meningomyelocele lumbalis th12. Až do doby cca 15... (zkráceno)
Opravdu pomůže, tak pokud na tom budu stejně, tak Ti budu nesmírně vděčná, protože jsem z toho už zoufalá.