Nejen pro Alenu Vítkovou..
Poradit v homeopatické poradně homeopatický lék na konkrétní dotaz, bývá vždy obtížné. Homeopat klasické homeopatie se nikdy nezabývá jen danou zdravotní potíží či diagnózou, ale bere v úvahu celého daného jedince.
Je také nutno vědět, že pokud se začnete léčit homeopaticky, berete zodpovědnost za svoje zdraví do svých rukou. Osobně bych se nepouštěla do žádné léčby, o které nic nevím. Posledních 20 let vyšlo mnoho zajímavých publikací o homeopatické léčbě, jak pro začátečníky až po odborné v Alternativě. Jedna pro zcela laickou veřejnost z poslední doby je např. Homeopatie léčba budoucností od J. T. Holuba, vyšlo v Empatii a velmi dobře zpracovanou Homeopatie od Wernera Stumpfa pro širší veřejnost pro samoléčbu, vyšlo v nakl. Vašut.
U samoléčby je důležité vědět, jak léku užít, jak často jej podávat, kdy jej vysadit, vše je zde velmi individuální.....atd.
Jestli máme minimální znalosti o homeopatii, je vhodné vyhledat homeopata klasické homeopatie a požádat jej o konzultaci a postupně získat co nejvíce informací o léčbě.
Při akutní léčbě v homeopatii určitého zdravotního problému, např. otoku dásně je možno použít více homeopatických léků, které mohou přijít v úvahu, ale vždy je důležité vědět více informací o daném jedinci.
Např. Apis - bývá zde zarudlost spíše slabší, velká aktivita, podrážděnost, zlepšuje se chladem, bez žízně....
Chamomilla - zde dítě bývá velmi podrážděné až zlostné, je velmi citlivé na dotyk, horkorevnost a k zlepšení dochází teplem. Chamomilla se často doporučuje při prořezávání zoubků, kdy může být i mírný otok dásní.
Při silnějším zarudnutí se zánětem může přijít v úvahu Belladonna.
Při zánětu, kdy dochází k zvýšenému slinění, kdy je přítomen i zápach z úst může přijít v úvahu Mercurius..... .atd. Na mém webu v Poradně - akutní homeopatické pomoci uvádím, jak homeopatický lék použít a příklady, kdy které homeopatikum může přijít v úvahu při léčbě konkrétního případu.
Seznam homeopatů najdete při zadání do vyhledávače. Na svém webu mám odkazy na homeopatické stránky, které mají seznam homeopatů.
Nejen pro Pavlu
Při častém opakovaní, jakéhokoliv zdravotního problému, je vždy důležité hledat příčinu, proč k němu dochází. Zvláště u dětí je vhodný jejich konstituční lék, který nelze poradit zde v poradně, jen na základě dotazu. Ne každé dítě bude při zánětu středního ucha potřebovat stejné homeopatikum, jako je např. Aconitum nebo ... Belladonna, Capsicum, Chamomilla, Ferum phos., Hepar sulphuricum, Lycopodium, Pulsatila....atd. Někdy je důležité doplnit léčbu i vhodnějším homeopatikem. Být v kontaktu s homeopatem pro konzultaci o průběh léčby považuji za důležité.
Pro Jarku, Barboru, Hanku, Ivanu, Danielu, Janu, Martinu..... znovu:
V homeopatii se nepodává homeopatikum na základě diagnózy či popsané zdravotní potíže zvláště, když se jedná o chronickou záležitost, ale na základě odebrání případu - homeopatického vyšetření a hledá se nejvhodnější homeopatiku, které odpovídá danému případu. Na mém webu v "Homeoterapii" a dále v "Na začátku homeoterapie "uvádím pro příklad, co může homeopata zajímat při prvotní konzultaci pro vhodné doporučení léčby.
Pro Janu,
žádný homeopat by Vám nedoporučil odstranění nosních madlí, protože si s tímto problémem umí homeopatie poradit. Naše tělo je zázrak sám od sebe a nosní mandle jistě nemáme zbytečně. Po odstranění mandlí se často může zdravotní problém jen přesunout jinam. Mohu Vám jen doporučit konzultaci u homeopata klasické homeopatie, v případě, že máte zájem o hmeopatickou léčbu.
Homeopatická léčba je velmi šetrná k malému človíčkovi a je bez
chemické zátěže.
Nelze touto cestou radit homeopatickou léčbu pro Vašeho drobečka. U malého dítěte, zvláště kojeného jsou důležité i určité informace o matce, kdy dítě a matka jsou jako spojená nádoba.