Mikromasáž proudem vody z trysek se postupně zaměřuje na jednotlivé části těla. Je vhodná u onemocnění pohybového aparátu, při stavech předráždění, únavy, má výrazně relaxační účinky.
Voda probublává speciálním roštem na dně vany. Procedura trvá asi dvacet minut, teplota vody je 36 až 38 °C. Užívá se u různých typů neuróz, při nespavosti, ke zlepšení prokrvení končetin či hojení jizev.
Voda teplá 24 až 35 °C obsahuje oxid uhličitý, který se usazuje na kůži v podobě vrstvy plynových bublinek a způsobuje velké prokrvení. Koupel trvá deset až dvacet minut. Působí pozitivně na pohybové ústrojí, nervový systém, ale není vhodná pro lidi s nízkým tlakem.
Farář Sebastian Kneipp, současník Priessnitze, byl průkopníkem vodoléčby v Bavorsku. Dodnes se podle Kneippa otužuje chozením naboso v rose, ale i ve sněhu a mělké vodě. V Kneippově jezírku střídavě procházíte vodou o teplotě 40 až 42 °C a studenou minerální vodou o teplotě 10 až 16 °C. Kúra je vhodná při bolestech hlavy, syndromu chladných nohou, u počínajících křečových žil, pro uvolnění kotníků a kloubů nohou.
Intenzivní kombinovaná podvodní a vzduchová masáž ve vaně se šetřícím efektem pro organismus. Má celkový relaxační účinek a zlepšuje prokrvení kůže a svalů. Koupel trvá dvacet minut, teplota vody je 37 až 38 °C. Hodí se pro lidi s onemocněním pohybového aparátu, při léčbě obezity a stavů přepracování a nespavosti.
Jemná masáž ve speciálním boxu, která se provádí paprsky tryskající vody. Zlepšuje vyprazdňování lymfatických cév, normalizuje kožní napětí, prokrvuje kůži a podkoží, zvyšuje tkáňový metabolismus a stabilizuje vegetativní nervový systém.
Masáž proudem vody pod určitým tlakem ve speciální vaně. Léčí se jí stavy po úrazech a operacích pohybového aparátu, revmatická a degenerativní onemocnění kloubní, nervové choroby, svalové bolesti či chronická zácpa.
Při proceduře se střídá střik teplého a chladného proudu vody. Provádí se ze vzdálenosti asi tří metrů při tlaku tři ATM. Teplý střik má teplotu 40 °C a trvá 30 sekund, následuje chladný střik o teplotě 15 až 20 °C po dobu 5 až 10 sekund. Oba střiky se opakovaně střídají 6x až 10x, končí se chladným proudem. Hodí se pro lidi s onemocněním pohybového aparátu, funkční poruchou prokrvení a také pro psychickou a tělesnou relaxaci.
Masáž uvolňující lymfatické cesty. Provádí se buď přístroji nebo ručně, s přídavkem aktivních látek nebo i s pomocí baněk.
Jejím hlavním cílem je příprava svalů na následné zatížení. Zlepšuje prokrvení ve svalech a napomáhá odplavování škodlivých látek, což má za následek ideální svalové zahřátí a protažení. Tím se podstatně snižuje riziko případného úrazu během fyzické námahy.
Sjednocuje různé prvky několika druhů masáží (klasické, reflexní, mobilizačních technik atd.). Odstraňuje únavu, svalovou ztuhlost a případné blokády pohybového aparátu. Aplikuje se po fyzické námaze.
Jednoduchý manuální způsob, jak pomoci při akutních problémech i při dlouhodobých bolestech zad a kloubů. Lze s ní úspěšně řešit nejčastější zdroj bolestí zad: posunuté postavení sacroiliakálního kloubu (rotace pánve). Klouby se na rozdíl od klasické manipulace zatlačují zpátky do původního postavení.
Spojení velmi jemných doteků a hlazení celého těla s účinky vonných rostlinných silic. Uvolňuje napětí.
Provádí se zahřátými lávovými kameny. Byla oblíbená již u starých inků, Mayů, v Mezopotámii, v Indii, v Číně a u severoamerických indiánů. Terapeutické účinky těchto masáží spočívají v uvolnění blokace důležitých bodů na meridiánech a v rozproudění energie v těle.
Její původ sahá až pět tisíc let zpátky do staré Číny. Svoji definitivní podobu a jméno dostala však až v Japonsku ve dvacátých letech dvacátého století. V překladu shiatsu znamená tlak prsty, proto se při ní používají palce, prsty a dlaně, ale též kolena, lokty nebo chodidla, kterými se znovu nastoluje energetická rovnováha těla.
Léčebné umění pocházející z Japonska je zároveň názvem pro univerzální životní energii. Sebeléčebný potenciál člověka se aktivuje pomocí dotyků rukou. Slouží k posílení životní energie a k pročištění energetických drah a center v těle. Doporučuje se při tělesné únavě, celkové vyčerpanosti, depresích a migrénách. Reiki se předává obvykle vleže při relaxaci a přes oblečení.
Od dospívání jsem trpěl nadměrným pocením rukou a letos na jaře jsem si koupil elektrický antiperspirant. Po 9 ošetřeních jsem byl úplně bez potu a... (zkráceno)
pokud jsi sportovec, tak je vhodne brát magnezium pro celkovou tělesnou úlevu po sportu
Zkus začít s detoxikací organismu, vyresetovat ho naprostou změnou jídelníčku na několik dní a v mezičase z něj odstranit ty nejhorší věci (cukry... (zkráceno)
Masáž je pro mě něco, co mi dokáže přinést naprosté uvolnění. Dlouhá léta jsem chodil na masáže klasické, potom jsem ale vyzkoušel nuru masáž u... (zkráceno)
doporučuje se brát magnezium, které uvolní svaly. Při sportu to tělo potřebuje