Pro začátek bychom mohli zopakovat rozdíly a odlišnosti mezi dvěmi základními typy tréninku - aerobním a anaerobním.
Anaerobní trénink znamená tzv. „trénink bez kyslíku“, zahrnuje cvičení, prováděné bez využití kyslíku, který vdechujeme. Jinými slovy, je to každá činnost, při které dochází k vyčerpání zásob kyslíku v těle a vzniká tzv. „kyslíkový dluh“. Typickým příkladem je sprint na krátkou vzdálenost.
Aerobní aktivita je naopak tělesná činnost delšího trvání, která vyžaduje velký přísun kyslíku, ale nedochází při ní ke vzniku „kyslíkového dluhu“. Typicky třeba běh na dlouhé vzdálenosti. Tento způsob aktivity je nezbytný k zajištění vytrvalosti a odolnosti vůči únavě.
Obě skupiny je nutné zahrnout do běžného tréninku a skloubit je.
Stejně tak je při posilování důležité správně dýchání. Někteří začátečníci často provádějí celou sérii cviků se zadrženým dechem. To poukazuje na skutečnost, že nejsou schopni přizpůsobit rytmus dýchání rytmu cvičení!!
Správný dech by měl být pro veškeré anaerobní činnosti následující : Krátký a rychlý nádech před započetím. Výdech je prováděn déle a dochází k němu během největší námahy (vlastního posilování). Zadržení dechu by mělo být minimální nebo ještě lépe žádné, aby nedošlo k srdeční aritmii či dýchacím problémům.
Před vlastním cvičením je vhodné provést několik hlubokých nádechů a výdechů a celkově se uvolnit. Čím lepší bude naše vlastní uvolnění (nižší svalové napětí), tím účinnějším se pro nás cvičení stane.
zdroj: http://vyziva.danjutsu.com
No nesmíš se samozřejmě vrátit ke stejnému způsobu stravování. Já se třeba hlídám a přešla jsem na LC stravu a to mi vyhovuje.
Taky ho máme vyzkoušený, funguje a ulevuje velmi rychle a spolehlivě. Je vhodný jak pro děti tak i dospělé.
Chodila jse pravidelně do Nugabestu na lehatka,Mám i zakoupený produkt.Prosim nevíte někdo zda nekde ještě lehátka funguji. Diky za odpověd. Lea
Ahojky Karlo tam jsem nikdy nebyla, je tam možné aby se mi někdo věnoval? Moc se nevyznám ve cvičení a nerada bych se nějak přetáhla