Sofie666, 11.06.2013 21:23:39, IP: ***.***.159.96, #178144Dobrý den,
již několik dnů mám silné křeče v podbříšku a průjem. Zpočátku jsem myslela, že se jedná o klasické střevní potíže, ale teď mám docela strach. Je mi dobře, ale jenom díky tomu, že nic nejím, maximálně půl rohlíku denně, ale i tak po několika hodinách po konzumaci mě chytne silná křeč v břiše, pak musím na WC a nakonec se mi uleví. Vše se opakuje ještě vždy ráno po probuzení.
Od lékaře jsem dostala nějaké léky na zmírnění obtíží, ale nic víc.
Na netu jsem našla odborné články o dráždivém tračníku a jeho příznacích a dost odpovídají mým problémům. Ale mám dost strach, nevadí mi úprava stravy a dieta, ale to co ostatní píšou - že mají průjem stále, jakmile někam jdou, musejí vyhledávat neustále záchody, nemůžou tudíž nikam chodit, nežijí plnohodnotný život, vše uzpůsobují svému zažívání - chodí pouze tam, kde je záchod nebo kde nikdo není a oni si můžou odskočit (třeba do lesa). Děsí mě to, není mi ještě ani 30, nemám ani vlastní rodinu, jsem po škole a teprve jsem začala pracovat, tak si nemůžu dovolit chybět, abych absolvovala nějaká vyšetření. A jaká jsou k tomu vůbec potřebná vyšetření? A neexistují nějaké léky na zmírnění těchto obtíží. Mám už vcelku hlad a bojím se cokoli sníst. Děkuji
Sofie666, 12.06.2013 6:58:37, IP: ***.***.159.96, #178150Já jdu dneska jenom znova k obvodnímu a uvidím co mi řekne. Stejně na tyto vyšetření co píšeš je nutné mít doporučení od obv.lékaře, ne?
U nás tohle nikdo nemá a nejhorší, že žiji s mámou a ta vůbec neví o co jde, tak mi tu pořád cpe, ať si vezmu aspoň pár piškotu nebo dietní polívku s rýží, nebo jenom rýži, atd. A když jí řeknu, že nechci, tak se naštve :-(
Dost mě děsí i to, že od příštího týdne budu muset dojíždět autobusem víc jak hodinu, neumím si představit co budu dělat, když mám pořád ty křeče a musím lítat na záchod - jediná varianta která mě napadá je nejíst, ale to bohužel taky moc nejde.
Včera jsem vůbec nic nejedla, tak jsem si říkala, že dneska ráno žádné křeče nepřijdou a ejhle oni přišly i bez průjmu.
.., 12.06.2013 21:08:54, IP: ***.***.252.251, #178194Chronický průběh se projevuje nejčastěji škálou subjektivních, ale někdy i objektivních dlouhodobých potíží jako jsou náhlé rýmy, častější tvorba hlenů v horních i dolních cestách dýchacích, afty, alergie, různá kožní onemocnění (vznik aberací – bradavice, névy, mateřská znaménka, ztráta pigmentu, pigmentové skvrny), zvýšená citlivost zubů (může přecházet občas i v bolest zubů), bolesti páteře, bolesti a ztuhlost, někdy až otoky kloubů i svalů, revmatizmus, svědění kůže, mrtvení a brnění prstů i končetin, paréza končetin, třes rukou, únava, ospalost, malátnost, záněty žlučníku, poruchy srdeční činnosti, pokašlávání, nutkání ke zvracení, náhlá nevolnost, závratě – stavy jakoby opilosti, může se objevit i porucha stability, pálení a škrábání v krku, pocit cizího tělesa v krku, stavy jakoby začínající chřipky či angíny, rizikové těhotenství, odumření plodu, onemocnění prostaty, drobné krvácení do podkoží, pocity chladu i bolesti v kostech, svědění a slzení očí, onemocnění očí, občasné – zejména noční pocení, pocity tepla či zimy nezávisle na teplotě prostředí, pocity bolesti v různých částech těla – projevující se někdy jako tlakové bolesti, cukání ve svalech, bolesti celého těla, bolesti vnitřních orgánů, žaludeční i dvanácterníkové vředy, stěhovavé bolesti v těle, občasné i dlouhodobější zvýšení tělesné teploty, občasné častější nutkání ke stolicím, občasné i chronické průjmy, poruchy střevní peristaltiky, bolesti hlavy, přechodné problémy s hlasivkami, poruchy spánku, škála nervových potíží – někdy i psychiatrického rázu (nervozita, podrážděnost, náhlá agresivita pocity úzkosti a strachu) a pravděpodobně ještě další potíže, zejména výskyt různých bolestivých i jinak nepříjemných stavů. Při dlouholeté latentní infekci se může objevit škála na tlak bolestivých lokálních míst, zejména na chodidlech, ale-i jiných částech těla. U postižených osob se projevují jen některé, u jiných i více, z uváděných potíží. Počet a intenzita projevů potíží je odvislá od individuality organizmu, délky působení infektu v organizmu člověka a zejména tyto potíže jsou vázány na změny počasí. Uváděné potíže se nemusí vyskytovat u všech lidí s latentní infekcí a jsou zřejmě lidé, kteří jsou řadu let nositeli infektu a nemají žádné resp. téměř žádné potíže. Tyto potíže se mohou objevit u některého z rodinných příslušníků.