Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    
AbecedaZdraví.cz > Diskuse > Zdravotní potíže, nemoci > rakovina slinivky břišní

Diskuse - rakovina slinivky břišní

evys, 20.03.2017 11:00:04, IP: ***.***.49.171, #205402
děkuji za uklidnění, čekám na zázrak. Manžel má ten nádor i dost velký. Má velikost nádoru 8x5x4,5 cm. Myslím, že se na to přišlo hodně dlouho. Nic mu nebylo. Pouze ho bolela záda a k doktorovi šel, že měl nadýmání a po jídle mu bylo těžko od žaludku. Ivanko, držím taky palce. Zítra jde na 2 chemoterapii. Má Folfirinox.
Ivana, 20.03.2017 11:03:50, IP: ***.***.49.171, #205403
Jojo, ten jsme taky měli. Tak ať se manžel drží a vy také. A dejte vědět, jak pokračujete s léčbou.
niky, 20.03.2017 21:05:42, IP: ***.***.49.171, #205419
My měli taky Folfirinox, na bolest jsme měli na začátku Tramal, ale manžel po něm zvracel, tak nám doktor předepsal náplasti, začali jsme na "25" ted jsme na "200", náplasti máme asi od dubna......ale dá s nimi normálně fungovat......
evys, 21.03.2017 14:47:05, IP: ***.***.49.171, #205433
tak jsme dneska měli 2 chemoterapii, tak doufám, že proběhne ok. Při 1 nezvracel, ale začal mít ty bolesti. Jakou má tu náplast, to se musím podívat až budu doma. Ve čtvrtek jde na odpojení a v pátek na nějakou injekci, ale nevím na jakou. Zatím, mu je teď dobře, tak se modlím, aby to vydrželo.
Ivana, 22.03.2017 6:51:30, IP: ***.***.49.171, #205455
Manžel se po chemo jenom hodně potil, brněly ho ruce a nohy, ale jinak to zvládal docela dobře. Časem ubývaly krevní destičky, ale to budou doktoři hlídat, takže se nebojte.
evys, 22.03.2017 10:44:31, IP: ***.***.49.171, #205458
ahoj, náplast zatím máme 25,. Ruce ho taky brní, jinak je zatím ok. Děkuji za uklidnění. Manžel je normálně hubený, měl vždycky kolem 65 kg, takže se nemoc hubnutím neprojevila. Teď má 59 kg, ale to zhubnul 2 kg až teď od ledna 17.Snaží se jíst. Pijeme taky pampeliškový čaj, červenou řepu a teď jsem mu koupila ten vitamín B17, jak jste si o něm psali. Zatím se mějte, zase se ozvu a děkuji za podporu.
Luca, 23.03.2017 11:26:37, IP: ***.***.49.171, #205511
Dobrý den, můj tatínek má taky rakovinu slinivky s metastázemi do jater. V říjnu 2015 prodělal operaci a potom 14 chemoterapií Gemcitabinem. Hned po ukončení se nemoc vrátila. Následovalo 12 cyklů chemoterapií Folfirinox. Ty nejdříve zabraly (stabilizace nemoci), potom došlo k progresy nemoci a k ukončení léčby. Nyní přemýšlíme o nějaké alternativní léčbě, chtěli bychom zkusit detoxikaci podle Mudr. Jonáše. Nemáte někdo zkušenosti?
Luca, 23.03.2017 11:28:02, IP: ***.***.49.171, #205512
Dobrý den, můj tatínek má taky rakovinu slinivky s metastázemi do jater. V říjnu 2015 prodělal operaci a potom 14 chemoterapií Gemcitabinem. Hned po ukončení se nemoc vrátila. Následovalo 12 cyklů chemoterapií Folfirinox. Ty nejdříve zabraly (stabilizace nemoci), potom došlo k progresy nemoci a k ukončení léčby. Nyní přemýšlíme o nějaké alternativní léčbě, chtěli bychom zkusit detoxikaci podle Mudr. Jonáše. Nemáte někdo zkušenosti?
Ivana, 24.03.2017 7:58:19, IP: ***.***.49.171, #205530
Pro Lucu - asi jsme na tom stejně, akorát u nás nebyla možná operace. Ale obě chemo nezabraly. Teda po druhé sérii se dozvíme výsledky až v úterý, ale vidím, že je to špatné. Zkoušeli jsme vše možné - čaj z kořene pampelišky, fénixovy slzy, vitamíny, ale nic nepomáhá :-( Držte se.
Luca, 24.03.2017 11:18:43, IP: ***.***.49.171, #205535
Pro Ivanu: Můžu se zeptat, jak a jak dlouho jste zkoušeli ty Fénixovy slzy? Táta taky užívá výtažky z konopí (i CBD) už půl roku a asi díky tomu mu je v rámci možností dobře, nemá bolesti a má chuť k jídlu. Taky chemoterapie proběhly bez problémů, krevní obraz byl vždy v pořádku. Teď bychom k tomu chtěli přidat tu detoxikaci. Také se držte!
Ivana, 25.03.2017 21:01:11, IP: ***.***.49.171, #205575
No, myslím, že asi tak půl roku. Taky si myslím, že mu pomáhaly s jídlem. Ale teď už je hůř. Už hubne a jí jako dvouleté dítě.
Luca, 26.03.2017 11:37:32, IP: ***.***.49.171, #205579
Tak to mi je líto, od FS bych čekala mnohem lepší účinek. My budem zkoušet ještě kurkumin. Přeji Vám i manželovi mnoho sil!
jidrah, 31.03.2017 11:12:54, IP: ***.***.49.171, #205599
I já mám rakovinu slinivky, objevili mi ji před měsícem, kdy jsem zežloutl, jak citron a za poslední dva měsíce jsem rapidně shodil 12 kilo. Prošel jsem všemi vyšetřeními od CT až po sono ultrazvuk a nedávné výsledky laboratoře to definitivně potvrdili.Nebylo mi ale jinak nic, nebolelo to a nebolí ani nyní, jen se někdy cítím slabý a po jídle nafouklý. Jistě, zanedlouho se může můj stav výrazně zhoršit, ale nemyslím si, že je jakýkoliv boj s touto nemocí sebemenším způsobem efektivní. Prostě nikde na světě neexistuje řešení ani doktor, který by rakovinu slinivky uměl. A právě ti doktoři to vědí sami nejlépe. Proto jsem všechna chema, radia a další odmítl. Chemo, operace a někdy až neskutečné nesmysly, o kterých tady mnozí píší slouží jen k obohacení konkrétních lidí a zneužívání zoufalství blízkých nemocného. Co získám operací ? NIC, jen mi odeberou kromě slinivky i spoustu jiných částí orgánů a můj stav se ještě více zhorší. Bude následovat výrazné omezení prakticky všeho, od jídla přes pohyb atd. Ne, děkuji...Co získám chemoterapií ? Možná, když ji budu náhodou snášet, tak pár měsíců života navíc. Ale bude to skutečně život ? Ne, bude to živoření, nic víc. A to je velký rozdíl ! O všelijakých léčitelích a alternativních způsobech nemluvě. Raději se té realitě postavím čelem a budu se snažit v rámci možností prožít (ne přežít) své poslední dny mezi těmi, co miluju a doma, než ve společnosti jakýchkoliv doktorů a sestřiček v nějakém špitále. A bolesti ? Dnes už nemusí nikdo odcházet v bolestech, existuje nepočítaně možností, jak jí zabránit. Naposledy velmi nadějné řešení odstranění nervových pletení v okolí nádoru, které jakékoliv bolesti odstraní trvale a velmi účinně. Morfium také zabírá, ale nemocný pak často ztrácí povědomí o okolí. Snažte se místo shánění všelijakých nesmyslů prožít se svým blízkým co nejvíce času, mě osobně dává nejvíce právě přítomnost mých dětí a milované manželky, kdy nebrečíme, nehroutíme se, ale umíme se i smát, vtipkovat , jezdíme třeba na výlety atd. Bereme tu smutnou realitu s nadhledem. A až mne samotného překvapilo, jak se mi to daří a nejenom mě ale i mým blízkým. :-) Jsem daleko více klidnější a vyrovnanější, než když jsem v minulosti silně prožíval nejrůznější stresy, v práci, doma atd. Ale až nyní jsem "objevil", že jsou daleko více duležitější věci, než jakékoliv stresy a honění se za nesmysly. :-) Na bolest, která určitě dříve a nebo později přijde jsem dobře připravený, psychicky i reálně, již jsem s onkologem domluvený. A proto se ji nebojím, stejně, jako se nebojím smrti. Ta prostě dříve a nebo o trochu později přijde a tak se snažím ty poslední dny a hodiny prožít s úsměvem a s nadhledem a ne je přežít na nějakých hadičkách s hromadou plačících lidí kolem sebe. O to opravdu nestojím. :-)
Anonym, 31.03.2017 12:50:05, IP: ***.***.242.242, #205600
Ivana, 31.03.2017 20:53:41, IP: ***.***.118.162, #205608
Pane Jindro, skláním se před Vámi. Ano, je na rozhodnutí každého z nás, zda podstoupit či nepodstoupit léčbu. Moc Vám držím palce. Hodně šťastně strávených chvil s rodinou :-)
        Předchozí   1 .. 289290291292293294295 .. 327      Následující
Přidat příspěvek k tématu rakovina slinivky břišní
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.