Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
AbecedaZdraví.cz > Diskuse > Zdravotní potíže, nemoci > rakovina slinivky břišní

Diskuse - rakovina slinivky břišní

Petra, 24.5.2017 10:26:48, IP: ***.***.245.80, #206760
Ivanko, děkuji za reakci. Snažíme se těm bolestem předcházet, již jsme byli i v centru bolesti, kde nás velmi dobře přijali a probrali s námi možnosti. Zatím žádné velké bolesti mamka nemá, jen ji občas bolí večer záda. Ale to zvládá kapkami Tramalu, které působí poměrně rychle. Také dostala domů z centra bolesti i nějaký Lunaldin, jako prevenci pro případ, kdyby přišla nějaká náhlá a silná průlomová bolest. Zatím ale naštěstí nebyl potřeba. Ale je dobré vědět, že tady je, snad pomůže, když bude třeba. Jinak jsem moc ráda, jak k mamce všichni doktoři i Charita přistupují. Všechno vysvětlí a ochotně pomáhají. Snad její odchod nebude tak strašný, jak i zde ale i jinde občas čtu. Asi bych toho tolik číst neměla, už jsem z toho dost frustrovaná. Moc bych mamce přála, aby odešla v klidu a bez bolestí. Možná udělala chybu, že odmítla chemo, ale její rozhodnutí respektuji a respektují jej i doktoři. Jeden se dokonce soukromě vyjádřil, že ne každému dělá chemo dobře a že on sám by udělal to samé, co mamka. No, uvidíme, nezbývá, než doufat v milosrdný konec. Nakonec, musíme tam všichni, je to jen o tom kdy a jak...
Ivana, 24.5.2017 11:57:07, IP: ***.***.118.162, #206764
Petruš, maminka je velice statečná a moc Vám budu držet palce. Co si budeme namlouvat, chemo na slinivku stejně moc nepomáhá. Taky jsem četla všechno možné a tuhle diskuzi jsem četla úplně celou od začátku. A i teď mě to sem pořád vrací. Držte se holky.
Petra, 25.5.2017 11:12:56, IP: ***.***.245.80, #206781
Tak se to začíná pomalu ale jistě asi měnit, bohužel k horšímu. Poslední dva dny má dost oteklé nohy, hlavně dole okolo kotníků, nevejde se do žádných bot, i s crocsy má potíže chodit. Navíc se jí nafouklo břicho, asi v něm bude hodně vody. Stále ale nemá žádné zásadní bolesti, jen si stěžuje, že je pro ni chůze stále více obtížná. Po pár metrech posedává a odpočívá, nohy ji svědí a nafouklé bříško ji také není příjemné. Bojí se cokoliv sníst a i když ví, že musí nejenom jíst , alespoň málo, tak i hodně pít, protože má málo tekutin, tak i toho se bojí, právě kvůli těm oteklým nohám a nafouklému bříšku. Takže vývoj jde bohužel pro tuto nemoc obvyklým směrem... za týden jí budou dělat kontrolu sono ultrazvukem, aby viděli, jak se to rozvíjí a jestli nejsou už metastázy na játrech, případně ji prý pošlou i na další CT. Jde to nějak moc rychle, možná i proto, že odmítla chemo, ale pořád je to prý podle ní snesitelné. Ale stále více se bojíme, že bude za pár týdnů už ležák. Ach jo...
Ivana, 25.5.2017 14:56:33, IP: ***.***.118.162, #206783
Musíte zajít k doktorovi, oni maminku odvodní, ale na nic nečekejte.
Tomáš Brůha, 29.5.2017 11:50:28, IP: ***.***.11.204, #206891
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, cca 3 týdny mám stolici barvy jílu , občasné pobolívání v dolní části břicha a i občasné svědění kůže. Je mi 48 , vážím 96 , 178 cm.Myslíte že by mohlo být podezření na nádor slinivky? Kdyžtak děkuji, s pozdravem T.Brůha
Honza, 30.5.2017 9:59:13, IP: ***.***.245.80, #206907
Může i nemusí, v tom je právě ta zákeřnost tohoto typu rakoviny. Určitě by stálo za to domluvit se se svým doktorem, aby Vás poslal na vyšetření na internu, tady Vám asi nikdo nepomůže. Na interně Vám udělají několik vyšetření od ultrazvuku přes rentgen a CT a když se jim nebude něco líbit, tak i sono ultrazvuk. Ale počítejte s tím, že si tam na tato vyšetření několik dnů poležíte, budou vás tejrat hlady a výsledky nebývají ihned. Ale určitě to stojí za to. Nenechte se odbýt svým doktorem, že "o nic nejde", až vám např. zežloutnou oči , tak už může být pozdě. Držím palce, aby se Vaše obavy nenaplnily.
jaja, 21.6.2017 9:50:56, IP: ***.***.108.1, #207349
ahojte, som v podobnej situácii, mám podozrenie, ale ked tie príznaky sú tak neurčité. bola som na vyšetrení, lekár mi prehmatla brucho, rakovinu prakticky vylúčil. neviem, odkiaľ berie takú istotu.uprosila som ho na odber krvi a usg vyšetrenie. tak čakám.
        Předchozí   1 .. 304305306307      Následující
Přidat příspěvek k tématu rakovina slinivky břišní
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
dnes18:22
1 256 reakcí

dráždivý tračník

Hello all, I am a private lender, i offer loan at 2% this is a legitimate company with honor and difference we are ready to help you out in any... (zkráceno)

Angga
dnes18:18
552 reakcí

Potrebujete naliehavú pôžičku?

Ponúkame súkromné, obchodné a osobné pôžičky s veľmi nízkymi ročnými úrokové sadzby tak nízke, ako 2% v priebehu jedného roka až 50 rokov splácania... (zkráceno)

mark
dnes17:40
16 reakcí

Přípravek na bolest kloubů

Je ten gel nějak chladivý?

Lola
dnes17:39
45 reakcí

Léky

Tento repelent neznam...ale myslim, ze by jeho aplikace mohla být lepší, než u repelentů ve spreji...

Jiřík
dnes17:28
39 reakcí

Rybí tuk

Jsem ráda, že hodně maminek má zdravž rozum a ten Vigantol dětem poctivě dává. Vždyť bez vitamínu D by to jinak nešlo.

Zdendula
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
(c) 2005-2013 Abeceda Zdraví s.r.o.   | Reklama | Návštěvnost měří NetMonitor | Prohlášení