Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Guillen-Barré syndrom

Marky, 16.4.2019 0:12:47, IP: ***.***.44.5, #231296
Je mi 33, postupně jsem za 4 týdny přestala chodit a cítit ruce. Po odběru mozkomisniho moku na neurologii konečně bylo jasno, že jde o GBS. 5 dni na JIP na imunoglobulinech a pak 3 týdny rehabilitace, po mesici tedy opět doma. Rozchodila jsem to, ale běhání teprve chci zkusit, trošičku menší citlivost v rukou a na chodidlech po měsíci a půl je, ale cvičením se to zlepšuje. Lícní nerv trvá rozhýbat nejdéle, ale doufám že to také dám a budu bez následků. Na obličej je skvělá akupunktura, doporučuji rehabilitaci Chvaly. A k predchozimu dotazu šup rychle do nejbližší velké nemocnice na neurologii než se přidají dýchací komplikace. Já měla jen horší polykání a pak už zabrala léčba.
Veronika z Bělé, 17.5.2019 14:12:09, IP: ***.***.172.72, #231518
Dobrý den, tak po 17 měsících je tatínek stále v Malvazinkach. Pojišťovna už mu to nechce platit, neboť ji to denně stojí přes 10tisic a chtěj ho přesunout do Boleslavi či Hradiste. Já jdu za vámi ale s jedním velkým dotazem. Tatínkovi řekli, že má na hlasivkách nějaké krystalky a tudiz se nezaviraji. Je tam taková dírka. Buďto počkám, jestli zmizí (asi cvičením nebo čím, nevím) a nebo operovat (ale to by prý pak nemluvil). Byl jste někdo na operaci s hlasivkami po této nemoci? Děkuji za odpověď.
Lucy, 17.6.2019 0:06:07, IP: ***.***.50.64, #231771
Zacalo to 19.5.19 dnes je to tyden co jsem doma v nemocnici 3 tydny dostala jsem imunoglobiny na doma milgammu ze zacatku rehabilitovani sama nasledne dochazely reh.sestry po 3 tydnech jsem se postavila dosla na wc...pak chodba v nemocnici dnes uz dam i obchodak;) dnes jsem zkusila fr.hole doma chodim jen mam slabe stehna cekam na Kladruby jen doufam ze to nebude na dlouhl doma syn 4 roky....procetla jsem zde co slo jde delat neco aby se GBS nevratilo? U me se ani neprislo na pricinu ;(
Lucy, 17.6.2019 0:06:31, IP: ***.***.50.64, #231772
Zacalo to 19.5.19 dnes je to tyden co jsem doma v nemocnici 3 tydny dostala jsem imunoglobiny na doma milgammu ze zacatku rehabilitovani sama nasledne dochazely reh.sestry po 3 tydnech jsem se postavila dosla na wc...pak chodba v nemocnici dnes uz dam i obchodak;) dnes jsem zkusila fr.hole doma chodim jen mam slabe stehna cekam na Kladruby jen doufam ze to nebude na dlouhl doma syn 4 roky....procetla jsem zde co slo jde delat neco aby se GBS nevratilo? U me se ani neprislo na pricinu ;(
Jarča, 20.6.2019 19:43:17, IP: ***.***.102.170, #231801
Ahoj všichni co máte nebo jste prodělali tuhle nemoc.I já se potýkám s touhle nemocí a nevím,jak dál.
Jarča, 20.6.2019 19:55:18, IP: ***.***.102.170, #231802
Ahoj Renčo.Neznám tě ale ráda bych se s tebou seznámila a psala si o této nemoci.Už ji mám po druhé,ale výsledek není dobrý.Pokud bys chtěla napsat,budu ráda.Hezký den.Jarča.
Jarmila, 1.7.2019 21:30:12, IP: ***.***.8.235, #231912
GBS se u mě objevil v roce 8.8.2006 (31 let), rychlý nástup, do dvou dnů zcela ochrnutá, plazmaferézy zabraly na pár dní, pak znovu úplné ochrnutí všech 4 končetin, špatně dýchání atd., následovaly imunoglobuliny, nákladná léčba, která se musela objednat a vůbec sehnat. Po nich jsem zabojovala, a z úplného ležáka, přes invalidní vozík, chodítko a berle, jsem po 2 měsících znovu chodila bez opory, ruce se nácvikem kreslení v omalovánkach, korálky atd. se taky zcela uzdravily. Nedbala jsem rad lékařů, abych se šetřila, naopak s cvičením jsem to až preháněla a plně jsem se uzdravila, byla jsem zcela bez omezení. Avšak po 10 letech se mi začaly objevovat zdravotní problémy a neurologové už na to neslyší. Je tady, prosím, někdo, kdo prodělal tuto nemoc s těžkým průběhem před 10 a více lety? Zajímalo by mě, jak se po nemoci po tolika letech cítí. Mám pocit, že totiž všechny mé zdravotní problémy souvisí s prodělaným GBS.Děkuji, pokud se někdo ozve.
Beruška, 10.7.2019 18:25:15, IP: ***.***.212.167, #231997
Dobrý den, prodělala jsem GBS před 11 lety a také mám bohužel pocit, že spousta mých zdravotních problémů s tím souvisí do dnes. :/
anonym, 10.7.2019 18:30:31, IP: ***.***.242.253, #231999
Chlamydie :-)
Ludek, 15.7.2019 14:18:05, IP: ***.***.24.182, #232014
Zdravim lidicky, prodelal jsem tuhle silenou chorobu taky a to nevedomi u zacatku bylo snad to nejhorsi .Jiste nejsem sam,kdo tuhle silenost vubec neznal az nez s ni prisel do styku.Ja bohuzel mesit na JIP Usti nad Labem ale tam byli fakt uzasni a dostal sem se z toho ted jsem uz asi dva mesice doma nabral jsem vahu zpet a opet cvicim a svaly se mi zas zpevnili.Jen slabsi necitlivost chodidel a prstu na prstech.Bylo to uz dobre celek ,ale ted se mi to malinko zhorsilo a mam fobii ,ze se mi nemoc vraci.Pro Boha jen to ne.Tak i drzte palce ale pokud zacnou zada a podobne okamzite letim do Usti.Dnes jsem dokonce volala panu primarovi ale bohuzel tam neni.Potreboval jsem to s nim probrat.Tak uvidim.
Ludek, 15.7.2019 14:18:21, IP: ***.***.24.182, #232015
Zdravim lidicky, prodelal jsem tuhle silenou chorobu taky a to nevedomi u zacatku bylo snad to nejhorsi .Jiste nejsem sam,kdo tuhle silenost vubec neznal az nez s ni prisel do styku.Ja bohuzel mesit na JIP Usti nad Labem ale tam byli fakt uzasni a dostal sem se z toho ted jsem uz asi dva mesice doma nabral jsem vahu zpet a opet cvicim a svaly se mi zas zpevnili.Jen slabsi necitlivost chodidel a prstu na prstech.Bylo to uz dobre celek ,ale ted se mi to malinko zhorsilo a mam fobii ,ze se mi nemoc vraci.Pro Boha jen to ne.Tak i drzte palce ale pokud zacnou zada a podobne okamzite letim do Usti.Dnes jsem dokonce volala panu primarovi ale bohuzel tam neni.Potreboval jsem to s nim probrat.Tak uvidim.
EVIK, 25.7.2019 7:13:21, IP: ***.***.168.55, #232092
Můžu se vas zeptat, jesli je tu někdo z vás, který se nezvedl.po.roce z křesla? Mám kamarádku, která ho dostala před rokem, chápu že je to zákeřná a zdlouhavá nemoc, ale u.ní mi přijde, že to má teď už spíš v hlavě,navíc dost kouří...tak tomu asi taky nepřispívá...prosím o radu, komunikovali jste třeba i s psychologem?
Veronika z Bělé, 22.8.2019 23:25:21, IP: ***.***.79.106, #232297
Dobrý den, jak čtu vaše příspěvky, uším říct, že můj tatínek měl asi fakt smůlu. Většina z vás se z té nemoci rychle dostala. Taťka se pozítří v sobotu podívá přes den po skoro 21 měsících domů. Bohužel mu ještě nevybrali tracheostomii a tak nemůže prozatím do Kladrub na rehabilitaci. Už se na něj moc těšíme a on ještě víc. Ale nevzdává to. Pomocí chodítka se pohybuje v LDN po chodbě. Ale jen krátké procházky. Brzy ho to unavi.
        Předchozí   1 .. 25262728      Následující
Přidat příspěvek k tématu Guillen-Barré syndrom
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
dnes20:47
42 reakcí

batoh thebag

Jakožto si tady blábolí osoba sama se sebou, ptá se, odpovídá si, vše z jedné ajpiny a vy to berete vážně? Ha ha...tak to je reklama pro trubky.

Hanka
dnes19:37
63 reakcí

pocení

Podívej se na notino.Je tam toho plno.Rád tam nakupuji plno věcí

Rafan
dnes9:14
127 reakcí

vyčerpáni,unava,oslabena imunita

Ono všechno souvisí se vším. Nicméně na imunitu je určitě super betula. Beru ji od začátku roku, tak doufám, že zimu zvládnu bez nějakých větších... (zkráceno)

Nikča
včera19:33
431 reakcí

moroznik

A koľko vody pijete,lebo ja pijem 3 litre denne skoro pol roka a neschudla som nič.

Anonym
včera16:36
80 reakcí

Tříselná kýla - prosím o uklidnění:-))

Dobrý den, chtěla bych se zeptat je možné že mám tříselnou kýlu když půl roku trpím bolestmi břicha na pravé straně v podbřišku prošla jsem sono... (zkráceno)

Kami
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.