Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
AbecedaZdraví.cz > Doplňky stravy > Jak Vám pomůže vláknina při detoxikaci?

Jak Vám pomůže vláknina při detoxikaci?

18.5.2015 / Rubrika: Doplňky stravy

Příjem vlákniny je pro tělo nezbytný. Málokdo z nás si její potřebu uvědomuje. Vlákninu dělíme na rozpustnou a nerozpustnou. Obě varianty jsou pro naše tělo důležité.

Nerozpustnou vlákninu hledejme především v ovoci, zelenině, houbách, ořechách a celozrnných potravinách.  Je prevencí proti zácpě, rakovině střev a zmírňuje hemeroidy.

V tlustém střevě se rozpouští vláknina rozpustná. Obsahuje ji například hrášek, fazole, ječmen a sója.
Rozpustná vláknina snižuje cholesterol a kyselost žaludku.

Která pomáhá hubnout?

Někteří lidé se milně domnívají, že je vláknina hubnoucí prostředek. Není. Vláknina samotná Vaše tuky nespálí, jen zařídí, že se cítíte déle nasycení, proto jíte méně. Rozpustná vláknina totiž zpomaluje proces odchodu jídla ze žaludku.

Nerozpustná vláknina pomáhá v rychlejším trávení. Postará se o rychlejší odchod obsahu střev. Vlákninu rozpustná i nerozpustná nezvyšuje příjem energie, proto je při hubnutí tolik využívána.

S vlákninou na talíři

Doporučené množství vlákniny se pohybuje kolem 25 – 30 gramy za den u dospělého člověka.
Realita je však jiná. V dnešní době dospělý člověk zkonzumuje cca 15 gramů. Jak tedy důležitou vlákninu jednoduše přijímat ve větším množství?  Zařaďte potraviny s jejím obsahem do svého jídelníčku. Vyzkoušejte například tento

 • Snídaně – Potřete si celozrnný chléb lehkou vrstvou másla a na ni položte plátek okurky. Pokud byste chléb po ránu raději vynechali, otevřete si svůj oblíbený jogurt a přisypte do něj pár ovesných vloček nebo otrub.
   
 • Svačina – Měli byste chuť na ovocnou bombu? Nakrájejte si na talířek broskev, několik jahod, přidejte maliny, hrušky a pár švestek. Ve všech zmíněných kouskách ovoce najdete vlákninu.
   
 • Oběd – Ve slupce vařené brambory se sojovými kousky a zelenými fazolkami.
  Svačina – Zakousněte se v dopoledních hodinách do sladké uvařené kukuřice nebo chroupejte správně upravenou brokolici. Brokolice ztrácí vařením většinu zdravých látek.
   
 • Večeře – K večeři si připravte čočku a místo smažených bramborových lupínků si můžete k televizi nakrájet mrkev.

Jídelníček se může zdát drastický, ale skutečně Vás zasytí. Pokud pociťujete hlad mezi jídly nebo nedokážete jídelníčky dodržovat, snažte se přidat k Vašim jídlům některé z ovocí, luštěnin či zeleniny. Opatrně však v případě, že jste doposud konzumovali vlákniny málo a nyní se snažíte jíst pouze nebo většinou potraviny obsahující vlákninu. Tělo se musí s náhlým přísunem vlákniny vypořádat, může se tedy objevit zácpa či naopak průjem. Doporučuje se spíše začít pozvolna a přidávat dávky postupně.

Na zdraví

Vláknina nejen udržuje střeva ve zdravém chodu a usnadňuje nám vyprazdňování, ale působí jako prevence proti rakovině. Díky ní dokážeme upravit hladinu cholesterolu, chráníme se před srdečními onemocněními, cukrovkou a obezitou. Dostatečné množství vlákniny má velký vliv na naše trávení a dokáže odplavovat škodlivé látky z těla. Proto je také velmi žádaným pomocníkem při očistě těla.
Zajímáte-li se o vlákninu, určitě pro Vás bude zajímavá i celková detoxikace těla. Díky vláknině se dokážeme zbavit toxinů, které shromažďujeme v těle každý den. Škodlivé látky vpravujeme do svého těla z jídla i okolního prostředí. Celková očista těla neboli detoxikace, je proto jednou za čas nezbytností.

TIP na článek: Vláknina - jak je důležitá?

Vláknina samotná nám ale kompletní detoxikaci nezajistí. Je nutné dodržet určitou kúru pro co největší efekt. Zbavením se škodlivých látek předejdete spoustě onemocněním, získáte vitalitu a mnohem zdravější a krásnější pleť.

 

 

Detoxikace organismu je dlouhodobější proces, minimálně by měl však trvat 14 dní. Nevíte-li, jak s detoxikací začít či jak celou kúrou správně projít, vyzkoušejte spíše nějaký z přípravků, který detoxikace zvládne hravě za Vás.

Jedním z takových pomocníků je detoxikační nápoj prodetox o třiceti sáčcích rozpustných ve vodě. Vždy hodinu před jídlem rozmícháte obsah sáčku do sklenice, vypijete a za 14-30 dní odplavíte přibližně tři kilogramy toxinů. Kýžených výsledků se však dosáhnete ale pouze pravidelností v užívání a správným pitným režimem. V době detoxikace je doporučováno vypít až tři litry tekutin za den.

 

V dnešní době plné jídla ve spěchu a všudypřítomného stresu je nutné chránit o to víc své zdraví.
Dovolte si být vitálnější, zdravější a krásnější. Zkuste se cítit lépe díky zdravým potravinám nebo tolik prospěšné detoxikaci těla. Zkuste přidat k běženému dni trochu jídel bohatých na vlákninu. Postarejte se o své zdraví a užívejte si dnů naplno.

Další články z rubriky
Jak vám potravinové doplňky mohou pomáhat

Jak vám potravinové doplňky mohou pomáhat

23.9.2013 / Rubrika: Doplňky stravy
Multivitaminové a multiminerální potravinové doplňky se často používají jako pojistka proti nedostatku nutričních látek, ale současný výzkum nabízí dobré důvody pro užívání potravinových doplňků a léčivých rostlin, a to preventivně i pro léčení.
Suchá kůže - jak léčit přírodou

Suchá kůže - jak léčit přírodou

29.3.2008 / Rubrika: Doplňky stravy
Pokud kožní mazové žlázky nevylučují dostatek tuku (sebum), který má chránit kůži před infekcí a atmosférickými vlivy, začne kůže vysychat, olupuje se, tvoří šupinky a někdy se rozbolaví. Dodržování některých jednoduchých pravidela používání vhodných přírodních prostředků a léčebných postupů může tento problém odstranit, nebo alespoň zmírnit.
Další články z rubriky Doplňky stravy...
Aktuálně v diskusích
včera21:06
45 reakcí

Zkušenost s doplňky stravy Revitanerv?

Máte zkušenost s nějakými doplňky stravy na to, aby dobře fungoval metabolismus?

Sabina
19.2.20:31
26 reakcí

Doplňky stravy

nemá tu někdo zkušenost s doplňky od Rosen pharmy ?

Simona
17.2.19:18
9 reakcí

Alafit - máte někdo nějaké zkušenosti?

Dobrý deň podla referencií klientov prípravok pomohol aj na chlamýdie. Referencie si môžte pozriet na tomto odkaze: alagenex.com/referencie.php

Riso
16.2.19:55
1 reakcí

Chrom

Nějaké zkušenosti s užíváním tohoto doplňku ? Popřípadě poprosím o doporučení firmy, od které tento doplněk pořídit.

Adriana
16.2.13:50
40 reakcí

ZÁCPA

My probiotika Probio užíváme hlavně když jedem někam na dovolnou. Mívala sem vždycky v cizím prostředí problém se zácpou a teď v pohodě.

Markéta
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
(c) 2005-2013 Abeceda Zdraví s.r.o.   | Reklama | Návštěvnost měří NetMonitor | Prohlášení