Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde. Pokračovat    
AbecedaZdraví.cz > Alternativně > BACHOVY ESENCE

BACHOVY ESENCE

19.2.2007 / Rubrika: Alternativně

Léčení všech neduhů výtažky z květin - BACHOVY ESENCE

Bachovy zásobní roztoky léků je třeba rozdělit. Lahvička o obsahu 20 ml téměř naplňte čistou pramenitou vodou a přidejte po dvou kapkách z každého zvoleného roztoku.

Bachovy esence a jejich vznik

Tato řada 38 výtažků získávaných z divoce rostoucích květin a rostlin se jmenuje po svém tvůrci, anglickém lékaři dr. Edwardu Bachovi (1880-1936). Ten začal svou kariéru v Londýně roku 1915 jako lékař a bakteriolog. Kromě klasické medicíny provozoval také homeopatii a dospěl k názoru, že na každou zdravotní potíž existuje přírodní léčba.
Po vlastním těžkém onemocnění v roce 1917 Bach zjistil, že má schopnost intuitivně určovat léčivé vlastnosti různých rostlin a nemoci, které dokáží léčit. V roce 1930 opustil svou dobře zavedenou lékařskou praxi a usadil se ve Walesu, kde pokračoval v hledání léčivých rostlin.
Bach se domníval, že rosa na květinách je nějakým způsobem "nasycena" jejich léčivými schopnostmi, a začal ji sbírat a podávat svým pacientům. Brzy zjisti!, že jí nedokáže posbírat dost pro všechny, kdo se této léčby dožadovali. Začal tedy experimentovat a objevil, že když nechá ležet čerstvě natrhané květiny na hladině čisté pramenité vody na slunečním světle, bude výsledek stejný. To mu umožnilo rozlévat své léky do lahviček a prodávat a stejný způsob výroby je používán dodnes.
Esence jsou určeny k tomu, aby léčily celou osobnost, ne jenom příznaky choroby. Základním principem jejich užití je, že každá porucha - fyzická či psychická - vzniká z důvodu vnitrní nerovnováhy, na kterou příroda poskytuje léčbu ve formě léčivých rostlin, slunečního světla, pramenité vody a čerstvého vzduchu.

Komu můžou BACHOVY ESENCE pomoci

Uživatelé těchto léčivých prostředků tvrdí, že prospět mohou každému. I když jsou vybírány podle psychologických a emočních příznaků, mohou také pomoci při fyzických potížích a jsou bezpečné.

Svépomoc
Záměrem dr. Bacha bylo, aby užívání jeho léků bylo pro každého tak jednoduché, že není třeba radit se s profesionálním terapeutem. Když si vybíráte Bachovu esenci, pokuste se co nejupřímněji určit váš duševní a emoční stav, vaše zvyky, postoje a typické způsoby jednání a pak si vyberte esenci nebo esence, které se pro vás nejvíce hodí (viz níže). Neužívejte jich více než pět najednou; obecně platí, čím méně, tím lépe. Dr Bach věřil, že existuje "typová esence", odpovídající povaze každého jednotlivce a jeho typu osobnosti, a že může být nutné užívat takovou esenci po dlouhá období, zatímco ostatní lze užívat na dočasné problémy. Určit tu pravou může být obtížné, terapeuti však doporučují uživatelům vybrat ty, které v nich budí zalíbení, a experimentovat.
Užívejte čtyři kapky rozředěné esence čtyřikrát denně jako první a poslední věc denního programu (ráno a večer). Kapky je také možné užívat s trochou vody, nebo je nakapat přímo na jazyk za předpokladu, že se jazyk nedotkne kapátka, mohlo by totiž dojít k přenosu bakterií do roztoku a tím k jeho zkažení. Dr. Bach doporučoval, aby si uživatel při každé dávce představoval, jak léčivé světlo proniká celou jeho bytostí.
Bachovy esence mají být bezpečné pro nemluvňata a děti a dokonce pro zvířata. 20 ml roztoku vystačí asi na deset dní, po kterých můžete vyzkoušet jinou kombinaci. Přestaňte esence užívat vždy, když cítíte, že už jich není třeba, a obnovte dávky, jestliže se problém objeví znovu. Jestliže příznaky přetrvávají, navštivte lékaře nebo psychoterapeuta a neodkládejte tuto návštěvu jen proto, že užíváte Bachův extrakt.
Zásobní roztok uchovávaný na chladném, tmavém místě vydrží libovolně dlouho, rozředěný lék však jen asi tři týdny. Pro prodloužení životnosti k němu přidejte asi jednu třetinu alkoholu - tradičně se k tomu používá brandy. Za horkého počasí ponechávejte rozředěné léky v ledničce a přidejte k nim trochu brandy nebo jablečného octa, abyste zabránili jejich zkažení. Zbavte se jakýchkoli roztoků, u nichž se vyvine sediment nebo zatuchlý zápach. Prázdné lahvičky a skleněné části kapátek sterilizujte před dalším použitím několikaminutovým povařením ve vodě, do které přidáte lžičku jablečného octa.

Jak najít terapeuta - Bachovy esence

Bachovy esence používají v kombinaci s jinými metodami mnozí terapeuti, kteří praktikují FYTOTERAPII, HOMEOPATII nebo NATUROPATIL

Stanovisko klasického lékařství na Bachovy esence

Mnoho případových studií a osobních zpráv svědčí o účinnosti těchto léčebných prostředků Vědci tato tvrzení nemohou vysvětlit, neboť chemická analýza esencí vykazuje pouze pramenitou vodu a alkohol.
Někteří léčitelé hájí tyto léky tvrzením, že vědecká zkoumání nemusí být dostatečně citlivá na to, aby byla schopna určit jejich léčivé vlastnosti, a poukazují na to, že některé techniky RADIESTÉZIE A RADIONIKY vykazují kolem těchto léků zřetelná energetická pole. Mnoho psychoterapeutů se domnívá, že tyto léky mohou být prospěšné, protože když se pečlivě vybírají, jsou lidé povzbuzováni k tomu, aby přemýšleli o svém chování, postojích a životním stylu, a že toto uvědomování si sebe sama může napomáhat procesu léčení.

Bachovy esence

borovice
Pocit viny, sebeobviňování, dokonce i za chyby jiných. Věčné omlouvání se druhým,
buk
Kritičnost a .netolerance k druhým.
cesmína
Zášť, závist, žárlivost podezřívavost.
čekanka
Panovačnost ( sebestřednost ), majetnictví, přehnaná ochranná péče, věnovaná zejména milovaným osobám.
devaterník
Náhlé záchvaty strachu, děs, panika.
dub
Pro ty od přírody silné/odvážné, avšak dále již neschopné statečně bojovat proti nemoci nebo protivenství.
habr
Pocity "pondělního rána", duševní vyčerpanost otálení.
hlodaš
Pocity beznaděje, pesimismu, poraženectví.
hořčice
"Temný mrak", který klesá, pocity smutku a deprese bez zjevného důvodu.
hořeček nahořklý
Sklíčenost.
chmerek
Pro ty, kdo trpí nejistotou, nerozhodností, proměnami nálad.
jabloň lesní
"Pročišťovač", na odpor k sobě samému, přepjatost či stup kvůli zdravotním potížím.
jilm
Pocit nedostačivosti, ochromující zodpovědnost
jírovec červený
Posedlost péčí a zájmem o druhé.
jírovec maďal
Setrvalé nechtěné myšlenky, přemrštěné zabývání se nějakou obavou nebo epizodní událostí. Vnitřní, duševní rozpory.
kaštanovník
Hluboká sklíčenost, deprese, pochmurné vyhlídky, beznaděj.
keiklířka
Strach ze známých věcí, plachost, bázlivost
modřín
Nedostatek sebedůvěry, pocity méněcennosti, strach z neúspěchu.
myrobalán třešňový
Napětí, strach, nekontrolované či iracionální myšlenky.
netýkavka
Netrpělivost, podrážděnost
olivovník
Vyčerpanost, pocit ztráty energie v důsledku dlouhotrvajících problémů
olověnec
Ti, kdo mají malou důvěru ve vlastní úsudek, hledají potvrzení u jiných.
ořešák vlašský
Na přizpůsobení při přechodných obdobích a změnách v životě(nápř. v pubertě, menopauze, při rozvodu, změně prostředí).
osika
Obavy z neznámých důvodů.
oves hluchý
Nesamostatnost, nejistota týkající se životní orientace
plaměnek
Nepozornost,  nepřítomnost, snahy o únik.
planá růže
Rezignace,apatie.
pupeny jírovce maďalu
Odmítání poučit se ze zkušenosti, opakování stejných chyb
réva vinná
Pro osoby dominující, nepružné, tyranizující, autokratické, arogantní. Pro ty, kteří obvykle touží po moci.
řepík
Pro ty, kdo skrývají obavy za veselou tváří.
snědek
Na všechny účinky vážných zpráv, děs, následující po nehodě, šok a smutek.
sporýš
Na nadměrné zanícení (entuziasmus), fanatickou víru.
voda z léčivých pramenů
Strnulé myšlení, sebezapíravost.
vrba
Pro ty, kteří jsou žlučovití a zahořklí. Stále mají na mysli "já chudák".
vřes
Mnohomluvnost (posedlost vlastními problémy a zážitky)
zeměžluč
Slabá vůle, snadno zneužitelný a ovládnutelný.
zimolez ovíjivý
Návraty do minulosti, nostalgie, stesk po domově.
žebratka bahenní
Pýcha, rezervovanost, blazeovanost, obliba samoty.

Dr. Bach také zkombinoval pět léků myrobalán třešňový, plamének, netýkavku, devaterník a snědek - v jeden mnohoúčelový lék, který nazval Bachovy esence - První pomoc. Ten lze užít v případě jakéhokoli ŠOKU, nemoci, zranění nebo traumatu a má také pomoci uklidnit po nehodě nebo zlém prožitku.

Další články z rubriky
Kešu "Obličkovec západní"

Kešu "Obličkovec západní"

29.1.2018 / Rubrika: Alternativně
Kešu ořechy jsou strážci vašeho cholesterolu, pomáhají při anémii a obsahují řadu důležitých vitaminů a minerálních látek.
Horoskop pro zdraví od 1 do 15.12.2010

Horoskop pro zdraví od 1 do 15.12.2010

6.12.2009 / Rubrika: Alternativně
Vyhýbejte se stresu a hádkám. Srdeční činnost a krevní tlak jsou oblasti, které hrozí zdravotními problémy. Doporučení - dieta, rozumná míra pohybu a vnitřní harmonie...
Další články z rubriky Alternativně...
Aktuálně v diskusích
dnes0:10
141 reakcí

Buy Registered Passport, driver license,ID card[quickdoccuments@gmail.com](+237673581889)

Seeking For Working Capital To Start A New Business Or To Expand Existing Business. Interested Parties Should Contact Us For More Information Through... (zkráceno)

WE OFFER ALL KIND OF LOANS
včera23:35
1 reakcí

ICQ :::::: (( 726638298 ))Buy Valid Clone ATM Cards Dumps with the Pin SMR

Best Shop Dumps Online 2018 - Sell Dumps Good Fresh 99% Email :gourki731@gmail.com

jdon6690
včera11:20
47 reakcí

úvěrová nabídka

UŠETŘÍTE FINANČNÍ PROBLÉMY V důsledku finanční krize jsem zvláštní finančník s významným kapitálem, který vám může poskytnout potřebné úvěry, které... (zkráceno)

inge arlt
včera1:49
140 reakcí

Oberon

Seeking For Working Capital To Start A New Business Or To Expand Existing Business. Interested Parties Should Contact Us For More Information Through... (zkráceno)

WE OFFER ALL KIND OF LOANS
15.8.14:22
12 reakcí

Ponúkame pôžičky medzi jednotlivými

Máte záujem o pôžičku od 5 000 až 2 000 000 EUR? pôžička na financovanie vaše potreby? z vašich projektov? upraviť svoje dlhy voči bankám? to je... (zkráceno)

teodora
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.