Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    
AbecedaZdraví.cz > Diskuse > Zdravotní potíže, nemoci > Už měsíce jen ležím, nikdo neví co mi je

Diskuse - Už měsíce jen ležím, nikdo neví co mi je

Přeskočit na nejnovější příspěvek
Dragen, 04.06.2012 12:39:02, IP: ***.***.222.105, #163561
Začalo to v polovině února. V jeden den (čtvrtek) mi bylo dobře, měl jsem větší fyzickou námahu. Druhý den ráno jsem se probudil s velkou bolestí hlavy, únavou, jakousi otupělostí a nevolností. Přes víkend jsem měl horečky až zimnici, stále nevolnosti, pořád jsem jen spal. Od té doby musím jen ležet, protože po fyzické námaze (někdy je potřeba být aktivnějí, někdy se stačí jen zvednout a jít na wc) se mi stav zhoršuje = ztížené dýchání, jakoby tlak na plicích a v krku (pod ohryzkem), motání hlavy, nevolnost, která ale pochází jakoby právě z těch plic/krku a ne od žaludku. Tyto pocity po (i mírné) fyz. aktivitě nějakou dobu přetrvávají, po uvedení do klidu odezní.

Stav se postupně zlepšoval a po dvou měsících (v polovině dubna) jsem už byl jakš takš schopen něco dělat. Začal jsem si spravovat kolo (doposud největší fyz. námaha), tento den bylo ještě vše v pořádku (kromě běžné únavy způsobené na mé poměry nezvyklou aktivitou). Druhý den však všechno začalo nanovo: přišly prudké bolesti hlavy, velké nevolnosti, problémy s dýcháním, velká únava a opět podstatně zhoršené vidění a jakoby "roztřesenost obrazu", které se ale projevovalo i se zavřenýma očima.. takže asi něco v mozku. Toto několik dní přetrvávalo i v klidovém režimu. V takovém stavu jsem byl neschopen si třeba jen sednout, přečíst noviny apod. Velmi často jsem spal. V hlavě jsem cítil (ještě pár týdnů poté) takový větší tlak.. jakoby prostě byla plná. Připadal jsem si jako otrávený, i když jsem nikdy otrávený nebyl, ten pocit bych si představoval přesně takto.

Stav se od té doby opět pomaličku zlepšuje, jsou dny kdy můžu jít bez problémů mýt nádobí, nakoupit a dělat podobné aktivity po bytě. Někdy je to ale horší, a celý den radši strávím v posteli. Opět se mi stav zhoršuje když vstanu - tlak pod ohryzkem, ztížené dýchání (asi dušnost), tlak v hlavě. Mívám také často takové pocity na čele - jakoby brnění. Někdy je to rozprostřené po celé ploše, někdy jen lokálně (tyto pocity nesouvisí s fyz. námahou, jsou kdykoliv i když ležím).

S problémy jsem docházel na infekční, kde mi brali krev, moč, lumbálku. V krvi mi zpočátku zjistili reaktivovanou mononukleosu, která ale údajně není původcem mých obtíží, ale jen doprovodný jev. Dále tam byl nějaký hraniční nález RS - jeden nekorespondující pás (z čehož mám dost velký strach). Jinak jsem prý z jejich strany v pořádku a předávají mě do péče neurologa. V těchto dnech mě ještě čeká scan mozku na MRI.

Nevím, co se to se mnou děje, jestli byl spouštěčem stres (který ale nemívám), nebo to má něco společného s tou mononukleosou (na což se na infekčním netvářili). Už jsem z toho po čtvrt roce ležení zoufalý :( Vitamíny beru B-complex, horčík a hepatoprotektiva. Nemáte někdo tipy, jakoukoliv radu, co by se to ve mě mohlo dít?
Petra, 04.06.2012 13:03:26, IP: ***.***.230.83, #163563
Dobrý den,
dělali Vám na tom infekčním také testy na boreliosu?
Petra
Dědek, 04.06.2012 13:22:33, IP: ***.***.209.253, #163564
není předpis léčit chlamydie všeho druhu,tady je to asi pneumoniae, užívat deoxymykoin,lichořeřišnici, tužebník a požádat doktora o léčbu jinak to nedělá, číst chlamydie svinská bakterie
Dragen, 04.06.2012 13:56:32, IP: ***.***.222.105, #163565
Dobrý den, ano dělali, byli negativní.
Dragen, 04.06.2012 14:00:48, IP: ***.***.222.105, #163566
Ještě bych dodal, že nemívám kašel, ani rýmu. V klidové poloze je dýchání v pořádku.

Dále, že mívám pálení očí - po zavření se jim uleví. Někdy mi dělá hůře i koukání do monitoru/ na TV - opět pokud předstanu, tak se uleví.

Někdy, když je mi hůře, tak mi vadí trochu hlasitější zvuky. I třeba když na mě někdo souvisle mluví - dělá se mi z toho více nevolno a mozek to jakoby "nestíhá".
Dědek, 04.06.2012 14:32:34, IP: ***.***.209.253, #163567
je to jasná chlamydie pneumoniae
Petra, 04.06.2012 14:44:30, IP: ***.***.230.83, #163568
Nemám úplně ty samé příznaky, ale hodně podobné. Obzvláště pak tu únavu a rozostřené vidění, závratě, bolesti hlavy, otupělost, dušnost (jakoby chřipkové příznaky), ale bez rýmy a kašle. Mám potvrzeny pozitivní protilátky na borelii, ale to prý ještě borelie není. Byla jsem na infekčním na testech, tak uvidím... Borelie jsou prý mršky, které se pohybují, nahoru dolu. Ani při punkci se nemusí najít. Proto se testy opakují s určitým odstupem. Bohužel nevím, co je Vám, ale ty příznaky mi přijdou hodně podobné.
Petra
Dragen, 04.06.2012 15:13:07, IP: ***.***.222.105, #163570
Tak to jste mě Petro docela potěšila (ne, že bych Vám přál borelii:), ale vím, že je to něco, co se dá léčit. Možná, kdybych zašel na jiné infekční oddělení (asi v jiném městě), protože je možné, že tady ty testy zmrvili(?). I když oni je asi stejně všichni posílají někam na jedno místo, zřejmě do Prahy. Nebo jak jste zmínila - nechat si tu lumbálku zopakovat, i když z infekčního mě v podstatě vyhazují, snad mi jí udělají znovu, když si o ní řeknu. Díky tedy za informace.

Dědek: něco jsem si o CPN načetl a řekl bych, že řadu CPN příznaků nemám (různé bolesti kloubů, svalů, kašel jsem neměl za celou dobu vůbec). Ale jestli jste o tom přesvědčen.. zkusím se na infekčním zeptat, zda by mi na ní udělali testy.
Dědek, 04.06.2012 17:19:14, IP: ***.***.209.253, #163573
příznaky nemusí být všechny, ale promořenost je asi sto procent, může být několik druhů virů pohromadě, doktoři nic nedoléčují, jenom zaléčují, testy nic neřeší, jsou špatné
Dragen, 04.06.2012 18:03:43, IP: ***.***.222.105, #163575
Dědek: a vaše rada tedy zní?
Dalibor, 04.06.2012 18:55:24, IP: ***.***.30.217, #163579
A nemáte někdy pocit,že je jedna ruka slabší nežli ta druhá,nepíchá vás náhodou mezi lopatkami v páteři?
Dragen, 04.06.2012 19:21:48, IP: ***.***.222.105, #163581
Dalibor: Tento pocit s rukama jsem ještě neměl. Na píchání mezi lopatkami také ne, ale je to možné. Občas člověka sem tam někde píchne, v zádech určitě také (mám sedavou práci), ale ne nějak často, abych si toho všímal.

Ještě bych doplnil toto: když jsem seděl například u doktorky v čekárně, nebo u holiče, přišel na mě po např. 10, 20ti minutách takový velmi nepříjemný stav: úzkost, opět ztížené dýchání, pocit jako bych se měl každou chvíli sesypat/omdlít. Stav po chvíli přejde, ale já mám v tu chvíli pocit, že prostě musím vstát a zmizet z té místnosti, nebo jít minimálně k oknu se nadechnout.

Tyto pocity jsem míval i dříve, jezdíval jsem do práce autobusem (tak dva roky zpět). Po pár minutách v autobuse se dostavil tento pocit a já musel na další zastávce vystoupit. Byl jsem rád, že jsem vydržel alespoň do ní. Dříve jsem jezdíval bez jakýchkoliv problémů. Po těchto příhodách jsem naštěstí dostal možnost pracovat z domova.
Dalibor, 04.06.2012 19:29:14, IP: ***.***.30.217, #163582
Tak to asi nic,já jen,že podobné potíže způsobují páteřní ploténky,které utlačují nerv nějakého orgánu,ale toto asi nebude váš případ.Napadlo mě to proto,jak jste popisoval,že se to začalo dít po těžké práci.
Klára, 05.06.2012 1:51:29, IP: ***.***.194.117, #163595
K příspěvku z 19.21 se jedná o začínající záchvaty panické poruchy, brnění patří k tomu. Rychle antidepresiva a proti záchvatům úzkosti. Radím z vlastní zkušenosti. držte se
Petra, 05.06.2012 7:11:42, IP: ***.***.230.83, #163598
Myslím, že na lumbálku byste asi nemusel- prý tělo hodně vysiluje, při borelioze se většinou dělá až pokud je podezření na tzv. neuroboreliozu - to borelie napadají centrální nervový systém. Myslím, že by se to mělo poznat z krve, ale jak jsem psala hodnoty borelií "létají" nahoru dolu, tak se bohužel několikrát v krvi nemusí najít, ale až třeba po několikerém odběru :-). Ty pocity, na omdlení obzvláště třeba v obchodě, kdy si myslím, že to se mnou sekne mám také... Borelioza je potvora prý se hodně podobá syfilis, takže také někdy může způsobovat psych. problémy. Nevím, nejsem lékař a ani nemám žádné med. vzdělání. Jen sháním info na netu.
Petra
        Předchozí   12      Následující
Přidat příspěvek k tématu Už měsíce jen ležím, nikdo neví co mi je
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.