Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    
AbecedaZdraví.cz > Diskuse > Zdravotní potíže, nemoci > Tříselná kýla - prosím o uklidnění:-))

Diskuse - Tříselná kýla - prosím o uklidnění:-))

šelda, 5.2.2018 21:18:34, IP: ***.***.61.6, #215466
Mám po operaci oboustranné tříselné kýly. Operace provedena laparoskopicky, Bylo použita "síťka"a pooperační problémy a bolesti jsem neměl žádné. Samozřejmě od doby,kdy mě bylo povoleno pít (ještě na JIP), jsem pil co jsem mohl. Doporučil mně to kamarád lékař. Vylučuje to všechny odpadní látky a samozřejmě ředí střevní obsah, takže vylučování je pak lehčí. Vše proběhlo dobře. Na JIP mně rehabilitační sestra vysvětlila jak stávat z postele. Pokrčit nohy k břichu a přetočit se na bok. Pak si pomoct rukama a sednout. Žádný tah břišními svaly!!!! První kroky z postele jen v doprovodu sestry a pokud to jde tak chodit! Pokud si sedáte pomáhejte proti tahu v břichu přiloženýma rukama do doby až dosednete. Byl jsem propuštěn třetí den po operaci domů. Pocitově jsem měl jen dojem, že mám v kalhotách složené noviny. Ale ten pocit do pár dnů zmizel. Doporučeno - nezvedat břemena větší hmotnosti než 5 kg. To dodržuji, nechce se mně zpět na reoperaci, kvůli potrhaným švům uvnitř. Nebojte se, Pokud se zachováte podle rady lékařů, budete spokojeni. S bolestí nemohu radit, buď jsem měl štěstí a nebo jsem necita. Ale nebyla to moje první operace, zažil jsem moto havarii s otevřenou zlomeninou. To byl naprosto něco jiného a tak vím co je to bolest!
ludo, 26.2.2018 12:18:18, IP: ***.***.136.60, #216248
Ked sa tak divam na skusenosti inych, pripada mi, ze prvy tyzden som bol celkom v norme, potom uz patrim k horsim pripadom. Operovali ma klasicky (laparoskopia vraj vyzaduje idealnejsi stav, nez v akom som ja) v utorok (6.2.), v ten den to bolelo hnusne, ale na zachod som sa dokazal dostat po vlastnych. Vo stvrtok som uz isiel domov, no teda odviezol ma ochotny znamy, vo vlastnej rezii by som to nezvladol. Este niekolko dni to takmer furt bolelo, ale nie nejak hrozne a nie tak, aby som mal problem sa o seba starat, zajst na obed do restauracie a do obchodu atd. No pravda, chodil som asi ako pan prezident. Po tyzdni systematicke bolesti prestali, zacali byt len zriedkave a hlavne nahodile. A chodil som uz normalne, na to si nemozem stazovat, chodenie sa spravilo dost rychlo a dobre. Lenze ... Obcas ma rana zaboli a to ma teda teraz, po takmer 3 tyzdnoch uz pekne stve. Tento tyzden si este netrufam ani pracovat, ani ine, prijemnejsie veci. Hlavne ma deprimuje, ze bolest sa objavuje akosi nahodne, nesystematicky, pri narocnejsich pohyboch to vuobec nie je castejsie nez pri tych najjednoduchsich, takze napriklad svizne vyjdem po schodoch a nic, na posteli sa chcem otocit a pocitim ostru bolest ...
Erika, 27.2.2018 20:55:04, IP: ***.***.94.222, #216301
Zdravím, mám v nejbližší době podstoupit operaci tříselné kýly a mám hrozný strach. Mám astma a alergii na brufen,algifen a acylpirin a tak prosím měl někdo takové problémy?
patrik, 17.4.2018 14:01:11, IP: ***.***.142.110, #219101
Dobrý Den jsem 8 den po operaci pravostranné třís kyly klasickou metodou v UVN.v Praze Predem bych chtel vsem říci nevěřte lidem co říkají nic to onení odoperuje to i vratný v nemocnici 3 den jdete do prace a podobne nesmysly..Musím řici,že po 8 dnech je to stale velmi bolestivé problemy v pohyblivosti oblékaní zavazat si boty nastoupit do auta nemožnost řidit auto Automat dale bez sexu atd.no zkratka není mi moc do skoku a to i presto,že operace i hojení rany probiha snad dobře.Jsem sice rad že to mam již za sebou a odoperovane ale pokud bych se mnel znova rozhodovat zda se nechat odoperovat tak bych si vse 3x rozmyslel zvlašte u menší kyly kterou jsem mnel ja a nebylo to uplne akutní:)4 -5 den jsem mnel velke problemy se stolicí radil bych vsem jíst pouze kašovitou stravu aby nedoslo k zacpe.Jestě bych chtel říci je mi 50 let venuji se rekreačne sportu hlavně golf tenis v normalní fyz. kondici ale po pooperačních zkušenostech si zatím nedovedu nic takového ani predstavit snad to bude lepší .Přeji všem hodně zdraví a uspěšnou operaci pokud jí podstoupite.S pozdravem P.K.
        Předchozí   12345      Následující
Přidat příspěvek k tématu Tříselná kýla - prosím o uklidnění:-))
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
dnes17:28
83 reakcí

Výživoví poradci - jsou k něčemu?

Zkusila jsem dva a jsem zatím spokojena se světem zdraví,kde jsem zatím během 5 měsícu zhubla 8kg.

bety7
dnes17:14
1 reakcí

Přírodní léky

Máte někdo zkušenost s přírodními léčivy a bylinkami? Pokud ano,ráda bych se svámi pobavila na co a co používáte například.

Juna9
dnes16:21
1 reakcí

Kauf von Führerschein, Reisepass, Personalausweis (benjack20008@gmail.com)

Kauf von Führerschein, Reisepass, Personalausweis (benjack20008@gmail.com) Hallo, Wir bieten eine Datenbank mit garantiertem Echtheitszertifikat... (zkráceno)

samcyrile
dnes15:56
1 reakcí

Kauf von Führerschein, Reisepass, Personalausweis (benjack20008@gmail.com)

Kauf von Führerschein, Reisepass, Personalausweis (benjack20008@gmail.com) Hallo, Wir bieten eine Datenbank mit garantiertem Echtheitszertifikat... (zkráceno)

samcyrile
dnes15:27
1 reakcí

Kup prawo jazdy, paszport, dowód osobisty (benjack20008@gmail.com)

Kup prawo jazdy, paszport, dowód osobisty (benjack20008@gmail.com) Cześć, Udostępniamy bazę danych o gwarantowanej autentyczności... (zkráceno)

mullarginter
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.