Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    
AbecedaZdraví.cz > Diskuse > Zdravotní potíže, nemoci > Tříselná kýla - prosím o uklidnění:-))

Diskuse - Tříselná kýla - prosím o uklidnění:-))

Kami, 24.08.2019 16:36:50, IP: ***.***.115.207, #232317
Dobrý den, chtěla bych se zeptat je možné že mám tříselnou kýlu když půl roku trpím bolestmi břicha na pravé straně v podbřišku prošla jsem sono kolonoskopii rentgen gynda a vše je v pořádku ? Chirurg mi ale při poslední návštěvě řekl že to bude kýla a že udela ještě ultrazvuk myslíte že je to možné ? Třeba si tu někdo prošel tím stejným jde mi o to je možné že to na žádném vyšetření nepoznaly ? Díky za odpověď
Milan, 28.08.2019 11:52:00, IP: ***.***.59.93, #232337
Zdravím všechny,ať už čekatele,či odoperované. Operaci pravostranné tříselné kýly, laparoskopicky,v plné narkoze nastupuji zítra v 6:15 do fakultní nemocnice v Ostravě.Před 3 lety jsem začal trochu jinak žít,změnil stravu,začal chodit do posilovny,dosavadní vození na kole povýšil na aktivní cyklo víkendy a dovolené, turistické výšlapy,běžky a poslední rok mě syn (iniciátor) zapojil i do squashe.Nenapadlo by mě,že v 52 letech takhle zblbnu ?? V prvním roce jsem sundal asi 10 kg váhy a po čase si všiml nezvyklého tlaku v podbřišku při cvičení,hlavně s činkami při benšpresu.Obavy z možné kýly,vlivem rozestupu svalové struktury jsem řešil výraznějším posilováním břišních partií,včetně jádra.Světě div se,nepříjemné pocity po čase odezněly.Bohužel asi po 2 letech jsem na jaře letošního roku procházel dlouhodobými nachlazeními,spasmem zadovych svalů a následně vleklým kašlem.Což mě na pár měsíců vyřadilo z jakékoliv sportovní aktivity.Při kašli se mi v pravé straně podbřišku postupně začala zvetsovat boule.Lékař na vyšetření na chirurgii potvrdil tříselnou kýlu,a konstatoval,že "se s tím dá žít " ať přijdu na konci prázdnin,že chirurgové jsou na dovolených a pak mě objednají ?? Po měsíci boule postupně sestoupila až ke koření přirození a při delším stání, chůzi, celkově námaze,(o kýchání,kašlání v předklonu nemluvě) působí řezavou bolest hlavně v oblasti tříselného kanálu. Další vyšetření na chirurgii v jiné oblasti skončilo podobně s možností operace,ale za 1- 1,5 měsíce. Nechtěl sem čekat,trpět a strádat z aktivit běžného života a zařídil vyšetření na dalším oddělení v regionu.Bohužel,zafungovaly až známosti a zařadili mně k operaci do 2 týdnů! Nádhera!Je to tedy zítra. PROTO APELUJU NA VŠECHNY, NEČEKEJTE NA NIC A NEODKLÁDEJTE VYŠETŘENÍ, ČI OPERACI!! První dny vyrizovani předoperačniho vyšetření jsem trpěl depresemi a strachem z operace a možných následků,predvsim z neznalosti.Jenže postupně proniknul do problematiky,zhlédl i propagační videa z operací na jejíchž základě poslední týden získávám čím dál více odvahy a sebevědomí, pozitivní myšlení a hlavní motivací je stav následný po vyléčení.TA možnost zapojit se opět do NORMÁLNÍHO života. Tak mi držte palce, je mi jasné,že si tam nepůjdu jen pospat,mohou nastat komplikace,bude to i bolet,ale ani to už mě neodradí.No a při nejbližší příležitosti písnu nové informace.
Milan, 28.08.2019 11:57:24, IP: ***.***.59.93, #232338
Zdravím všechny,ať už čekatele,či odoperované. Operaci pravostranné tříselné kýly, laparoskopicky,v plné narkoze nastupuji zítra v 6:15 do fakultní nemocnice v Ostravě.Před 3 lety jsem začal trochu jinak žít,změnil stravu,začal chodit do posilovny,dosavadní vození na kole povýšil na aktivní cyklo víkendy a dovolené, turistické výšlapy,běžky a poslední rok mě syn (iniciátor) zapojil i do squashe.Nenapadlo by mě,že v 52 letech takhle zblbnu ?? V prvním roce jsem sundal asi 10 kg váhy a po čase si všiml nezvyklého tlaku v podbřišku při cvičení,hlavně s činkami při benšpresu.Obavy z možné kýly,vlivem rozestupu svalové struktury jsem řešil výraznějším posilováním břišních partií,včetně jádra.Světě div se,nepříjemné pocity po čase odezněly.Bohužel asi po 2 letech jsem na jaře letošního roku procházel dlouhodobými nachlazeními,spasmem zadovych svalů a následně vleklým kašlem.Což mě na pár měsíců vyřadilo z jakékoliv sportovní aktivity.Při kašli se mi v pravé straně podbřišku postupně začala zvetsovat boule.Lékař na vyšetření na chirurgii potvrdil tříselnou kýlu,a konstatoval,že "se s tím dá žít " ať přijdu na konci prázdnin,že chirurgové jsou na dovolených a pak mě objednají ?? Po měsíci boule postupně sestoupila až ke koření přirození a při delším stání, chůzi, celkově námaze,(o kýchání,kašlání v předklonu nemluvě) působí řezavou bolest hlavně v oblasti tříselného kanálu. Další vyšetření na chirurgii v jiné oblasti skončilo podobně s možností operace,ale za 1- 1,5 měsíce. Nechtěl sem čekat,trpět a strádat z aktivit běžného života a zařídil vyšetření na dalším oddělení v regionu.Bohužel,zafungovaly až známosti a zařadili mně k operaci do 2 týdnů! Nádhera!Je to tedy zítra. PROTO APELUJU NA VŠECHNY, NEČEKEJTE NA NIC A NEODKLÁDEJTE VYŠETŘENÍ, ČI OPERACI!! První dny vyrizovani předoperačniho vyšetření jsem trpěl depresemi a strachem z operace a možných následků,predvsim z neznalosti.Jenže postupně proniknul do problematiky,zhlédl i propagační videa z operací na jejíchž základě poslední týden získávám čím dál více odvahy a sebevědomí, pozitivní myšlení a hlavní motivací je stav následný po vyléčení.TA možnost zapojit se opět do NORMÁLNÍHO života. Tak mi držte palce, je mi jasné,že si tam nepůjdu jen pospat,mohou nastat komplikace,bude to i bolet,ale ani to už mě neodradí.No a při nejbližší příležitosti písnu nové informace.
Milan, 28.08.2019 12:01:20, IP: ***.***.59.93, #232339
Zdravím všechny,ať už čekatele,či odoperované. Operaci pravostranné tříselné kýly, laparoskopicky,v plné narkoze nastupuji zítra v 6:15 do fakultní nemocnice v Ostravě.Před 3 lety jsem začal trochu jinak žít,změnil stravu,začal chodit do posilovny,dosavadní vození na kole povýšil na aktivní cyklo víkendy a dovolené, turistické výšlapy,běžky a poslední rok mě syn (iniciátor) zapojil i do squashe.Nenapadlo by mě,že v 52 letech takhle zblbnu ?? V prvním roce jsem sundal asi 10 kg váhy a po čase si všiml nezvyklého tlaku v podbřišku při cvičení,hlavně s činkami při benšpresu.Obavy z možné kýly,vlivem rozestupu svalové struktury jsem řešil výraznějším posilováním břišních partií,včetně jádra.Světě div se,nepříjemné pocity po čase odezněly.Bohužel asi po 2 letech jsem na jaře letošního roku procházel dlouhodobými nachlazeními,spasmem zadovych svalů a následně vleklým kašlem.Což mě na pár měsíců vyřadilo z jakékoliv sportovní aktivity.Při kašli se mi v pravé straně podbřišku postupně začala zvetsovat boule.Lékař na vyšetření na chirurgii potvrdil tříselnou kýlu,a konstatoval,že "se s tím dá žít " ať přijdu na konci prázdnin,že chirurgové jsou na dovolených a pak mě objednají ?? Po měsíci boule postupně sestoupila až ke koření přirození a při delším stání, chůzi, celkově námaze,(o kýchání,kašlání v předklonu nemluvě) působí řezavou bolest hlavně v oblasti tříselného kanálu. Další vyšetření na chirurgii v jiné oblasti skončilo podobně s možností operace,ale za 1- 1,5 měsíce. Nechtěl sem čekat,trpět a strádat z aktivit běžného života a zařídil vyšetření na dalším oddělení v regionu.Bohužel,zafungovaly až známosti a zařadili mně k operaci do 2 týdnů! Nádhera!Je to tedy zítra. PROTO APELUJU NA VŠECHNY, NEČEKEJTE NA NIC A NEODKLÁDEJTE VYŠETŘENÍ, ČI OPERACI!! První dny vyrizovani předoperačniho vyšetření jsem trpěl depresemi a strachem z operace a možných následků,predvsim z neznalosti.Jenže postupně proniknul do problematiky,zhlédl i propagační videa z operací na jejíchž základě poslední týden získávám čím dál více odvahy a sebevědomí, pozitivní myšlení a hlavní motivací je stav následný po vyléčení.TA možnost zapojit se opět do NORMÁLNÍHO života. Tak mi držte palce, je mi jasné,že si tam nepůjdu jen pospat,mohou nastat komplikace,bude to i bolet,ale ani to už mě neodradí.No a při nejbližší příležitosti písnu nové informace.
Milan, 28.08.2019 12:02:10, IP: ***.***.59.93, #232340
Zdravím všechny,ať už čekatele,či odoperované. Operaci pravostranné tříselné kýly, laparoskopicky,v plné narkoze nastupuji zítra v 6:15 do fakultní nemocnice v Ostravě.Před 3 lety jsem začal trochu jinak žít,změnil stravu,začal chodit do posilovny,dosavadní vození na kole povýšil na aktivní cyklo víkendy a dovolené, turistické výšlapy,běžky a poslední rok mě syn (iniciátor) zapojil i do squashe.Nenapadlo by mě,že v 52 letech takhle zblbnu ?? V prvním roce jsem sundal asi 10 kg váhy a po čase si všiml nezvyklého tlaku v podbřišku při cvičení,hlavně s činkami při benšpresu.Obavy z možné kýly,vlivem rozestupu svalové struktury jsem řešil výraznějším posilováním břišních partií,včetně jádra.Světě div se,nepříjemné pocity po čase odezněly.Bohužel asi po 2 letech jsem na jaře letošního roku procházel dlouhodobými nachlazeními,spasmem zadovych svalů a následně vleklým kašlem.Což mě na pár měsíců vyřadilo z jakékoliv sportovní aktivity.Při kašli se mi v pravé straně podbřišku postupně začala zvetsovat boule.Lékař na vyšetření na chirurgii potvrdil tříselnou kýlu,a konstatoval,že "se s tím dá žít " ať přijdu na konci prázdnin,že chirurgové jsou na dovolených a pak mě objednají ?? Po měsíci boule postupně sestoupila až ke koření přirození a při delším stání, chůzi, celkově námaze,(o kýchání,kašlání v předklonu nemluvě) působí řezavou bolest hlavně v oblasti tříselného kanálu. Další vyšetření na chirurgii v jiné oblasti skončilo podobně s možností operace,ale za 1- 1,5 měsíce. Nechtěl sem čekat,trpět a strádat z aktivit běžného života a zařídil vyšetření na dalším oddělení v regionu.Bohužel,zafungovaly až známosti a zařadili mně k operaci do 2 týdnů! Nádhera!Je to tedy zítra. PROTO APELUJU NA VŠECHNY, NEČEKEJTE NA NIC A NEODKLÁDEJTE VYŠETŘENÍ, ČI OPERACI!! První dny vyrizovani předoperačniho vyšetření jsem trpěl depresemi a strachem z operace a možných následků,predvsim z neznalosti.Jenže postupně proniknul do problematiky,zhlédl i propagační videa z operací na jejíchž základě poslední týden získávám čím dál více odvahy a sebevědomí, pozitivní myšlení a hlavní motivací je stav následný po vyléčení.TA možnost zapojit se opět do NORMÁLNÍHO života. Tak mi držte palce, je mi jasné,že si tam nepůjdu jen pospat,mohou nastat komplikace,bude to i bolet,ale ani to už mě neodradí.No a při nejbližší příležitosti písnu nové informace.
Milan, 28.08.2019 13:26:29, IP: ***.***.59.93, #232341
Omlouvám se, ale nějak to nešlo odeslat na poprvé, tak jsem to zkusil několikrát (podle všeho 4x) :-)
Milan, 01.09.2019 14:26:05, IP: ***.***.156.48, #232362
Den po operaci jsem sesmolil slohovku s podrobným popisem od nástupu do špitálu, ale bohužel,zdejší systém zveřejnění je patrně komplikovaný a text se nezobrazuje.. Tedy zkouška naposled jen v krátkosti. Nástup,příprava,operace trvala podle odhadu méně než hodinu,pak 2 hoďky na pooperačním. Žádné komplikace, bolesti minimální, věřím na účinky pozitivního myšlení,nezklamaly!Nepožadovali jsem jediný prášek na tišení bolesti! Druhý den jsem konečně dostal jídlo a mohl začít chodit.Jelikož mi to šlo,chodby byly moje.Věřím,že pohyb v rámci možností prospívá.Super pocit dojít si na wecko namísto bažanta.Po vizitě mi řekli že půjdu domů až další den!Po nechápavém dotazu z jakého důvodu, mi sdělili že mi sestra v noci naměřila 37,2 ! ?? Bylo mi to fuck, jelikož můj stav byl v pohodě ?? Další den,tedy 2. po operaci mě tedy pustili. Takže jsem 3. den po operaci doma,je mi fajn,ráno jsem si trochu i pocvičil,vlastně jen lehký strečink,sprcha,ošetřeni ran betadine(rány mám beze švů,lepené chirurgickým lepidlem) Celkově řečeno,velmi pozitivní stav. Prostě se nebojte,a hlavu vzhůru, jinak vás to semele a stresem si jen přivodite komplikace.?????? PS.Bude-li to možné, s odstupem času písnu další poznatky. Oh,Gott ,říkal jsem ve zkratce......??????
Milan, 01.09.2019 15:14:11, IP: ***.***.156.48, #232363
Jo,a taky hodně pijte, až budete moci.Já třeba čistou vodu, je po pivu můj nejoblíbenější nápoj.Vyhnete se nepříjemnému cévkování,zácpě,a především vyplavíte nepotřebné odpadní látky,které vznikají při hojení!!! A už fakt končím, začínají formule a dáme si se ženou výtečné presso????
Milaan, 03.09.2019 9:36:29, IP: ***.***.156.48, #232373
Dnes 5. Den po operaci,vše se pozvolna vrací do původního stavu.Ráno obligátní proražení a přidal jsem pár kliků,povedlo se jen 15,pak už se bříško ozývalo. Nebudu to lámat,zítra přidám,půjde-li to.Celkove už se pochybuju lépe,z postele vstávám s menšími bolestmi a spím na boku P i L.Otáčení na bok je téměř bez problémů.Když si vzpomenu na první dny, to bylo téměř nemožné! Nadále se snažím během dne pohybovat,ale taky si poležím i zdřímnu.Postel je stále nejpříjemnější způsob úlevy a spánek je nejlepší medikament!Nezapomínejte!A nejlépe na "ostro" kdy vás nebude obtěžovat hnusná guma trenýrek! Hygiena bez problémů,klasická sprcha,včera jsem poprvé přejel lehce sprcháčem namydlenou rukou rány, které po osušení lehce tamponem potřu Betadine.Včera při večerním čištění zubů už jsem nepotřeboval oporu o umyvadlo,udržel předklon jen pomocí břišáků. Smrkani,kýchání a kašlání už taky zvládám,jen ty první byly hrozné! Bohužel,musím napsat i negativa.Po delším čase pohybu,cítím tlak,spíše tupou bolest v oblasti kde je patrně blána kýly sešita, nebo umístěna siťka.Nevím přesně, ale tuto oblast asi budete cítit všichni.Já vlastně od 1.dne operace.No a pokud už toho je dost,tak si prostě lehnu. No a další negativum,obouvání ponožek!Prostě ta pravá noha když se opírá stehnem o břicho, vychází to přímo na o nejbolestivější místo.No,ale zase,jak často si omlouváme ponožky....? Dnes jdu ke své praktické lékařce na kontrolu po operaci,tak už se těším až mi napíše vycházky a budu se venku procházet,dokud je hezky. Už mě nic nenapadá, tak to ukončim.Z posledních příspěvků to stejně spíše vypadá jako můj blog.Ale kdyby náhodou měl někdo jakýkoli dotaz,na který budu umět odpovědět, rád tak učiním.
Milan, 15.10.2019 11:31:47, IP: ***.***.37.125, #232664
Po delší odmlce opět přidám nějaké poznatky k mému stavu.Právě mi běží 6.týden po operaci. V podstatě se až do dnešních dnů neudály žádné velké změny,ani nepříjemnosti,jen mi na chirurgii při kontrole po 9 dnech od operace primář oznámil, že je vše v pořádku,raknky se hezky hojily,a z aktivit doporučil plavání, procházky a povolil kolo (velmi rekreačně) tak za 2 týdny.Do dnes jsem nevyjel,z obavy otřesů na nerovném povrchu a možnosti pádu,přestože jezdim hodně. Plavání jsem nezkoušel,z obavy že tato poloha nemusí být moc příjemná,stejně jako mi dosud nebývá příjemné se po ránu v posteli protáhnout s rukama nad hlavou,jistě znáte. Takže jsem dost chodil a taky trochu cvičil,až na ty kliky.Ty mi po několika dnech působily bolest,a nechtěl jsem zbytečně napínat tkáň v okolí voperované siťky,která by měla prorůstat.Takže,jednoduché cviky s jednoručkama(4kg) které nezatěžují břišáky.V pátém týdnu už přidávám i 12-15 km na elyptikalu,ještě více chůze 8-12km a cviky s činkami zdvojnásobuju. Dnes jsem 2.den v práci.Zatížení odhaduju asi na 30% z mého běžného pracovního nasazení, ale kdybych si před tím nedržel nějakou fyzičku,jistě by to bylo těžší!Mé doktorce se moc nelíbilo, že chci ukončit nemocenskou po 5 týdnech.Vhledem k mé práci mě chtěla nechat ještě 2 týdny doma.Musel jsem slíbit, že to nebudu přehánět. Přes to všechno jsou stále některé pohyby a pozice působící nepříjemnou bolest,a to obouvání bot,dřep,prostě polohy kdy se břicho mačká. Ale i to jednou pomine!
Petr, 03.03.2020 23:55:00, IP: ***.***.220.18, #233587
Hraju stale pomerne aktivne hokej a byla mi objevena triselna kyla. Prvni 4 mesice jsem nemohl ani behat, citil jsem to u kasle atd. Pote se to uklidnilo. Bylo mi to zduvodneno, ze se svaly rozestoupi, dira je vetsi a neni to tak bolestive. Jedine reseni operace. Cekaci list v Kanade? Jeden rok. Pak si v Cesku jeste stezujte na zdravotnictvi. Po operaci vas do dvou hodin vykopnou ven. Prvni 4 dny hruza, po mesici uz se citim dobre, pri zvysene aktivite to citim, takze lepsi dodrzet pauzu ve sporty 4-6 tydnu, at se to neobnovi.
Petr, 04.03.2020 1:06:39, IP: ***.***.220.18, #233588
Hraju stale pomerne aktivne hokej a byla mi objevena triselna kyla. Prvni 4 mesice jsem nemohl ani behat, citil jsem to u kasle atd. Pote se to uklidnilo. Bylo mi to zduvodneno, ze se svaly rozestoupi, dira je vetsi a neni to tak bolestive. Jedine reseni operace. Cekaci list v Kanade? Jeden rok. Pak si v Cesku jeste stezujte na zdravotnictvi. Po operaci vas do dvou hodin vykopnou ven. Prvni 4 dny hruza, po mesici uz se citim dobre, pri zvysene aktivite to citim, takze lepsi dodrzet pauzu ve sporty 4-6 tydnu, at se to neobnovi.
Petr, 04.03.2020 1:07:05, IP: ***.***.220.18, #233589
Hraju stale pomerne aktivne hokej a byla mi objevena triselna kyla. Prvni 4 mesice jsem nemohl ani behat, citil jsem to u kasle atd. Pote se to uklidnilo. Bylo mi to zduvodneno, ze se svaly rozestoupi, dira je vetsi a neni to tak bolestive. Jedine reseni operace. Cekaci list v Kanade? Jeden rok. Pak si v Cesku jeste stezujte na zdravotnictvi. Po operaci vas do dvou hodin vykopnou ven. Prvni 4 dny hruza, po mesici uz se citim dobre, pri zvysene aktivite to citim, takze lepsi dodrzet pauzu ve sporty 4-6 tydnu, at se to neobnovi.
Tonda, 30.04.2020 21:39:58, IP: ***.***.26.74, #233858
Já mám dotaz. Dá se po operaci tříselní kíly sportovat
Tonda, 30.04.2020 21:42:47, IP: ***.***.26.74, #233859
Já mám dotaz. Dá se po operaci tříselní kíly sportovat
        Předchozí   1 .. 34567      Následující
Přidat příspěvek k tématu Tříselná kýla - prosím o uklidnění:-))
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.