Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    
AbecedaZdraví.cz > Diskuse > Zdravotní potíže, nemoci > Tříselná kýla - prosím o uklidnění:-))

Diskuse - Tříselná kýla - prosím o uklidnění:-))

Monice, 15.04.2014 14:11:02, IP: ***.***.97.91, #184627
Ahoj všichni s kýlou:-), či už bez ní... Hlavně nešilte, je to kýla, která je jedna z nejčastějších operací, tj. pro chirurga brnkačka. Navíc jakmile je člověk ve špitále a vidí s čím tam lidi leží a jak dlouho, uvědomí si, že je to banalita. Pro uklidnění..Měla jsem tříselnou kýlu v levém boku, paradoxně se mi vytvořila rapidním shubnutím-oslabená břišní stěna, nicméně aktivně sportuju, věnuju se fitness a to té kýle dvakrát taky nepomohlo,abych to podchytila a mohla podstoupit laparo operaci, která je mnohem šetrnější, řešila jsem to hned. Tj. návštěva chirurga, potvrzení kýly, plán operace ,mezi tím obíhačky na internu skrz předoperační vyšetření..Do měsíce jsem měla operaci za sebou. Já se přiznám, že jsem se nebála operace, ale jelikož jsem blázen do sportu, děsila mě představa tři a více týdnů nesmět nic, o fitku a váhách se bavit ani nebudu:/..,Co se týče zdravotnictví, holt je jaké je, nicméně je třeba si uvědomit, že doktoři denně operují mnohem náročnější operace, netřeba se bát..a sestry jsou některé protivné a jiné milé, je to lidech ,já se snažila to neřešit a věřit, že vše bude ok a budu brzo doma.. Nastoupila jsem do nemocnice den před, celý den jsem si poletovala kde jsem chtěla, jediné co..,že od 12.00 nesmíte jest a pít (což ani běžně člověk nedělá),pak injekce na ředění krve, ráno repete a prášky na uklidnění, andílek a převoz na sál..,vše jde strašně rychle, nebojte se toho, je normální že to někdo snáší hůř to prostředí, ale člověk musí myslet, že to bude mít za sebou a bude mít klid..,pak jde vše ráz na ráz, injekce na uspání a pak si pamatuju jen jak mě chirurg probouzel z narkózy. U mě reakce na anestezii byla taková, že jsem měla minimálně půl hodiny zimnici, což je daný tím, že mám špatný prokrování..,no stress, hodili na mě tři peřiny, dali infuzi s léky proti bolesti a byl pokoj. Ted k probuzení se do reality-bolest je naprosto snesitelná, já už nechtěla léky proti bolesti ani na noc, ani ráno, když mě pustili domů..,cítíte břicho. to je jasný, jediný co, že se člověk nehne, nedovolí Vám to ani ty samotné rány, ale vše ustoupí, uvidíte..Já nejsem spáč, navíc v nemocnici spát..?Pro mě myšlenka nemožná..áále..celý den po operaic jsem pospávala, tělo to potřebuje, nebudete mít čas nad přemýšlením jestli Vás to bolí, když ne, dají Vám prášek a vyřešeno, s čůráním je to tak, že po operaci budete mít, nebo já alespoň měla vyschlo v hrdle, jako bych nepila snad dva dny, nesmíte pít vodu, jen hořký čaj a je třeba čůrat, asi skrz pozůstatky z anestezie, netuším proč se na to ptal každý kdo přišel na vizitu, nicméně se dostáváme k wc, nesmíte chodit a upřímně ani nevstanete z postele, ten den se nejde moc hýbat, takže na řadu přišel bažant..,poprosila jsem rodinu v době návštěvy a večer sestru, bylo mi to fuk, je fakt že jsem třeba 20 min nezmohla třeba nic, ale prostě pomalu to chce zkoušet, když pijete a pijte toho čaje dost, tak to jde opravdu lépe.., celý den jsem nemohla jíst, ač jsem kupodivu tak 4 hod po operaci už měla chut k jídlu a celkem aji hlad, jídlo až další den v rámci jogurtu, či výživy, pak se doporučuje kašovitá strava, hlavně vše co nenadýmá, ať se střeva nezatěžují, za dva dny už jsem šla na procházku ven a další dny už tůru, po týdnu aji 22km, jsem blázen a bez pohybu být prostě nemůžu, ale chce to opatrně, sport zatím nesmím, jinak ale chci všem říci ať se nebojí!!Je to velice rychlé, doma budete klidně už druhý den, někdo i ten samý den, odpočinte si, ležte, jezte lehčí jídla pijte hodně tekutin a rekonvalescence musí zákonitě probíhat rychle, já už jsem po týdnu v práci. Hlavně buďte opatrní.. Hodně štěstí a žádné obavy;)!Pro doktory je operace kýly sranda..
Michaela, 19.07.2014 20:05:28, IP: ***.***.240.251, #187082
Dobrý den všem,já mám za sebou už druhou operaci třís.kýly (nejdřív pravá,pak levá),právě ležím doma s levou stranou, jsem 3.den po operaci. První rekonvalescence mi trvala přes měsíc, měla jsem to hodně oslabený a ránu hluboko. Nejhorší je to ležení, klid, chození...bolej z toho záda, břicho bolí při chůzi,ajajaj. Mě byla doporučena soukromá klinika v Mladé Boleslavi a super - doktoři ochotní, vysvětlí, spokojenost, zkuste..
hannka, 17.10.2014 22:19:38, IP: ***.***.234.40, #189139
Tak ja nejak obdobne panicka hruze z operace z narkozy z embolie a komplikaci....o kyle vim dlouho ale zvladala jsrm ji ted uz je to horsi zatim mam jen doporuceni obvodniho chirurga do nemocnice o nutnosti operace me ujistil druhy po jeho ujisteni ze operovat je nutne me skolila priserna viroza s urputnym kaslem trpim jako zvire kyla je desne namahana a boli a tahne.Tak nevim jak rychle bude ta operace ale uz ted jsem strachy prestala jist....strach obrovsky a panicky...
hannka, 17.10.2014 22:20:05, IP: ***.***.234.40, #189140
Tak ja nejak obdobne panicka hruze z operace z narkozy z embolie a komplikaci....o kyle vim dlouho ale zvladala jsrm ji ted uz je to horsi zatim mam jen doporuceni obvodniho chirurga do nemocnice o nutnosti operace me ujistil druhy po jeho ujisteni ze operovat je nutne me skolila priserna viroza s urputnym kaslem trpim jako zvire kyla je desne namahana a boli a tahne.Tak nevim jak rychle bude ta operace ale uz ted jsem strachy prestala jist....strach obrovsky a panicky...
hannka, 17.10.2014 22:21:15, IP: ***.***.234.40, #189141
Tak ja nejak obdobne panicka hruze z operace z narkozy z embolie a komplikaci....o kyle vim dlouho ale zvladala jsrm ji ted uz je to horsi zatim mam jen doporuceni obvodniho chirurga do nemocnice o nutnosti operace me ujistil druhy po jeho ujisteni ze operovat je nutne me skolila priserna viroza s urputnym kaslem trpim jako zvire kyla je desne namahana a boli a tahne.Tak nevim jak rychle bude ta operace ale uz ted jsem strachy prestala jist....strach obrovsky a panicky...
hannka, 17.10.2014 22:21:44, IP: ***.***.234.40, #189142
Tak ja nejak obdobne panicka hruze z operace z narkozy z embolie a komplikaci....o kyle vim dlouho ale zvladala jsrm ji ted uz je to horsi zatim mam jen doporuceni obvodniho chirurga do nemocnice o nutnosti operace me ujistil druhy po jeho ujisteni ze operovat je nutne me skolila priserna viroza s urputnym kaslem trpim jako zvire kyla je desne namahana a boli a tahne.Tak nevim jak rychle bude ta operace ale uz ted jsem strachy prestala jist....strach obrovsky a panicky...
IgraCzech, 15.11.2014 19:33:32, IP: ***.***.133.105, #189900
Zdravim...me operovali před tremi dny. Mel jsem pupecni kylu...celkem velkou protože jsem prisel i o pupik. operace samotna brnkačka...to z ceho jsem mel největší strach bylo nakonec jako to nejlepší ze vsecho...nervozita samozrejme byla protože jsem v nemocnici nikdy nebyl. asi 40 hodin jsem byl bez jidla....takze první noc v nemocnici byly krece v zaludku z hladu a noc nestala za nic...druhy den rano me prinutili vstát z postele samovolne....bolest neskutecna...jsem si rikal ze to nedam....asi za 2 hodiny me poslali domu...asi proto ze rana byla pekna...bez komplikaci...bolest jsem bral jako soucast....ted po trech dnech se bolest nelepsi....není to ze by bylo něco v neporadku ale proste bolest rany protože při kazdem pohybu tela a hlavne vstavani z postele se zatinaji zrovna svaly v miste rany.....tak ted jen doufam ze uz se bolest zacne zlepšovat protože při pohybu je to dost intenzivni....při lezeni na zadech vse ok...ale po trech dnech lezeni na zadech a nemoci se překulit ani na bok me to uz vazne pije krev...bolestivost rany po operaci je jiste individualni protože kazda kyla je v jinem stadiu velikosti atd. zakrok je to sice rutini ale po prolezeni netu kde většina lidi pise ze je to sranda...nemuzu souhlasit...trpim jak cert a nikomu to nepreji
hannka, 17.02.2015 22:55:12, IP: ***.***.140.26, #191160
Tak zitra v 8.30 jdu na tu operaci triselne kyly nejvic se bojim narkozy a taky embolie jsem proste srab.Tak mi drzte palce at to zvladnu v pohode a bez ujmy.hannka
hannka, 17.02.2015 22:55:48, IP: ***.***.140.26, #191161
Tak zitra v 8.30 jdu na tu operaci triselne kyly nejvic se bojim narkozy a taky embolie jsem proste srab.Tak mi drzte palce at to zvladnu v pohode a bez ujmy.hannka
hannka, 20.02.2015 2:01:14, IP: ***.***.239.248, #191188
Dobry den tak zdravim vcera v 8.30 jsem podstoupila laparoskopii triselne kyly ve Vysocanech.Super klinika super lekari a sestry.Musim napsat ze bolest bricha velka dnes v 8 rano jsem byla propustene domu no nejak si se sebou neumim poradit bricho opravdu velmi boli pri jakemkoliv pohybu zvednuti z postele me stoji moc sil tak uvidim jake to bude v nasledujicich dnech.Zatim vsem ahoj kdyz jsem zvladla operaci ja zvladnou ji vsichni.
hannka, 20.02.2015 2:01:35, IP: ***.***.239.248, #191189
Dobry den tak zdravim vcera v 8.30 jsem podstoupila laparoskopii triselne kyly ve Vysocanech.Super klinika super lekari a sestry.Musim napsat ze bolest bricha velka dnes v 8 rano jsem byla propustene domu no nejak si se sebou neumim poradit bricho opravdu velmi boli pri jakemkoliv pohybu zvednuti z postele me stoji moc sil tak uvidim jake to bude v nasledujicich dnech.Zatim vsem ahoj kdyz jsem zvladla operaci ja zvladnou ji vsichni.
hannka, 20.02.2015 12:44:51, IP: ***.***.239.248, #191196
Musim opravit operace probehla 18.2. propustena 19.2. jak jsem zminila luxusni pristup vseho personalu tolik jsem se bala ze jsem se ani bat nestacila opravdu nad ocekavani perfektni pristup vsech
hannka, 20.02.2015 12:45:28, IP: ***.***.239.248, #191197
Musim opravit operace probehla 18.2. propustena 19.2. jak jsem zminila luxusni pristup vseho personalu tolik jsem se bala ze jsem se ani bat nestacila opravdu nad ocekavani perfektni pristup vsech
hannka, 08.03.2015 20:16:25, IP: ***.***.194.42, #191602
Tak 17 den po operaci mam tuto informaci rany po nastrojich prestaly celkem bolet sesty den kolem pupiku jeste citlivost a otok bricho jeste trosku nafoukle ale od 4 dne me trapi citlivost a palciva bolest trisla stydke kosti a vnitrni strany stehna.Dle lekaru stav normalni pooperacni a musim priznat ze tato palciva bolest zhorsujici se dotykem obleceni a pradla je daleko mene snesitelna nez opravdova bolest po operaci na kterou zabiraji analgetika na vyse zminenou palcivou bolest nezabira nic.Celkrm se modlim aby uz tento neprijemny problem odeznel.Hannka
hannka, 08.03.2015 20:17:04, IP: ***.***.194.42, #191603
Tak 17 den po operaci mam tuto informaci rany po nastrojich prestaly celkem bolet sesty den kolem pupiku jeste citlivost a otok bricho jeste trosku nafoukle ale od 4 dne me trapi citlivost a palciva bolest trisla stydke kosti a vnitrni strany stehna.Dle lekaru stav normalni pooperacni a musim priznat ze tato palciva bolest zhorsujici se dotykem obleceni a pradla je daleko mene snesitelna nez opravdova bolest po operaci na kterou zabiraji analgetika na vyse zminenou palcivou bolest nezabira nic.Celkrm se modlim aby uz tento neprijemny problem odeznel.Hannka
        Předchozí   1234567      Následující
Přidat příspěvek k tématu Tříselná kýla - prosím o uklidnění:-))
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.