Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    
AbecedaZdraví.cz > Diskuse > Zdravotní potíže, nemoci > Tříselná kýla - prosím o uklidnění:-))

Diskuse - Tříselná kýla - prosím o uklidnění:-))

Přeskočit na nejnovější příspěvek
Babr, 01.02.2012 21:34:58, IP: ***.***.15.44, #158937
Ahoj, čeká mě ted operace tříselné kýly a už začínám šílet. Nikdy mi nic nebylo a představa pobytu v nemocnici mě děsí...na vše jsem se chtěla zeptat doktora,ale při diagnoze a sdělení termínu jsem se nezmohla ani na slovo. Tak tady pár dotazů
Bolí to po operaci hodně?(Podotýkám že nejsem citlivka,mám poměrně dost snížený práh bolesti,co je také vnímáno jako problém)
Takový blbý dotaz, doufám,že pak si dojdu normálně na WC,ne?Nejsem totiž schopná ani doktorce načurat do skleničky na předoperačních,musela jsem jet dom a zkumavku jí pak dovézt......takže by mi asi radši puknul močák,nažbych to msuela udělat jinak...
Co sportování a zátěž po operaci?Jak jste se dostávali zpět do formy?
A také ještě jeden dotaz, omezí mě to na nějakou dobu při plnění manželských povinností?:-))
Děkuji za každou radu a hlavně zkušenosti:-))
boban, 01.08.2012 17:59:01, IP: ***.***.6.16, #167009
Zdravím
...tak tyto písmenka mi připomínají sebe jj,to je ale fukec ,jsem p**era z duvodu ne že by neco bolelo ale nikdy v nemocnici atd ,tak jsem si to domluvil na jednodenní chirurgii ráno v 8 NA SÁLE A v 10,40 jsem chodil se setřičkou po pokoji personál luxuxsní lidičky užasný a ve 12,30 jsem byl už doma.
a co bolesti se týče jak to jen říci prostě to bolí ale není to bolest že by človeku tekli slzy je to zvláštní ale říkám si když jsem to vydržel já tak snad všichni hihi.Co se týká dojít si na WC tak první dva dny s nekým s podperou a pak už je to jen a jen lepší den odedne nekecám,ted dnes je to přesně týden človeka to bolí ale prostě jako by ta modřina dá se to vydržet muže se chodit a člověk cítí že je to vážně lepší a lepší a doufám že bude vše jako dřív tak přeji hodně štestí
Kamil, 19.02.2013 13:03:39, IP: ***.***.242.53, #174378
Ve čtvrtek 8.2. jsem nastoupil do nemocnice s velkou pravostrannou tříselnou kýlou. V pátek ráno proběhla laparoskopická operace, předtím antibiotická injekce, injekce proti embolii, těsně před operací na sále injekce proti bolesti, posilující kapák a plyn. Njeprve kyslík a na stole k němu uspávací plyn. Probral jsem se na lůžku na operačním sále po operaci. Na pokoji jsem chtěl vstát, samozřejmě při velkých bolestech, slabosti a točící se hlavě. Překonal jsem se a po 2 hodinách jsem se vyčůral do bažanta, ale chtělo to obrovské úsilí. Nechali mě pod kontrolou jít v den operace v poledne. Celý pátek jsem byl o hladu. Na záchod jsem chodil sám, ikdyž jsem při čůrání na záchodě ztrácel půdu pod nohama. Nebral jsem žádné prostředky proti bolesti - trpěl jsem. Další den jsem snídal, ale už jsem po noci nebyl moc při chuti. Snědl jsem i kolegův rohlík. V neděli mě pustili domů, šel jsem pěšky z nemocnice manželce, která pro mě přijela autem, naproti. V pondělí jsem vstal ráno v 5h a ulehnul po 21. hodině. Šlo to vydržet, a tak jsem jel autem v úterý do práce. Dnes, další úterý, mi vytáhli stehy. Na místě kýly mám dost velký otok a břicho pořád větší než před operací. S měkkými kalhotami s pasem spuštěným pod rány se už týden nechá jezdit do práce (sedím na židli) i absolvovat nákupy. Samozřejmě nesmím zvedat těžší věci, nesmím pořádně ani kašlat, pčikat ani smrkat. Nesmím cvičit břicho. Největším problémem je otok, ale snad ustoupí. Lékař mi nabídnul možnost odsátí obsahu otoku injekční stříkačkou, ale zatím čekám.
Pomohlo mi posilování týdny před operací. Lépe se pak hýbe.
Gasovic, 05.07.2013 7:19:59, IP: ***.***.168.1, #178555
ja byl na klasické operaci.Sítku mě nedavali to zjistí až tě otevřou jak budou posupovat.Operace proběhla jako každá jina když dostaneš narkozu.Dva dny se z toho dostávaš a pak třetí den jsem byl propuštěn.Bolest je velká první tři dny pak se to kařdy den lepší.Hodně síly
babička Zdena, 17.11.2013 20:00:45, IP: ***.***.200.29, #181141
Dobrý den, prosím, zda je nutné, když u mého tříletého vnoučka zjistili pohmatem, že má tříselnou kýlu, na kterou jsme přišli náhodou pří letním běhání nahatý, že má bouličku. Jiné vyštření mu nedělali. Byl teď na operaci a řekli nám, že to kýla nebyla, ale tuková kulička.Takže nemusel na operaci. To se PROSÍM!!! nezjišťuje ultrazvukem? Odpoví mi někdo odborně? Moc děkuji babička
Anonym, 23.11.2013 10:29:23, IP: ***.***.159.21, #181252
Ahoj, V úterý mi operovali tříselní kýlu(Né laparoskopicky, ale klasickým řezem) . Den před tim mi nedali najíst, pak tě voholej a daj injekci do zadku ( oblbovačka, ale mě to neoblbo vim všechno) oblíkli mě do andělíčka, dali mi nadkolenky až ke stehnům a vzali mě na postel a jelo se na sál. Tam si se mnou všichni povídali a představili se doktoři. Dali mi ještě na hlavu čepici. Pamatuju si, na tom operačním sále byla strašná zima. Pak mi řekli at si z postele přelezu opatrně na ten operační pult. Tam mi dali kanylu do ruky, pak píchli do zápěstí, něco mi dali na prst kuli kontrole u narkózy a pak mi řekli, že mě uspěj. Něco mi poslali do žíly a já za 5–12 vteřin usnul.. (Zdál se mi sen ) a po hodině mě vzbudili(mě se to zdálo jako vteřina) dali mi injekci, bolelo to a vezli mě na pokoj. Tam jsem byl dva dny na kapačkách. Třetí den mě už nutili chodit a bolelo to teda hrozně moc. Chodili mi kontrolovat teplotu, tlak a mám dietu na 14 dní. Tedkon se válim doma a musí se to furt rozchodívat a nejlepší je na tom teplá sprcha, protože se můžeš narovnat. Nevim kolik mám stehů, ale měl jsem to docela hluboké, padalo mi to až k pravému šourku k nadvarleti. Nyní mám lehce zvětšené varle, protože je to malinko oteklé, ale to prej tak bývá. Operoval mě pan doktor Haflůj ve Vinohradské nemocnici. Všem co jdete na tříselní kýlu, tak se to dá vydržet a zvládnout. Přeji všem brzké uzdravení.
Nobody.Zero, 27.11.2013 18:16:22, IP: ***.***.179.44, #181344
Jsem 14 dní po operaci tříselné kýly a jsem v pohodě.Je mi 71 let a musím říct, že to byla brnkačka.V úterý jsem nastoupil, ve středu šel na operaci a v pátek jsem jel domů.Postup byl stejný jako je popsán výše, jen jsem odmítl narkozu a zvolil jsem místní znecitlivění, tedy injekci do páteře a znecitlivění od pasu dolů.Pak to i míň bolí po zákroku.Operace byla klasická, ale ránu mi nešili, ale zalepili vstřebatelnými stehy.Na sále jsem si připadal jako v Chicago Hope, čepičky a hudba a operatéři se zjevně docela bavili, aspoň podle jejich smíchu.Po operaci jsem chvíli ležel na pooperačním a pak mě hned odvezli na pokoj, dvoulůžkový a s tv.Po zákroku jsem hned čůral do bažanta a druhý den už jsem si došel na wc.Moc jsem toho v nemocnici nepojedl, napřed nic a pak dieta.Rána se zahojila dobře, jen přetrvává necitlivost v třísle a okolí, asi to odskákal nějaký nerv.Mírný otok a trochu bolí povrch pokožky v okolí rány.Je dobré chodit, ale nic nezvedat.Autem jezdím v pohodě.Není třeba se bát a šel bych do toho kdykoliv znova.Držím všem palec.
Anonym, 05.02.2014 21:39:02, IP: ***.***.255.185, #182441
Anonym, 07.02.2014 15:41:23, IP: ***.***.255.185, #182507
Tomáš Burda, 24.02.2014 12:00:51, IP: ***.***.186.67, #182837
Může mi někdo poradit kam jít se nechat operovat s tříselnou kýlou? Naše zdravotnictví je uplně v příšerném stavu.
Anonym, 11.03.2014 18:43:54, IP: ***.***.186.67, #184178
Tak jsem s mojí tříselnou kýlou která se nepovedla operace v soukromé poliklinice na Praze 7.Tak jsem šel do nemocnice na Bulovku přijetí se rovnalo katastrofě.Myslím že se dnes člověk musí spolehnou na to že mu bude ještě chvíly zdraví sloužit jinak si spíš na něm vydělají už jen pohřebáci,.Zdravotnictví v tom to státě,rovná se k časované bombě.V nemocnici na Bulovce i když jsem si přál při vyšetření být s doktorem bez zdravotní sestry,ne jen že tam zůstala ale ještě si dala židly vedle doktora aby hodně viděla,chvílema jsem si myslel že mě chce orálně uspokojovat.Neprofesionální jednání jak doktora tak zdravotní sestry mě překvapilo že jsem se nestačil divit.
Anonym, 11.03.2014 19:05:56, IP: ***.***.252.254, #184179
jó, naše zdravotnictví, to je věda :-D
17let, 10.04.2014 18:43:33, IP: ***.***.218.66, #184564
Strašně moc se bojím jít na operaci, ani doma jsem neřekl že mám kílu. Sem ve stresu brečím, bojim se operace. Dá se kýla vyřešit i jinak? :(
Monice, 15.04.2014 14:10:50, IP: ***.***.97.91, #184625
Ahoj všichni s kýlou:-), či už bez ní... Hlavně nešilte, je to kýla, která je jedna z nejčastějších operací, tj. pro chirurga brnkačka. Navíc jakmile je člověk ve špitále a vidí s čím tam lidi leží a jak dlouho, uvědomí si, že je to banalita. Pro uklidnění..Měla jsem tříselnou kýlu v levém boku, paradoxně se mi vytvořila rapidním shubnutím-oslabená břišní stěna, nicméně aktivně sportuju, věnuju se fitness a to té kýle dvakrát taky nepomohlo,abych to podchytila a mohla podstoupit laparo operaci, která je mnohem šetrnější, řešila jsem to hned. Tj. návštěva chirurga, potvrzení kýly, plán operace ,mezi tím obíhačky na internu skrz předoperační vyšetření..Do měsíce jsem měla operaci za sebou. Já se přiznám, že jsem se nebála operace, ale jelikož jsem blázen do sportu, děsila mě představa tři a více týdnů nesmět nic, o fitku a váhách se bavit ani nebudu:/..,Co se týče zdravotnictví, holt je jaké je, nicméně je třeba si uvědomit, že doktoři denně operují mnohem náročnější operace, netřeba se bát..a sestry jsou některé protivné a jiné milé, je to lidech ,já se snažila to neřešit a věřit, že vše bude ok a budu brzo doma.. Nastoupila jsem do nemocnice den před, celý den jsem si poletovala kde jsem chtěla, jediné co..,že od 12.00 nesmíte jest a pít (což ani běžně člověk nedělá),pak injekce na ředění krve, ráno repete a prášky na uklidnění, andílek a převoz na sál..,vše jde strašně rychle, nebojte se toho, je normální že to někdo snáší hůř to prostředí, ale člověk musí myslet, že to bude mít za sebou a bude mít klid..,pak jde vše ráz na ráz, injekce na uspání a pak si pamatuju jen jak mě chirurg probouzel z narkózy. U mě reakce na anestezii byla taková, že jsem měla minimálně půl hodiny zimnici, což je daný tím, že mám špatný prokrování..,no stress, hodili na mě tři peřiny, dali infuzi s léky proti bolesti a byl pokoj. Ted k probuzení se do reality-bolest je naprosto snesitelná, já už nechtěla léky proti bolesti ani na noc, ani ráno, když mě pustili domů..,cítíte břicho. to je jasný, jediný co, že se člověk nehne, nedovolí Vám to ani ty samotné rány, ale vše ustoupí, uvidíte..Já nejsem spáč, navíc v nemocnici spát..?Pro mě myšlenka nemožná..áále..celý den po operaic jsem pospávala, tělo to potřebuje, nebudete mít čas nad přemýšlením jestli Vás to bolí, když ne, dají Vám prášek a vyřešeno, s čůráním je to tak, že po operaci budete mít, nebo já alespoň měla vyschlo v hrdle, jako bych nepila snad dva dny, nesmíte pít vodu, jen hořký čaj a je třeba čůrat, asi skrz pozůstatky z anestezie, netuším proč se na to ptal každý kdo přišel na vizitu, nicméně se dostáváme k wc, nesmíte chodit a upřímně ani nevstanete z postele, ten den se nejde moc hýbat, takže na řadu přišel bažant..,poprosila jsem rodinu v době návštěvy a večer sestru, bylo mi to fuk, je fakt že jsem třeba 20 min nezmohla třeba nic, ale prostě pomalu to chce zkoušet, když pijete a pijte toho čaje dost, tak to jde opravdu lépe.., celý den jsem nemohla jíst, ač jsem kupodivu tak 4 hod po operaci už měla chut k jídlu a celkem aji hlad, jídlo až další den v rámci jogurtu, či výživy, pak se doporučuje kašovitá strava, hlavně vše co nenadýmá, ať se střeva nezatěžují, za dva dny už jsem šla na procházku ven a další dny už tůru, po týdnu aji 22km, jsem blázen a bez pohybu být prostě nemůžu, ale chce to opatrně, sport zatím nesmím, jinak ale chci všem říci ať se nebojí!!Je to velice rychlé, doma budete klidně už druhý den, někdo i ten samý den, odpočinte si, ležte, jezte lehčí jídla pijte hodně tekutin a rekonvalescence musí zákonitě probíhat rychle, já už jsem po týdnu v práci. Hlavně buďte opatrní.. Hodně štěstí a žádné obavy;)!Pro doktory je operace kýly sranda..
Monice, 15.04.2014 14:10:56, IP: ***.***.97.91, #184626
Ahoj všichni s kýlou:-), či už bez ní... Hlavně nešilte, je to kýla, která je jedna z nejčastějších operací, tj. pro chirurga brnkačka. Navíc jakmile je člověk ve špitále a vidí s čím tam lidi leží a jak dlouho, uvědomí si, že je to banalita. Pro uklidnění..Měla jsem tříselnou kýlu v levém boku, paradoxně se mi vytvořila rapidním shubnutím-oslabená břišní stěna, nicméně aktivně sportuju, věnuju se fitness a to té kýle dvakrát taky nepomohlo,abych to podchytila a mohla podstoupit laparo operaci, která je mnohem šetrnější, řešila jsem to hned. Tj. návštěva chirurga, potvrzení kýly, plán operace ,mezi tím obíhačky na internu skrz předoperační vyšetření..Do měsíce jsem měla operaci za sebou. Já se přiznám, že jsem se nebála operace, ale jelikož jsem blázen do sportu, děsila mě představa tři a více týdnů nesmět nic, o fitku a váhách se bavit ani nebudu:/..,Co se týče zdravotnictví, holt je jaké je, nicméně je třeba si uvědomit, že doktoři denně operují mnohem náročnější operace, netřeba se bát..a sestry jsou některé protivné a jiné milé, je to lidech ,já se snažila to neřešit a věřit, že vše bude ok a budu brzo doma.. Nastoupila jsem do nemocnice den před, celý den jsem si poletovala kde jsem chtěla, jediné co..,že od 12.00 nesmíte jest a pít (což ani běžně člověk nedělá),pak injekce na ředění krve, ráno repete a prášky na uklidnění, andílek a převoz na sál..,vše jde strašně rychle, nebojte se toho, je normální že to někdo snáší hůř to prostředí, ale člověk musí myslet, že to bude mít za sebou a bude mít klid..,pak jde vše ráz na ráz, injekce na uspání a pak si pamatuju jen jak mě chirurg probouzel z narkózy. U mě reakce na anestezii byla taková, že jsem měla minimálně půl hodiny zimnici, což je daný tím, že mám špatný prokrování..,no stress, hodili na mě tři peřiny, dali infuzi s léky proti bolesti a byl pokoj. Ted k probuzení se do reality-bolest je naprosto snesitelná, já už nechtěla léky proti bolesti ani na noc, ani ráno, když mě pustili domů..,cítíte břicho. to je jasný, jediný co, že se člověk nehne, nedovolí Vám to ani ty samotné rány, ale vše ustoupí, uvidíte..Já nejsem spáč, navíc v nemocnici spát..?Pro mě myšlenka nemožná..áále..celý den po operaic jsem pospávala, tělo to potřebuje, nebudete mít čas nad přemýšlením jestli Vás to bolí, když ne, dají Vám prášek a vyřešeno, s čůráním je to tak, že po operaci budete mít, nebo já alespoň měla vyschlo v hrdle, jako bych nepila snad dva dny, nesmíte pít vodu, jen hořký čaj a je třeba čůrat, asi skrz pozůstatky z anestezie, netuším proč se na to ptal každý kdo přišel na vizitu, nicméně se dostáváme k wc, nesmíte chodit a upřímně ani nevstanete z postele, ten den se nejde moc hýbat, takže na řadu přišel bažant..,poprosila jsem rodinu v době návštěvy a večer sestru, bylo mi to fuk, je fakt že jsem třeba 20 min nezmohla třeba nic, ale prostě pomalu to chce zkoušet, když pijete a pijte toho čaje dost, tak to jde opravdu lépe.., celý den jsem nemohla jíst, ač jsem kupodivu tak 4 hod po operaci už měla chut k jídlu a celkem aji hlad, jídlo až další den v rámci jogurtu, či výživy, pak se doporučuje kašovitá strava, hlavně vše co nenadýmá, ať se střeva nezatěžují, za dva dny už jsem šla na procházku ven a další dny už tůru, po týdnu aji 22km, jsem blázen a bez pohybu být prostě nemůžu, ale chce to opatrně, sport zatím nesmím, jinak ale chci všem říci ať se nebojí!!Je to velice rychlé, doma budete klidně už druhý den, někdo i ten samý den, odpočinte si, ležte, jezte lehčí jídla pijte hodně tekutin a rekonvalescence musí zákonitě probíhat rychle, já už jsem po týdnu v práci. Hlavně buďte opatrní.. Hodně štěstí a žádné obavy;)!Pro doktory je operace kýly sranda..
        Předchozí   1234567      Následující
Přidat příspěvek k tématu Tříselná kýla - prosím o uklidnění:-))
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.