Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde. Pokračovat    

Diskuse - štítná žláza

Diana, 16.8.2008 0:23:07, IP: ***.***.0.175, #60411
jak se projevují onemocnění štítně žlázy? Mohou způsobit i deprese?
Iva, 16.8.2008 8:19:15, IP: ***.***.248.175, #60412
Ano, snížená funkce štítné žlázy se může projevit jako deprese.
Jana, 16.8.2008 13:49:49, IP: ***.***.181.24, #60415
Na internetu jsem našla, že při snížené fci štítné žlázy se může používat i lék Thyreotom a chci se zeptat (pokud někdo ví), jak se liší od klasického Letroxu a Euthyroxu a zda je možné jej u nemocných hypothyreozou použít vždy nebo pouze v konkrétních případech. Děkuji.
Iva, 16.8.2008 21:26:59, IP: ***.***.244.17, #60452
Jistěže to ví každý lékař a lékárník, stačí se zeptat ... je to kombinace T4 a T3 hormonu narozdíl od Letroxu, Eutyroxu a dalších, což je čistý T4 (prohormon, z něhož se v organismu teprve odštěpením jedné molekuly jodu vytvoří vlastní aktivní forma hormonu štítné žlázy, tedy T3). V dnešní době se prakticky nepoužívá, nemá oproti T4 výhody. Vyjímečně a obvykle krátkodobě a ve zcela specifických případech se někdy používá samotný T3 .. v podstatě jen ve zcela vyjímečném případu, kdy je u nemocného porucha dejodace, a nebo když je někdy nutné dosáhnout velmi rychle eutyreózy.
Jana, 17.8.2008 8:38:50, IP: ***.***.181.24, #60464
Děkuji, Ivo. V článcích a diskuzích na téma snížené fce štítné žlázy jsem totiž mimo jiné našla i toto:
"Thyroxin sa u vekého množstva ludí premieňa na neúčinné metabolity takže týto ludia nadalej trpia miernou alebo skrytou hypotyreozou.Trijodtyronin sa nemetabolizuje na neúčinné formy ,takže je nesrovnatelne efektívnejší v urýchlovaní metabolizmu a preto sa po ňom aj velmi lahko chudne.Riešením je prechod na prípravok Thyreotom ktorý obsahuje trijodtyronin."
Proto jsem si myslela, že je Thyreotom zřejmě účinější, než Letrox a Euthyrox. Já totiž oba zmiňované léky ne právě dobře snáším (Euthyrox vůbec) a domnívala jsem se, že by mi Thyreotom snad mohl pomoci.
Iva, 17.8.2008 10:15:37, IP: ***.***.111.33, #60466
No to je pravda, tyroxin (ale i ten, který si tělo samo vyrobí) se v těle přeměňuje částečně na účinný T3 a částečně na neúčinný rT3, ovšem podle toho, co tělo potřebuje, samo si jeho produkci redukuje pomocí TSH, takže pokud mu T3 nestačí, zvýší výrobu T4 :-) ... . Je samozřejmě pravda, jak jsem ostatně už psala, že T3 "zabere" rychleji, Ale to není za normálních okolností potřeba, ba naopak, u mnoha nemocných třeba se strdečním onemocněním, to může být i na škodu (až nebezpečné). To záleží na individuálním posouzení endokrinologa. Je pravda, že u některých lidí ta přeměna vázne, ale to je skutečně vyjímečné. Obecně se ale kombinované přípravky snášejí spíše hůř než běžný Letrox apod. A jaké máte potíže při jejich užívání? Někdy to bývá nervozita, třes a pod ... může to být příliš vysokou dávkou nebo tím, že se užívají nalačno, někomu pomůže užívat je až po jídle ....
Martas , 17.8.2008 14:33:10, IP: ***.***.1.78, #60470
Ivo , prosím vás ohledně toho , že má dcera také užívá euthyrox - užívá ho na lačno podle lékaře, ale nedavno měla třes rukou a tak mně po vašem příspěvku napadlo , zda by to měla brát až po jídle ...a , že je to vlastně asi po tom léku.Jinak jako lékařky , nevím jakou máte konkrétně zkušenost...se chci zeptat na odběry , které se týkají boreliozy.Asi před 3 týdny měla klíště a nějak se mi to nezdá má nějaké potíže mohla bych to řešit už nyní u jejího lékaře Diky M.
čtenář Vašeho WEBu, 17.8.2008 22:58:44, IP: ***.***.152.75, #60505
"Koho neuzdraví léky,toho uzdraví příroda..."
Tak si to zopakujme,jak ta štítná funguje.Zjistí-li Hypothalamus, že je v krvi málo T4,T3,předá info (pomocí hormonů Liberin-Statin/"plyn-brzda")paní Hypofýze, která má jen možnost "přidat-ubrat plyn"pomocí hormonuThyretropinu, kterým říká štítné"přidej plyn", pusť víc T4/3 ! Pokud v této "tiché poště" komunikace vázne,hovoří se o snížené funkci štítné žlázy.Dodává se hormon thyroxin a nazývá se to léčba.Pokud má štítná "zadřený plyn v podlaze"hovoří se o hyperfunkci,nebo také o autoimunitním onemocnění, které může postihnout kohokoliv z těchto tří hráčů s "Tichou poštou". Autoimunitní onemocnění bývá způsobeno virovou, popř i bakteriální, nebo plísňovou zátěží těchto orgánů, nejčastěji to odnese ten poslednív řadě, zvláště když jde o zátěž, kterou má štítná v kompetenci, tj.záření (i Černobyl).To vede k likvidaci štítné také. Existuje i léčba štítné žlázy její likvidací, podáním radioaktivního jódu pro"vyléčení ze stavu hyperfunkce", nebo její odoperování a braní thyroxinu nadosmrti. je to schválený léčebný postup.
Matka příroda, pokud jíto na našich webech nezarazí legislativa, může pomoci jen zlividovat bylinnými kombinacemi takový potravinový doplněk, který rozbije případné mikrobiologické zátěže, které se zde vyskytují a pokud se je podaří odstranit a zlikvidovat, není-li poškozena Jodidová pumpa pokusy léčit, jak jsem psal výše, může se funkce štítné upravit a obnovit. Běžný lékař to nezažije, protože to nemá v náplní práce odstranit bylinnými prostředky virové,bakterielní, plísňové a radioaktivní zátěže.Bude hájit léčbu thyroxinem, radioaktivním jódem,popř ji odoperuje, dostane zaplaceno a je kryt zákonem. Zatímco nás alternativce uvrhnou do vězení, když se pokusíme štítnou žlázu zachránit, "protože bráníme té správné lékařské" léčbě, a to je trestný čin.
Toto je jen poodhalený nepatrný kousek tristního pohledu na naše zdravotnictví, které sahá tlačeno legislativou po těch "nejsprávnějších léčebných postupech" a já Vám říkám, že brzo skončí i takové weby, který je tento,jako je tomu již dávno v EU, kde něco takového již nenajdete.Tam zabrala i ta správná léčba na alternativce.Která se i u nás začíná nasazovat. Stačí se podívat na popisy lahviček obyčejných extraktů Mgr.Podhorné letos-loni a před léty a porovnat v knihách co se za tu dobu změnilo, "co je povoleno psát", nebo-li "jak u nás probíhá léčba na alternativu".
Tak si považujte, že tento web ještě existuje.
protože za chvíli Vám nikdi na webu nebude moci poradit co jej vyléčilo, protože to není v zájmu dodržení legislativy.
Hovořím z mé zkušenosti,mně pomohla alternativa a dalším,kteří vypovídají podobně tak jak je uvedeno ve Vašem mottu nahoře v zeleném poli.
Qui usque tandem... (jak ještě dlouho..)?
Iva, 17.8.2008 23:40:35, IP: ***.***.79.222, #60510
Martas, s dcerou to asi tak nějak bude, zkuste po jídle ...
Stran borelií si myslím, že po třech týdnech by už protilátky měly být vytvořené, al ejista sinejsem, nemám s tímhle moc zkušeností. Ale myslím, že obvoďáci mají ...

K čtenáři .. co dodat ... ? Já vidím dnes a denně v praxi, jak medicína, které jsem se naučila, umí pomoci. Ne vždy a všem, ale většinou a většině ano. Co je na tom tristního vážně nevím. Nikdo z lékařů netvrdí, že byliny nepomáhají. V určitých případech. Ale že by uměly vyléčit polynodosní strumu na bazi Hashimotovy tyreoiditidy s útlakovým syndromem? A to už jsi viděl? Já viděla, co tzv. léčitelé (někteří) také dovedou....
Založte si školy nebo kurzy, dokažte svou pravdu jasnými a nezpochybnitelnými důkazy (to není jedna paní povídala), založte si komoru, bu´dte živnostníky ... organizovaní, legální, čitelní, s definovanými právy a povinnostmi, tedy také postihnutelní .... Tak, jako existují fyzioterapeuti, balneoterapie, dietoterapie .... A nebude vám nikdo moci křivdit.....
Formol, 17.8.2008 23:41:44, IP: ***.***.65.7, #60511
"Autoimunitní onemocnění bývá způsobeno virovou, popř i bakteriální, nebo plísňovou zátěží těchto orgánů,..."
Dokaž to a já podpořím tvojí nominaci na Nobelovu cenu. Jinak už podle způsobu vyjadřování a zmatené konstrukce vět lze usuzovat na tvé intelektuální kvality, ty ubohá oběti perzekucí :D
inka, 19.8.2008 19:13:18, IP: ***.***.224.3, #60653
Ivo, ja už beru Ltrox 50, od 22 let, myslite, že se těch prášků nekdy někdy zbavím? Je mi 32let. Děkuji za odpověd
Formol, 19.8.2008 20:04:45, IP: ***.***.65.7, #60656
Inko, ty prášky (Letrox) vlastně nahrazují funkci Vaší štítné žlázy. Abych byl upřímný, je málo pravděpodobné, že je někdy přestanete brát.
Janča, 22.8.2008 13:20:36, IP: ***.***.94.65, #60877
Ivo, můžu Vás ještě poprosit o informaci, zda po odebrání ŠZ dochází k nějakému narušení imunitního systému. Jak je člověk obranyschopný? Je náchylnéjší k nemocem? Děkuji, přeji pěkný den Janča
Formol, 22.8.2008 14:25:27, IP: ***.***.65.7, #60881
Pro odebrání ŠŽ a dobré náhradě funkce štítné žlázy léky (Letrox, Euthytox,...) by neměla být imunita výrazně ovlivněna. Záleží spíše na tom, jestli jsou dále podávány nějaké léky, které mohou tlumit imunitní systém.
Janča, 23.8.2008 8:44:46, IP: ***.***.94.65, #60910
Moc díky Formolovi za odpověď. Žádné jiné léky neberu. J
        Předchozí   1234567 .. 23      Následující
Přidat příspěvek k tématu štítná žláza
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
dnes17:07
109 reakcí

Buy Registered Passport, driver license,ID card[quickdoccuments@gmail.com](+237673581889)

Hello Do you need a loan for a personal purpose or for your business needs? Here is good news for you. Youre in the right place. We have the... (zkráceno)

citizenslcc@gmail.com
dnes15:38
2 433 reakcí

Potrebujete naliehavú pôžičku?

Vážení uchádzači o pôžičky Máte nejaké finančné ťažkosti? Chcete začať s vlastnou činnosťou? Táto úverová spoločnosť bola založená organizáciami... (zkráceno)

Elena
dnes14:29
2 095 reakcí

dráždivý tračník

We Offers Financial Consulting To Client, Companies Seeking Debt / Loan Financing And Seeking For Working Capital To Start A New Business Or To... (zkráceno)

WE OFFER ALL KIND OF LOANS
dnes13:40
1 492 reakcí

Wobenzym

Do you want to learn more about how you can hack into your credit report or clear all your negative items on your credit profile. i will advice you... (zkráceno)

Tim SMith
dnes13:28
797 reakcí

Zápach z úst

We Offers Financial Consulting To Client, Companies Seeking Debt / Loan Financing And Seeking For Working Capital To Start A New Business Or To... (zkráceno)

WE OFFER ALL KIND OF LOANS
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.