Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    
AbecedaZdraví.cz > Diskuse > Zdravotní potíže, nemoci > rakovina slinivky břišní

Diskuse - rakovina slinivky břišní

Tina, 11.02.2018 0:42:20, IP: ***.***.229.89, #215643
Nejaka zkusenost s cajem lapacho....a vitaminy typu Selzink...infuze vitaminu C....? .... v boji proti rakovině poskytuje jihoamerický čaj lapacho obrovský potenciál..... Pozdější výzkumy skutečně potvrdily, že lapacho obsahuje přinejmenším dvojici důležitých látek, která se významným způsobem podílí na procesu léčby. V některých případech dokážou zcela zastavit růst nádorů. Výrazně prospívá i pacientům, kteří již podstupují tradiční metody léčby (zejména chemoterapii)..... Klinické testy lapacha jsou v současné době ve druhé fázi, cílem je další potvrzení jejich léčebných efektů, především co se týče rakoviny slinivky
Lucie ch, 12.02.2018 14:42:15, IP: ***.***.22.173, #215677
Dobrý den, před 2 týdny mamince mého manžela (56let) zjistili rakovinu slinivky. Zjistili to nahodou když ji dělali výšetreni na zlucnik. Našli zhoubný nádor 3x2 Cm. Bolí ji neskutečné zada a kolem žlučníku, má žloutenku, nemůže na wc, zhubla už 12 kg, a je slabá. Za 3 dny jde navštívit onkologa, takže se dozvíme více. Manžel se zhroutil ale pracuje více jak predtim. Já se doma starám o tchýni. Vím, ze ve čtvrtek budeme vedet více, ale to čekání mě ničí. Myslíte si, ze by se mohla vyléčit? Děkuji za odpověď
Lucie ch, 12.02.2018 14:42:32, IP: ***.***.22.173, #215678
Dobrý den, před 2 týdny mamince mého manžela (56let) zjistili rakovinu slinivky. Zjistili to nahodou když ji dělali výšetreni na zlucnik. Našli zhoubný nádor 3x2 Cm. Bolí ji neskutečné zada a kolem žlučníku, má žloutenku, nemůže na wc, zhubla už 12 kg, a je slabá. Za 3 dny jde navštívit onkologa, takže se dozvíme více. Manžel se zhroutil ale pracuje více jak predtim. Já se doma starám o tchýni. Vím, ze ve čtvrtek budeme vedet více, ale to čekání mě ničí. Myslíte si, ze by se mohla vyléčit? Děkuji za odpověď
Tina, 13.02.2018 10:26:41, IP: ***.***.229.89, #215704
Ve fázi žloutenky a dalších příznaků to moc dobře nevypadá. Jsou tací, kteří nemaji příznaky žádné, a stejně to není dobré...
Ama, 13.02.2018 15:38:59, IP: ***.***.167.77, #215718
Je mi to líto,ale je to špatné. Možná ji čeká sten,(dle žloutenky),operace- je-li to vůbec operabilní,často při žloutence berou žlučník, ať nedělá neplechu,chemo.Vše je individuální, ale paliativní. Pokud je mi známo, a zjišťovala jsem kde co při stejné nemoci maminky,různí se jen doba přežití. V průměru 9 měsíců, max. 5 let -dle typu nádoru.Vyléčen snad nebyl nikdo,ani Steve Jobs a ten měl méně agresivní typ nádoru a zaplatil si transplantaci jater.Což se v případě onkologického onemocnění v ČR nedělá ( jakákoli transplantace).Moje maminka neměla žádné metastázy,žila od stanovení diagnózy 9 měsíců. Ta nemoc je hnus,nezaslouží si toto nikdo.Přeji,ať je to u vás lepší.Naděje umírá poslední. hodně sil celé rodině.
Tina, 13.02.2018 21:57:28, IP: ***.***.229.89, #215731
Ad Ama, jak se maminka lecila onech 9 mesicu? Bez metastaz, to byla operace, nebo nano knife?
Petr Raulek, 14.02.2018 11:22:42, IP: ***.***.169.126, #215738
Bohužel veškeré prognozy nejsou příznivé, ale nejde to zobecňovat. každý případ a každý člověk je jiný. Záleží zda má nádor v hlavě slinivky či na ocasu. zda nádor na něco tlačí a podobně. Dle problémů co popisuješ to vypadá, že nádor tlačí na žlučovod - který je tím pádem ucpaný a to způsobilo žloutenku. V první fázi se aplikuje buď stent do žlučovodu (taková trubička co ho rozšíří) a nebo se rovnou zváží odstranění celého nádoru na slinivce - pokud je to možné. V toto případě se odebírá i žlučník a mělo by to odstranit žloutenku a zlepšit stav. Po operaci se nasadí chemoterapie. Z tohoto důvodu je nutné aby maminky byla silná ...hodně pila aby zabránila dehydrataci a snažila se jíst...klidně po soustech ae pravidelně - dobré jsou nápoje nutridrink...nejsou chuťově nic moc ale celkem dobře se jedí
Petr raulek, 14.02.2018 11:24:04, IP: ***.***.169.126, #215739
plné vyléčení je u této rakoviny velmi vzácné
Ad Tina, 14.02.2018 21:53:19, IP: ***.***.167.77, #215763
1/ Operace.Otevreli,odebrali žlučník předtím byl vložen stěn(před operací,),zavreli-neoperabilni,nador vrostl do cév ,tepen. 2/.Nasledovalo nano knife. Chemo neindikovana. Šlo to velmi ,velmi rychle,spise v přelomových skocích,ze dne na den nechodící,ze dne na den odkázána na péči druhých... Stav se rapidně zhoršoval...
Ama, 14.02.2018 21:56:53, IP: ***.***.167.77, #215764
Ale jak píše pan Petr,je to individuální.Tak to bylo u nás.
Tina, 15.02.2018 1:17:08, IP: ***.***.229.89, #215773
Ama, děkuji. Zajímavé, že někteří lékaři moc nechtějí nano knife využívat. Infuze vitamínu C využil někdo?
Tina, 24.02.2018 0:47:28, IP: ***.***.229.89, #216155
Kvantová Církev Ducha Svatého....s tim jdete nekam, neni misto pro legraci
Tina, 01.03.2018 12:05:19, IP: ***.***.229.89, #216390
Mileno, jak se dari vam, zaujalo me, kdyz jste psala toto....po 20 chemo vymizely meta v játrech a nádor na slinivce je zatím stále stejný Moje mama je po trech chemo, ted mela tyden pauzu, ma gemcitabin myslim. Asi bude chodit i na injekce vitaminu C. Ona dosud nema zadne priznaky, zjistilo se to nahodou, normalne by stale nevedela nic. Spis tloustne nez hubne a nic. Naopak jsem se dozvedela, ze kamaradce zemrel stryc, 72, nafouklo se mu bricho, bylo to snad bez lecby nekde Na Plesi asi po mesici. Snad ani svou diagnozu nevedel, ze mu to rodina tajila...
Anonym, 02.03.2018 18:37:02, IP: ***.***.20.58, #216434
Zatím to jde , akorát mi trápí od října nechutenství ,piju zas nutridrinky abych si aspon trochu udržela váhu. V únoru jsem byla na kontrole v ONKO ,zvýšily se mi nádorové markry/hodně/ a nádor se mírně zvětšil .Teď čekám až se doktoři dohodnou ,jestli mi vymění stent ve žlučovodu. Pak asi půjdu na chemo, protože stejně nic jiného nejde dělat.
Tina, 03.03.2018 11:01:53, IP: ***.***.229.89, #216491
Tak ať se daří, v dané situaci asi úspěch. Injekce vitamínu C jste asi nezkoušela. Někteří onkologové jsou pro. Po chemo pak jeden onkolog radí pivo, vitamin B. Máme jsem koupila čaj lapacho, uvidíme.
        Předchozí   1 .. 315316317318319320321 .. 327      Následující
Přidat příspěvek k tématu rakovina slinivky břišní
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.