Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
AbecedaZdraví.cz > Diskuse > Zdravotní potíže, nemoci > rakovina slinivky břišní

Diskuse - rakovina slinivky břišní

Ivhuska, 3.8.2017 13:59:05, IP: ***.***.134.202, #208418
Pro Janu: mě dělali laparoskopii v roce 2015, když jsem nemohla otěhotnět a to bylo tenkrát v pořádku. Ale máte pravdu,že to bolí hodně když sedím nebo se hybu, přijde mi jak když si to tam mackam. Bolí to i na dotek jak u pupika tak pod zebry. Někdy je den lepší a někdy to bolí víc. Pangrol ani kreol na to nepomáhá. Pocit na zvracení občas mívám,ale ne tak často. Záda bolí take jen na levé straně a ne pokaždé. Po jídle okolo toho pupika,to je bolest hrozná a trvá vždy tak půl hodiny. No jsem zvědavá. Děkuji Jani.
Honza, 4.8.2017 17:49:36, IP: ***.***.220.184, #208443
Tak se po pár dnech zase ozývám. Situace se dnes mění už doslova každý den, bohužel směrem dolů. Ale na druhou stranu, stále více mne překvapuje, co všechno je člověk schopen "objevit", i této situaci. Například jsem dnes už prakticky neschopný se pohybovat, stal se ze mne ze dne na den 100% ležák na kolečkovém křesle, pořídili jsem si domů polohovací lůžko se skvělou moderní matrací proti proleženináma, která by měla proleženinám předcházet a je skutečně úžasná. Leží se na ni skvěle, kompresor v jejich částech neustále "přelévá" vzduch mezi jednotlivými "polštářky" a tím má zamezit jejich vzniku. Má prvotní zkušenost s touto matrací je skvělá, s různými matracemi s tzv. paměťovou pěnou atd. se to nedá srovnat ani omylem. To je jen klasický marketingový tah. A nevěřili byste, co zábavy si člověk užije, když se učí jezdit na kolečkovém křesle. Již dlouho jsme se doma tolik nenasmáli, ale zatím to odnesl jen jeden talíř, sklenička a palec mé manželky :-) Takže jsem se i s tímto dokázal poměrně rychle smířt. :-) Je to opět, jako ve všem v životě o pohledu na svět kolem sebe, najít sám v sobě i v těžkých situacích důvod se zasmát a nedívat se na vše tak tragicky.
Ivhuska, 4.8.2017 20:06:26, IP: ***.***.134.202, #208444
Pro Honzu: já vás neskutečně obdivuji, přeji moc moc sil,jste silný člověk a to Vám pomáhá ti zvládat. Je úžasné,že se u v této situaci dokážete zasmát. Já jsem Vám chtěla dát vědět,že jsem psala a psala,protože bolesti jsou pořád častější až mi dnes volali z Homolky,že mi k té magneticke rezonanci tenkého střeva připsali i na moje přání slinivku a pak se domluvíme co dál, tak pak bych si trvala na endosonografii. Už se tam snad něco pri takových bolestech sakra ukáže.Už,aby bylo úterý, snažím se být pořád pozitivní,hlavně kvůli malé,ale jak to začne bolet podívám se na ní a je po pozitivním myšlení. Aspoň,že se konečně někdo snaží pomoc a konečně mě neodbyvaji. ...Jediná nemocnice.
Honza, 4.8.2017 21:02:30, IP: ***.***.3.15, #208445
Ivhuska: Jak jsem psal, bolesti nejsou normální a jestli vám udělají i ten sono ultrazvuk, budete vědět Vy i doktoři, co a jak. A opravdu to nemusí být hned rakovina, i když samozřejmě to nejhorší napadne přirozeně každého. Múže to být "jen" nějaký zánět a nebo něco méně závažného, co se dá dnes už léčit. Jste ještě opravdu poměrně mladá, takže poznámce doktora o Vašem věku se nedivím. Navíc, sono ultrazvuk nemůže dělat jakykoliv lékař, je to vysoce odborné vyšetření s potřebou zkušeností. U nás jej dělá jen primář interny. Měl jsem tenkrát trochu štěstí, že se mu uvolnilo v jeho programu "okno". Ale je dobře, že jste je k němu "dotlačila" a držím Vám palce, aby se Vaše černé obavy z nejhoršího nenaplnily. Budu na Vás myslet :-)
eva, 4.8.2017 22:55:24, IP: ***.***.209.164, #208448
Milý Honzo, často se vracím sem na stránky kvůli Vám , jsem fakt ráda,že jste napsal.. . Nedokážu popsat, jak jsem Vám vděčná za každý Váš příspěvek, nepopsatelně mi pomáháte. Strašně moc bych si přála, aby se stalo něco, co by tuhle hnusnou nemoc zlikvidovalo. Určitě mám nějakou energii přebytečnou ještě, a i když na tyhle věci nijak zvlášt nevěřím, pokud takhle něco opravdu existuje, ráda bych ji poslala k Vám.
Honza, 5.8.2017 0:37:06, IP: ***.***.220.184, #208449
Eve. Děkuji za vaše milá slova. Ne, nevěřím, že někdo v dohledné době dokáže najít nějaký "universální lék" na rakovinu. A to z důvodů, které jsem zde opakovaně popsal - 1,) nejedná se o nemoc 2.) každý člověk je unikátní originál a co může pomoci jednomu, jiného může zabít. Doslova. Z toho pramení má skepse k všelijakým alternativám, a to zdaleka nejenom v tomto případě... Ty alternativy mají jediný účel - přiživit se NE na utrpení, ti to "mají spočítané", ale na utrpení jejich zoufalých blízkým někde "v koutě. Nic víc. Musíme tam všichni, je to jen o tom, JAK. Jediná energie, kterou máte je ta Vaše, držte si jí a soustřeďte ji tedy do sebe samotné. Ne, nepomůže Vám hned teď a už vůbec Vás neuzdraví, ale dá Vám tu sílu Vám zbývající čas PROŽÍT a ne přežít. A věřte, jestli Vám i jiným moje slova alespoň trochu pomáhají "zvednout hlavu", jsem tomu rád.
Ivhuska, 6.8.2017 20:35:36, IP: ***.***.134.202, #208484
Pro Honzu: Myslím na Vás Honzo, jak Vam je?? Posílám hodně moc síly
eva, 6.8.2017 20:45:24, IP: ***.***.209.164, #208485
Honzo, připojuju se k Ivhusce. Myslím na Vás v podstatě skoro pořád, hodně jste mi srovnal hlavu, nikdy Vám to nezapomenu. Zasloužil byste si se uzdravit už jenom za to, co sem píšete.
Honza, 6.8.2017 23:13:52, IP: ***.***.220.184, #208486
Děkuji za vaše milá slova povzbuzení, moc mi pomáhají a mám upřimnou radost z toho, že i já mohu těmi svými pomoci i vám. Poslední dva dny si doslova užívám, že mohu jet s manželkou a s našim westíkem Maxem na procházku. A všímám si dnes i takových maličkostí, jako jsou třeba straky a nebo vůně čerstvě posekané trávy apod. Již před delší dobou jsem se naučil rozlišovat mezi tím, co CHCI mít a tím, co skutečně potřebuji a tím jsem vyřešil i mnoho svých dříve netušených "problémů". Například i to, že ke skutečně spokojenému životu potřebuji maximálně 1/10 všeho, co jsem dříve CHTĚL a musel mít. A nyní, kdy posledních 6 měsíců kráčím ke konci si ještě daleko více vážím skutečných pokladů. Nejsou to peníze, žádný majetek a není to ani falešná láska ale skutečné VZTAHY. Právě v takových chvílích se mnozí lidé z okolí projevují v pravém světle. Bohužel někdy i lidé z blízkého okolí, v mém případě jde o mého bratra, který se za celých půl roku ozval jen jednou trapnou SMS . "jak Ti je"a to bylo vše.... Ale naopak z jeho rodiny se nadherně projevila jeho dcera, který neposílá SMS ale volá, přijede někdy na krátkou návštěvu si pokecat, snaží se také smát a je fajn :-) Ale nezlobím se na bratra. Je to jeho život a jeho vizitka, i když ne právě positivní.... Ale kdo mi dělá největší radost jsou obě moje dcerky, které jsou sice nyní na táboře jako vedoucí s malými dětmi ale přesto 3x denně volají, ujišťují mne, jak mne mají rádi a doufám, že se jich ještě dočkám. A největší radost mám ze své manželky. Nikdy jsem nevěřil, že je v ní tolik dobré duše. Zůstala se mnou doma, opustila dobře placenou práci a je dnes mým skutečně nejbližším člověkem, který mi pomůže úplně se vším, krmí mne, vykoupe, pohladí mne, přitulí se a dnes jsem opravdu šťastný člověk. Neexistuje způsob ani slova, jak bych jim poděkoval...To "světlo na konci tunelu" je stále jasnější, vidím to a hlavně cítím, že už se jedná jen o dny a ne týdny, kdy k němu dorazím. Ale nebojím se smrti a dnes už díky těm krásným VZTAHUM v rodině se nebojím ani toho umírání :-) Fyzické bolesti se dají dnes řešit medikamenty a ty duchovní bolesti vám vyřeší právě ty OPRAVDOVÉ VZTAHY. Ne peníze, ne majetek, žádné věci, to vše je pomíjivé. Snažte se proto co nejvíce, ať již jako postižení ale i jako blízcí soustředit se jen na ty vztahy. Nemusíte mít stovky "přátel", jako na nějakém fajsbůku, stačí jeden jediný - ten opravdový. Dávejte svým blízkým co nejvíce lásky, neplačte nad nimi, snažte se společně s nimi smát se a vysmát se mrti do očí a neuvěříte, jak to pomůže nejenom jim, ale i vám. A nezlobte se na ty, kteří to necítí, jako vy. Taková zloba je jen ztrátou energie a času a ani jednoho už nemáte na rozdávání. A takoví lidé vám přece vůbec za tu energii a čas nestojí :-) Jdu si lehnout, ale když mi to ještě síla dovolí, rád sem ještě přijdu. Hodně štěstí.
Anonym, 7.8.2017 0:11:34, IP: ***.***.209.164, #208487
Honzo, jste největší frajer, jakého jsem v životě poznala, moc si vážím Vás i Vaší manželky, pohlaďte za mě Vašeho Maxíka, mávám na dobrou noc, e.
eva, 7.8.2017 0:14:44, IP: ***.***.209.164, #208488
zapomněla jsem se přihlásit, pro Honzu před chvílí jsem psala já ,e
Milena, 7.8.2017 2:39:11, IP: ***.***.20.167, #208490
Honzo čtu vaše hezké příspěvky, jste silná pozitivní osobnost, škoda že jste odmítnul chemoterapii,přeji vám hodně štěstí
Anonym, 7.8.2017 3:02:12, IP: ***.***.220.184, #208491
Odmítl jsem chemoterapii z jediného důvodu - chtěl jsem svůj zbývající čas PROŽÍT a ne přežít. A prožívám jej bez zásadních fyzických bolestí, možná s určitými omezeními v jídle a v pohybu, ale s tím se dá žít. Díky tomu jsem ale také poprvé v životě opravdu ŠŤASTNÝ, a to v pravém smyslu toho slova. :-) Štěstí není o nějakém fyzickém komfortu života ale o vztazích s nejbližími, s těmi, které má člověk rád. :-)
Honza, 7.8.2017 3:05:25, IP: ***.***.220.184, #208492
Předchozí příspěvek jsem psal já - Honza. Nějak jsem se zapoměl přihlásit...:-)
mireček, 7.8.2017 10:49:50, IP: ***.***.225.60, #208496
....před chvílí jsem dočetl článek o použití H2O2..... ruským doktorem
        Předchozí   1 .. 312313314315316317318 .. 325      Následující
Přidat příspěvek k tématu rakovina slinivky břišní
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
včera22:31
5 071 reakcí

rakovina slinivky břišní

Manžela po jídle bolelo břicho, bylo mu těžko a míval průjem. Ještě ho boleli záda a ty ho bolí po celou dobu nemoci. Byl na CT , tam už viděli nádor... (zkráceno)

evys
včera21:08
237 reakcí

Klouby, kosti

Arkokapsle jsou přírodní,měli by se maximálně brát 4 týdny,já po 14 dnech měla zlepšení více info na www.flexiharpan.cz

Tina
včera20:40
1 134 reakcí

Potrebujete naliehavú pôžičku?

Dobrý deň, volám sa DR. daniels, som lekár z nemocnice daniels, som občan Spojeného štátu americkej, chcem svedčiť o dobrom úverovom pôžičke, ktorý... (zkráceno)

daniels
včera20:20
1 reakcí

Podpora imunity

Dáváte něco dětem na podporu imunity ? Přemýšlela jsem jestli v lékárně koupit nějaké ty marťánky nebo je to zbytečné ?

Debora
včera17:40
1 057 reakcí

Vyhřezlá ploténka

V únoru tohoto roku jsem se přidal mezi ploténkaře. Je mi 25 let úraz se mi stal při sportu. Po magnetické rezonanci jsme zjistili že ploténka je... (zkráceno)

Honza
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
(c) 2005-2013 Abeceda Zdraví s.r.o.   | Reklama | Návštěvnost měří NetMonitor | Prohlášení