Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    
AbecedaZdraví.cz > Diskuse > Zdravotní potíže, nemoci > rakovina slinivky břišní

Diskuse - rakovina slinivky břišní

Anonym, 16.12.2017 8:07:02, IP: ***.***.208.171, #213722
Evys, děkuji za zprávu. Zařídím manželovi CT, znám osobně MUDr. Hříbala z Motola, je to můj kamarád, tak nebude problém, ať už je úterý a něco víme. Včera bylo manželovi tak zle, že jsem z toho tajně plakala. Je to šílené, mám hrozný strach. Vidím jak hubne, je unavený, včera ho bolelo břicho už i dole.... V úterý dám zprávu po sonu, jak dopadl. Držte se všichni tady.
evys, 17.12.2017 22:54:26, IP: ***.***.128.27, #213755
Terka, třeba bude mít něco ze slinivkou, ale nebude to rakovina . Zánět slinivky je bolestivý, ale dá se s tím žít. Držte se, bude to dobrý, ještě máte naději. Moc vám přeju dobré zprávy. Jinak chápu jak vám je, taky mám strach a je mi ho líto.
Terka, 20.12.2017 15:55:29, IP: ***.***.208.152, #213886
Zdravím všechny, mám dobré zprávy,manžel po sonu a endoskopii nemá žádný nález, nenašli nic, tak jsme zvědavá, co bude dál, ještě čekáme na výsledek heliobakterie. Každopádně slinivka dle utz v pořádku a endoskopie rovněž bez nálezu. Našli pouze dvě drobné kalzifikace v ledvině. Přeji vám všem hodně sil a stěstí v boji s tuto zákeřnou nemocí. Pokud bude mít manžel i nadále obtíže, objednám jej na to CT. Teď ho nechám odpočinout, mohlo se mu to pak rozjet i stresem a strachem o kterém tedy nemluvil, ale jistě se mu také honily různé myšlenky hlavou.
Iveta, 20.12.2017 21:57:56, IP: ***.***.80.76, #213894
Pro Terku: jsem rada že to u vás vypadá dobře. Přítel má po druhé chemo ze třech cyklů po třech. Zítra ho pustí z nemocnice domů, tak se všichni těšíme. Obávám se že si neuvědumuje význam slova paliativní. Je pravda, že všichni věříme, že to bude dobrý a přes špatné prognozy se z toho dostane.
evys, 21.12.2017 5:34:43, IP: ***.***.128.27, #213898
Terko, to je super, moc vám to přeju. Ivetko manžel taky na štěstí nepochopil některé výrazy doktorů a díky tomu bojuje a je psychicky celkem ok. My měli Ct po 16 chemo a je to špatné. Došlo k progresi, přibyly meta v játrech. Chemo mu už nedali. Po novém roce, že se domluví, ale ...Mileno, máte velké štěstí, že vám pomohla. .
Anonym, 21.12.2017 22:45:44, IP: ***.***.208.152, #213916
Děkuji vám všem za podporu, moc mi to pomahalo, smekám před vaší silou a přeji vám všem, ať bojujete společně se svými blízkými. Přeji vám požehnané Vánoce a vašim blízkým, ať je prožijí v klidu a bez bolesti a obtíží. Kdybych mohla, daroval bych kus svého zdraví.
evys, 22.12.2017 20:10:08, IP: ***.***.128.27, #213946
děkuji Terko a taky přeji všem krásné a pohodové vánoce navzdory té neskutečné potvoře, kterou je těžké porazit. Paní Mileno, přeji krásné vánoce a ať se vám daří ten boj vyhrát.
Milena, 30.12.2017 20:29:19, IP: ***.***.20.104, #214124
Přeji všem hodně štěstí v novém roce
Petr Raulek, 02.01.2018 11:00:42, IP: ***.***.185.82, #214168
Tatínkovi je 65 a před nějakým začal hubnout - dle jeho tvrzení neměl pocity, že ho něco trápí a nic ho ani nebolelo. Začal mít problémy s přísunem potravy - snědl pouze malé porce a hned byl plný a měl světlou stolici. Nejdříve šel na gastroskopii, kde mu nic nenašli. Jelikož obtíže nepominuli skoro okamžitě se objednal na sono - to odhalilo zvrásněná játra a objekt na slinivce břišní v hlavě slinivky 5cm, který ucpává žlučovod. Objekt je ve zprávě popisován jako tumor. Jelikož vše vyšlo na svátky tak se vše docela táhne (čekání na dokotra atp.) 3.1 mu mají dát STEN do žlučovodu aby zprůchodnily žlučovody a snad mu trochu ulevili. V současnosti je hospitalizovaný - kromě malého příjmu potravy ho trápí i silná únava. Hned jsem začal hledat na internetu informace a popravdě jse vyděšený k smrti. Slinivka je vskutku velké neštěstí. Léčba prakticky nepokročila a já se bojím jak to zvládne. tatínek už teď propadá depresi a musím říct, že ani já na tom nejsem dobře. Už čtyři dny prakticky nespím - budím se brzy ráno a už se mi nedaří znova usnout. A nezáleží na tom v kolik jdu spát - jen se vzbudím dřív. Cítím pocity stresu a úzkosti a celkového napětí. To vše je ale vedlejší - snažím se řed tatínkem být silný a dávat mu maximální podporu,. U onkologa ještě nebyl - jen se o tom doktor zmínil. Ale co jsem četl šance na nezhoubný nádor je velmi malá. Teď čekáme co bude dál
Misa, 02.01.2018 21:55:52, IP: ***.***.11.135, #214173
Petře, ke konci roku jsme pochovali otce s touto diagnózou.Verila jsem od začátku, že to zvládne,ale bohužel.Kontaktovala jsem největší kapacity u nás, které mi potvrdily jediné-tato nemoc je noční můra lékařů.Cim dříve pochopíte, že nejdůležitější je být každý den, každou minutu se svým blízkým a budete mu oporou, tím lépe pro vás pro oba.Moc vám držím palce a přeji, abyste v sobě našel sílu být nemocnému podporou.Nejvic mě potěšilo,že mi jeden lékař řekl, že jsem otcův anděl.Budte tatínkovi andělem.
Ama, 03.01.2018 22:24:45, IP: ***.***.167.77, #214202
Tato nemoc je jako neřízená střela.Kolik nocí jsem probděla,kolik jich prožila hledáním informací, kolik jich proplakala...Trvalo to 9 měsíců od stanovení diagnózy k poslednímu vydechnutí maminky.Byla po celou dobu doma.Ze dne na den přestala chodit, ze dne na den přestala být soběstačná.Tolik se bránila,tolik bojovala,marně. Ta bolest nepřebolí,čas tu ránu nrzacelí.Viděla jsem a zažila toho tolik za těch několik měsíců.Nikdy to nevymažu.Tak to nemá v životě být.Tolik bolesti a utrpení. Přeji všem, ať to nemusí nikdy prožít. Přeji blízkým, ať jsou svým odcházejícím oporou, ať jim naslouchají a tráví s nimi každičkou chvíli,protože co je dnes,nemusí být zítra a nic není tak,jak se nám přihlížejícím zdá.Mnoho sil všem.
Petr Raulek, 04.01.2018 9:32:55, IP: ***.***.185.75, #214214
hodně děsivé scénaře jsem tu přečetl je mi z toho uzko
Anonym, 05.01.2018 1:17:44, IP: ***.***.20.153, #214235
Petře já stím žiju 3 roky, mám sten ve žlučovodu, to je v pohodě, hlavně ať to tatínek nevyvzdává. pokudˇnemá bolesti tak je naděje,myslím na vás a držím palce
Petr Raulek, 05.01.2018 16:46:43, IP: ***.***.185.82, #214267
Bohužel jste neuvedli jméno a tak Vás vidím jen jako Anonym.... děkuji. Snažíme se to nezvládat....ale slovo rakovina mě poslední dobou nenchá spát :-( Mohus e zeptat...vase diagnoza je take rakovina slinivky? Jaky byl prubeh? jaka lecba vam pomaha? Dekuji za odpoved - to vite snazim se najit cokoliv co by tatinkovi pomohlo.... Ma nekdo nazor ci zkusenosti s protonovym centrem?
Petr Raulek, 05.01.2018 16:58:00, IP: ***.***.185.82, #214268
s rakovinou slinivky se vam dari bojovat tak dlouho? Cloveku to trochu nadeje prinese
        Předchozí   1 .. 310311312313314315316 .. 327      Následující
Přidat příspěvek k tématu rakovina slinivky břišní
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.