Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    
AbecedaZdraví.cz > Diskuse > Zdravotní potíže, nemoci > Hojení po operaci menisku

Diskuse - Hojení po operaci menisku

Petra, 11.06.2019 8:43:40, IP: ***.***.107.18, #231727
To tedy nevím, proč jste nedostala berle? Podle mého kardinální blbost... Vrtají se artroskopem do kolene, koleno reaguje na zásah a na námahu tím, že oteče. Co jsem tak četla, tak se kloubní pouzdro hojí poměrně dlouho po operaci...a chozením bez berlí se to akorát namáhá.... Já chodila o berlích 2 měsíce. Zítra jsem 3 měs po operaci a teprve ted začínám mít pocit, že se vše pomalu vrací tam, kde to bylo... taky jsem dostala rehabilitace, protože noha byla v hrozném stavu...
Ada, 11.06.2019 21:59:57, IP: ***.***.33.53, #231734
Ja som 3 týždne po artroskopii kolena/zošívanie menisku/,6 týždńov nesmiem na nohu úplne dostupovať-barle,potom 10rehabilitácii a ten istý postup som mala aj 3 roky dozadu na druhej nohe.Koleno stále ĺadujem a úprimne závidím ,že niekto to dá za týždeń.
Petra, 12.06.2019 18:56:44, IP: ***.***.130.26, #231744
Jo, to s Vami souhlasím, Ado... Za týden je fakt krásné. Švagr za týden zahodil berle a za 3 týdny už řezal v lese, dřevo... A mně se z toho chtělo brečet, když já, se s tím trápila v tu dobu 2mesice... Chce to prostě jen vydržet a dát tomu čas, tělo si samo řekne až bude oka... A radši počítat s delším hojením, je jako já, kdy jsem si myslela že za měsíc půjdu na crossfit... Já Bláhová....
Renata, 29.06.2019 14:32:27, IP: ***.***.39.3, #231895
já na operaci použila pumpičku, která mi vedla analgetikum do rány a výrazně mi to pomohlo co se úlevy od bolesti týče, stála mě v lékárně 4000, ta ji pak doručila do nemocnice
Jitka, 04.07.2019 15:36:50, IP: ***.***.255.106, #231958
Jsem poněkud streslá. Mám po ask kolene meniskus roztržený a 40% vyjmuli. . Čtu zde příspěvek od Petra( crossfit) Já cvicila hned po vytažení stehů ale rozumně vršek a jen rotoped bez zátěže. Postupně jsem si nadávala chůzi chůzi v terénu....cvičení na labilnich plochách statické cviky.... kolo rovina kolo teren. Taky rhb s vynikající terapeutkou. Jsem dříč trochu magor. Noha nebolí ale je tuhá nedřepnu si hlavně co mě štve je že je nestabilní přesto že makám nemůžu se jakoby na to koleno plně spolehnout. Dělám hodně sportů ale strašně miluju crossfit a teď sice na treningy chodím ale cviky si musím upravit. Štve mě ta nestabilita. Hodně mě to štve.!
Petra, 08.07.2019 10:50:17, IP: ***.***.107.18, #231972
Teda, závidím každému, kdo hned mohl po vytažení stehů cvičit :). Za pár dní to mám 4 měsíce. Nevím, co se u mě pokazilo, ale fakt jsem to měla těch pár měsíců špatné, hodně špatné. Nestabilitu bych řešila posilováním. Já si koupila posilovací gumy a cvičím s nataženou a zaťatou nohou. Tahám gumu do stran a tím se posiluje 4 hlavý sval. Nicméně nestabilitu jsem pociťovala tak 3měsíce určitě. Na cross už taky chodím, trenér mi vždy upravuje stanoviště, abych nedělala dřepy, výpady a poskoky. časem se k tomu ale dopracuju taky. Hlavní je nic neuspěchat....
boža, 08.09.2019 21:51:13, IP: ***.***.101.12, #232418
Jdu na operaci kolene teď v září,pravděpodobně prasklý meniskus.V rámci léčení,byl jste někdo v lázních???
Anonym, 11.09.2019 12:38:17, IP: ***.***.196.66, #232437
Jsem po operaci menisku cca 16 dní. První týden byl celkem pekelný, druhý týden bylo zlepšení znatelné každým dnem. Teď mám pomalu odhazovat berle a začít zatěžovat chůzí. Koleno je stále oteklé, od prvních dní doma leduju a nyní zkouším zábaly z tvarohu. Při kontrole mi jen lékař sdělil, že je v koleni sražená krev a mám rozhýbávat do bolesti. Snažím se denně ohýbat a pomalu rehabilitovat cvičením, které jsem již dříve dostala na stabilizaci kloubů (hypermobilita) od fyzioterapeuta. Co chci říct - mám okolo sebe lidi, kteří byli za 14 dní fit, jako by o nic nešlo a pak lidi, kteří marodili i půl roku. Co je tu jako největší pakárna je rada držet dietu. Tělo po operaci má zvýšenou potřebu živin k nápravě, pokud mu je seberete, nemůžete čekat zázraky. Nejsem žádnej povaleč, dost jsem se před úrazem věnovala sportu, i přesto si myslím, že mám ještě dlouhou cestu před sebou. Přeji všem mnoho sil k uzdravení.
G0rdie, 13.09.2019 11:11:43, IP: ***.***.43.24, #232456
Mam 5 tydnu po sesivani menisku a koleno je naprosto v poradku, po 4 tydnech uz jsem koleno bez problemu ohl do 90 stupnu a mohl jsem tak sedet v klidu kdekoliv s ohnutym kolenem. Za tyden kontrola tak jsem zvedav jak mi doktor dovoli chuzi.
Anonym, 13.09.2019 11:34:17, IP: ***.***.245.252, #232457
Libor, 22.09.2019 12:45:55, IP: ***.***.135.10, #232502
Ahoj,je zde ještě jedna varianta, kterou mám já.Lékař naprasklý meniskus nešije, ale jen zabrousí a začistí.Následná rehabilitace je daleko rychlejší.Týden po operaci mě nic nebolí a koleno ohýbám do 90 stupňů také bez bolesti.Při chůzi o berlích jen lehce našlapuji.Mohu však i stát na obou nohách na místě bez berlí.Chápu,že je to velice individuální.Věřím však, že jako trénovaný sportovec se s tím poperu daleko rychleji než běžný pacient.Chystám se také do kryokomory a chci chodit plavat venku do studené vody.Věřím, že studená voda je ten nejlepší léčitel.Sportu ZDAR a menisku zvlášť.
Antonina, 28.09.2019 14:04:35, IP: ***.***.196.155, #232547
Operace v pátek ve stredu po svých. Samozdrejme je tam nejaka bolest ale snesitelna. Vadi mi jen , ze doktor nenapsal ortézu. S Ortézou si pripadam stabilnejsi
Jarda, 28.10.2019 11:59:59, IP: ***.***.151.215, #232761
Ahoj, operace menisku po přetržení při hokeji. Ve středu 23.10. v 8h operace na jednodenní chir. Samotná operace cca 10-15min, vyndala se část utrženého menisku nic se nešilo. V 10:45h propuštěn domů bez komplikací kromě "rozvrtaného kolene" Doma v 11:45h velký otok nad kolenem (celkem nesnesitelný). Chlazení ledem a čekání do druhého dne na punkce. Odsálo se 50ml krve :-(. Nad kolenem stále výpotek, ale ne již tak velký, přesto bude asi s vyndáváním stehů i punkce. Co se týká berlí doma již chodím bez(5 den od operace). Mírná bolest, ale snesitelná spíše jen zatuhlé koleno a pnutí ve stezích plus ten výpotek. Takže jak již bylo v příspěvcích zmíněno, záleží zda se meniskus šije nebo vyndává. Doporučuji před operací posilovat stehenní a lýtkové svaly. Do práce nespěchám, pracuji 12h na nohou. Takže uvidím jak to bude otékat. Bude potřeba rozcvičit to koleno. Pak napíšu, kdy jsem se vrátil do plného zatížení a pracovního procesu.
Petra, 29.10.2019 16:47:09, IP: ***.***.130.26, #232781
7mesicu po operaci. Na dalším magnetů se zjistilo další poškození menisku. Prý mi ho tam moc nezbylo a i ten zbytek mi prasknul. Z toho vyplyva, jak jsem se dlouho hojila, tak se mi hojil zásah po vydání velké části menisku a pak asi 10 dní po operaci mi prasknul ten zbytek a od toho ty otoky. Koleno dostalo 2xzabrat a do toho jsem to musela rozcvicovat. Našla jsem si jiného dr. Ten můj původní odmítl vysetrit moji domněnku, že mám prasklou další cast. 7.11.jdu na konzultaci výsledků MR (pan na Mr mi řekl, co tam viděl, tak už teď vím...) Všem hodne úspěchu při hojení :)
Electric, 29.10.2019 19:22:29, IP: ***.***.146.28, #232782
Druhý týden po odstranění části vnitřního menisku. Doktor po týdnu doporučil odložit berle. Noha je slabá-šel jsem na operaci až po 40 dnech o berlích. Velmi nestabilní a nejde propnout, v klidu to nějak zvlášť nebolí a ani mi to neoteklo a neotéká, netrpím na to. Jako bývalý sportovec a rekreační sportovec nyní tj. plavání, kolo, běžky, tenis čtyřhra jsem trochu v šoku z nemohoucnosti, která mne potkala. Doufám, že se to zlepší, za tři dny začínám rehabilitaci. Plavat už jsem byl i na rotopedu jezdil, to by celkem šlo, ale chodit moc nejde, blbě a bolí to. Nevím...zmar a smutek. Chce to i podporu psychickou. Modlení asi nepomůže....chjo.
        Předchozí   12345678      Následující
Přidat příspěvek k tématu Hojení po operaci menisku
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.