Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    

Diskuse - DÍTĚ S ADHD

Olga, 29.7.2012 19:39:24, IP: ***.***.215.23, #166897
Dobrý den, mám syna , kterému je 12 let. Ve třech měsících prodělal meninkitidu tipu B a později se zjistilo, že trpí poruchami spojené s ADHD. Musím s Vámi souhlasit, že to není jednoduché a je mi mého syna líto, je také neustále terčem posměchu, nejen proto, že je pomalejší, ale i kvůli váze, má totiž nadváhu. Měli jsme veliké štěstí, na třídní učitelku na prvním stupni, která mu pomohla dojít na druhý stupeň ZŠ. Teď máme za sebou 6 třídu a bylo to velmi náročné.Děti ho začaly šikanovat a škola jako by to nechtěla vědět. Ale někdy musí člověk vytrvat a nedat se a pohrozit i trestním oznámením na školu, aby se vůbec něco dělo. Nedokážu si představit, že v 7 třídě přibude další jazyk a jiné předměty. Tyto děti jsou tak láskyplné, ale škoda , že nenajdou pochopení ve svém okolí.
Jana, 6.9.2012 11:44:39, IP: ***.***.37.58, #168386
Dobrý den,v Plzni-Černicích je ergoterapeutka. Chodili jsme k ni už dřív a moc nám pomohla.Je dost svérázná,ale ke každému problému přistupuje velmi individuálně. Veská 2,jsou tam i další doktoři.
majkiki1, 8.10.2012 18:18:01, IP: ***.***.120.13, #169886
zdravím ...mam doma taky syna ,ktery ma ADHD a musim řici ,že po přestoupení v druhe polovině druhe třidy jsem musela uznat,že mu to dosti pomohlo.V klasicke třídě nezvladal mezi 27 dětma a doma brečel ,nechtěl dělat domácí ukoly a i kdyxž se snažil tak v žakovske knížce měl neustale N-jako nezvlada.Ted kdy chodí do třidy se specifyckymi poruchami učení je mnohem lepší,nebrečí ,ukoly si děla bez problemu a i si stiha hrat nebo chodit na kroužek což dříve bylo nemožne.
wendy, 26.6.2013 9:23:13, IP: ***.***.173.17, #178459
dobry den mám skoro 7 leta dvojčata kluci jsem uz tak zoufalá kluci chodi do pripravne tridy apristi rok ji budou opakovat obesli jsme spostu psychlogu adhd je nam neustale naznacovano skola s pruchami chovani je vhodnejsi rano kyz dorazime do skoly kluci slusne pozdravi jako jediní a odpoved NO NAZDAR jiz tonu hlasu je slyset jak jsou radi ze jsou tam a pozmamky ve stylu dnes bochl 10 deti vcera 4 mam pocit ze se jedna o kolektivni sikanu rizenou učitelem setkal se stím uz nekdo
Hovnař, 26.6.2013 14:08:45, IP: ***.***.20.152, #178471
Lactobacillus Plantarum 299v upravuje chování těchto dětí .
mawe, 30.1.2014 11:26:42, IP: ***.***.208.71, #182324
ADHD muze byt zpusobeno jinou pricinou…napriklad spatny zrak, sluch ci alergie. My jsme sluch a zrak meli v poradku, ale lepek byl na hranici normalu ( test krve). Vynechala jsem na 2 mesice lepek a moc to pomohlo. Prestal delat zvuky, kopat nohama…a hlavne potrebuje mit neustale pocit ze ho mame radi….pak ma i dobry den ve skole. Dale z ADHD deti maji sanci vyrust. Leky je del meho nazoru pouze tlumi a rozhodne nepomahaji…jen je od nich klid ale ADHD neleci - naopak pridava jine problemy - srdce, jatra a drogovou zavislost. Rybi tuk je velice prospesny.
Bublina, 7.2.2014 12:52:31, IP: ***.***.50.34, #182494
Dobry den, sympatizuji s timto problémem, protože jsem sama asistent ucitele ve skole (ale soukromy sektor) a vidim kolik deti skutecne trpi poruchami CNS a ruznymi dis-potížemi. Je to dan za naší civilizaci, ale to tady nebudu rozebirat, to bych byla v jinem tématu. Mam sama dve kamarádky s dětmi ADHD a vim co je to za boj a usili s tim pracovat. Ja vim ze tyto deti jsou odkazany na leky a to celozivotne. Nechci nic odsuzovat nebo sabotovat, ale chtěla bych informovat o moznosti podporit nervovou soustavu těchto deti vysoce kvalitními potravinovými doplňky, které nejsou jen "doplněk" vitaminu, ale skutecnym zdrojem "vyzivy" bunek a jakymsi "ladicem" toku energii v tele, které jsou dulezite pro ocistu organu a po te skutečne harmonickou psychiku. Telo a psychika je spojeno. Jde ruku v ruce neda se oddelit. Takze pokud se doda organum to co potrebuji a kvalitne se vyzivy jejich bunky, je tu sance na celkovou pozitivni zmenu i na psychicke urovni. Pouzivam sama tyto produkty, které jsou fungujici na principech TCM, jsou velmi kvalitni, bezpecne, nenavykove. Muze je jakakoliv vekova kategorie i tehotne. Dam informace všechny co znam (a klidne najdu radu), ozvete se na 777352054. Protože zdroje jsou, a za ty produkty davam ruku do ohne. Je moznost si pomoci, samozrejme ne přes noc, ale s trpelivosti a dlouhodobym uzivanim. Nicmene je na kazdem zda tomu da sanci. Prala bych vsem ulevu, skutecne s uprimnym srdcem mam co poradit a muzu pomoci. Vsem hodne stesti a odvahu.
Karolína, 31.10.2015 19:57:15, IP: ***.***.80.100, #197240
Dobrý jden, jsem studentka střední zdravotní školy, a chtěla bych Vás moc poprosit o vyplnění dotazníku, k vypracování mé maturitní práce týkající se dětí s ADHD syndromem. Předem děkuji. Odkaz na dotazník: Pro rodiče: https://www.survio.com/survey/d/K7T8V8N2Y4J6Z3M2Z Pro děti: https://www.survio.com/survey/d/G1L4Y3C7O6P8M1M7I Pro učitele: https://www.survio.com/survey/d/C1S2J3T0O1T6O1T1T
katerinaka, 30.12.2015 23:44:34, IP: ***.***.93.32, #198157
mám syna 12let, má ADHD. Jak mawe píše, že léky pouze tlumí a nepomáhají, já mám opačnou zkušenost. Poprvé nám řekli, že má ADHA, když mu bylo 2 a půl roku, tehdá jsme vyhledali psycholožku, protože si ubližoval a měl šílené záchvaty vzteku, vůbec si nehrál, choval se jako dospělý a i tak mluvil. Řekla nám, že je i nadprůměrně inteligentní, což prý tyhle děti jsou, to mu zůstalo do teď, IQ má 139. Psycholožka nám poradila hodinový režim, každý den jsme dělali ve stejnou dobu stejné věci, moc to zabralo, začal chodit do školky a začal si i trochu hrát. Po 2 letech to vypadalo, že je vše OK. Problémy začaly až ve škole, prospěch na výbornou i když ho to od začátku nebavilo, ale to chování, nevykřikoval, ale neustále se hlásil a musel něco říct, o všem debatoval, proč to musí být tak a né onak, neuznával žádné autority ani žádné normy, v určitých situacích jednal neadekvátně (kluk ho píchl tužkou, syn mu přerazil nos ve 2.třídě, spolužačka ho bouchla papučí, syn jí zlomil ruku). Začali jsme chodit znovu k psychologovi, takhle jsme si chodili povídat celou školní docházku, až když se v 6.třídě synovi zhoršil prospěch, z 1 jsme měli 4 a já to začala řešit ve škole, řekl mi školní psycholog, ať jdeme do PPP a k psychiatrovi. Doma samozřejmě byly taky problémy, já jsem byla ta nejhorší matka, syn vyhrožoval, že si něco udělá, stavy neskutečné zlosti střídaly stavy nezájmu a lhostejnosti, dokázal celé hodiny ležet a nic nedělat, jen aby mi ukázal, že s ním stejně nepohnu a on si bude dělat co chce, kvůli tomu, že jsem ho pořádala, aby šel se mnouu nakupovat, utekl z domu. Na objednání u psychiatra jsme čekali půl roku, ale vyplatilo se to, máme léky Medorisper na agresivitu a hyperaktivitu, syn je bere půl roku a já už po týdnu užívání měla doma úplně jiné dítě, syn mi říká maminko, můžu ho o cokoli požádat, před tím se hned naštval, kvůli všemu se mezi námi strhla hádka, musela jsem kolem něho chodit po špičkách. A hlavně půl roku už žádný záchvat. Když mi psychiatr řekl, že jsme měli přijít v 6letech a né až ve 12, udělalo se mi mdlo, mohli jsme si ušetřit plno křiku, facek i slz. Hlavně je smutné, že nás tam nikdy nikdo nenasměroval, psychologové si myslí, že všechno spraví nějakým rozebíráním problémů a nakonec máte pocit, že tam chodíte spíše vy a né dítě, to si stejně pořád dělá co chce. Jestli někdo váhá jestli zkusit léky nebo ne, doporučuji ano, když nepomůžou hodíte je do koše. Syn si sám uvědomuje, že mu léky pomohly, myslím, že našel vnitřní klid a to se teď odráží i na všem co dělá a jak jedná. Samozřejmě je důležitá i terapie, nám ale bez léků byla úplně k ničemu. Psychiatr říká, že nemám jiné dítě, ale že toto je opravdu můj syn když ho neovlivňuje ADHD.
Livia, 26.2.2016 14:25:22, IP: ***.***.251.98, #198924
Dobrý den, prajem Volam sa Lívia a som studentkou psychologie, v 3.roč. Téma bakalárskej práce som si vybrala tema: Specifika rodinné výchovy u dětí se syndromem ADHD. Chcem Vás srdečne poprosit o vyplnenie dotazníku, ktorý je anonymní a zaberie Vám asi 5 min. času a mne tým velmi pomozete. Stači kliknut na link. Ak by dakto chcel viem po obhajobe poskytnut pracu a vysledky vyskumu. DAKUJEM.
Lívia, 26.2.2016 14:34:20, IP: ***.***.251.98, #198926
Dobrý den, žial mi nejde vlozit odkaz. Ak by ste boli tak laskavý a kontaktovali ma na mail, budem Vam velmi vdacna. stvrtecka.livia@gmail.com Viem, vám dotazník zaslat ihned k vyplneniu. Dakujem za pomoc a podporu
Anabel, 27.6.2017 10:39:03, IP: ***.***.162.101, #207494
Moji dceři bylo také diagnostikováno ADHD., docela s tím bojujeme, z počátku jsem si myslela, že je lenivá, rozmazlená, hloupá nebo něco podobného, ale s diagnozou se vše změnilo. Zkouším na ni různé výchovné metody. Od září nastupuje do Prima školy v Ostravě-Výškovicích, kde se zaměřují na dětičky s právě ADHD, tak doufám, že bude vše lepší.
Jitka, 27.6.2017 10:47:05, IP: ***.***.162.101, #207495
Dobrý den, jsem také z Ostravy, ale o škole ve Výškovicích jsem ještě neslyšela. Dobře, že o tom píšete, zjistím si o tom více informací, jelikož si myslím, že na klasické šlo to můj malý dlouho zvládat nemůže. Už teď má značné problémy a to půjde teprve do třetí třídy. takže Vám moc děkuji.
Anabel, 27.6.2017 11:02:08, IP: ***.***.162.101, #207496
Jmenuje se to přímo Prima škola, opravdu si myslím, že je to správný krok. Určitě tím nemůžeme nic zkazit, dcera si bude muset zvyknout na nové prostředí, ale to je nic proti tomu kolik pozitiv ji to přinese. :)
Hana, 14.9.2017 10:49:14, IP: ***.***.110.57, #209629
Máte díte ve věku 6 - 12 let s diagnostikovaným ADHD? Zapojte se do výzkumu! Po dobu studie si osvojíte techniku relaxační masáže dítěte. Pro více informací napište na: vostrelova.hana@gmail.com
        Předchozí   1234      Následující
Přidat příspěvek k tématu DÍTĚ S ADHD
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
dnes2:26
362 reakcí

MINERVA

Ive just used this guys services and hes a legit black hat hacker, mobile phone hack, social network hacks, emails and school grade hacks, hes... (zkráceno)

Sara
dnes0:39
680 reakcí

Potrebujete naliehavú pôžičku?

GET AFFORDABLE LOAN. FOR MORE INFORMATION, KINDLY CONTACT US AT VIA E-MAIL: PERGOCF@GMAIL.COM ( PERGOCF@QUALITYSERVICE.COM ) ... (zkráceno)

PergoCF@gmail.com
dnes0:38
1 138 reakcí

sarkoidoza

GET AFFORDABLE LOAN. FOR MORE INFORMATION, KINDLY CONTACT US AT VIA E-MAIL: PERGOCF@GMAIL.COM ( PERGOCF@QUALITYSERVICE.COM ) ... (zkráceno)

PergoCF@gmail.com
včera23:38
24 reakcí

Probiotika

Neznáte nějakou kvalitní značku probiotik po kterých se vám nezvedá žaludek? Už jsem četl o spoustě značek, ale nikde žádná osobní zkušenost. Běžně... (zkráceno)

Radoslav
včera21:57
4 reakcí

sirup po očkování

Tak to moc děkuji za tipy, asi do něj tedy půjdu :-D

LindaSlov
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
(c) 2005-2013 Abeceda Zdraví s.r.o.   | Reklama | Návštěvnost měří NetMonitor | Prohlášení