Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    

Diskuse - deprese / zamilovanost

Eliška, 14.3.2017 17:32:58, IP: ***.***.49.171, #205265
Ahoj Sisi, tady je každá rada drahá....Perou se v Tobě pocity a emoce,obavy a strachy a nevíš kudy kam. Co takhle říct o tom příteli,tomu,co jsi s ním 3 roky a podle jeho reakce se Ti pak třeba bude lépe rozhodovat,co dál....?
Mgr.Jiří Čermák, 14.3.2017 20:35:55, IP: ***.***.49.171, #205270
Děkuji, Sisi, za zájem si spolu rozebrat tvé problémy.Podstatou partnerského vztahu řeším z osobních problémů deprese mužů ve vztahu. Rozebíral jsem dotaz jedné dívky se vztahem s mužem, jehož chování bylo ukázkové chování v depresi, tedy muž je nastaven na dominanci a výkon, dominanci projevoval agresivitou ( muž se chce ukázat, že problémy řeší sám, nechce ukázat slabost, aby neprojevil slabost v konkurenci potenciálních soků při imponování ženám - opět staré známé za vším je sex, byl vorkoholik, dívce chtěl imponovat a ukázat, že on jí ekonomicky zajistí a získal si její lásku, deprese prahne ( za vším je sex) v touze i po dalších ženách. Jeho dívka se jeho úlety dozvěděla od jeho kamarádů, ačkoliv jej měla ráda, věděla, že potřeba dobrého vztahu pro dívku, která jej měla ráda, krachuje ve známém, v jeho radikální řešení deprese, vulnerabilita - zranitelnost depresivního muže je, že těžce snáší kritiku a sníženou odolnost imponace a ukázání slabosti. Napsal jsem, že rozhodnutí dívky v trvání vztahu je výsostné její. Váš kamarád může nabídnout citovější pochopení, ale i zde není jistota, že nenastane citové vydírání v jeho zaměření, nezveme k získání Vaší přízně.
Mgr.Jiří Čermák, 15.3.2017 20:10:02, IP: ***.***.49.171, #205289
Vrátím se ještě k Vám, Sisi, abych klidněji, ne stylem rozumbrada-vyřešeno, trochu pomohl. Budu používat nejen fakta. Ani jeden z vás tří lidsky nic nenormálního, nepřirozeného, ba naopak velice přirozeně lidského dění projevuje, bez viny za své jednání. Tradiční moudrostí muž potřebuje ženu, žena muže, v mnoha ohledech, je řečeno vše. Váš příběh je prožíván mnoha ženami a muži často. Děkuji Elišce, jejíž slova, tady je každá rada drahá, také vyjadřují, čemu člověk životem čelí, neboť žije. Použiji pro Vás, Sisi, náhled ve slovech JE TO VÁŠ život, to není sobectví, jste sama k sobě zodpovědná za své štěstí, naplnění, váha péče o vaše budoucí děti a sdílené štěstí s nimi je vaše, stejně jako právo na lásku a pravého partnera. Na závěr, konkrétně k Vám, super celý vklad Elišky a jejího pohledu. Můžeme si ještě popovídat, mimo, o realitě kamarádství mezi ženou a mužem, a " problematickém" kamarádství ženy a ženy. Jsou to hlavně mé názory, předvídám, že by mě mnozí(hé) zato nabodly na vidle. Realita kamarádství muže a ženy i přátelství - přítel je ochoten obětovat i něco ze sebe v pomoci, je naprosto emočně, sociálně, ....., vztahově plnohodnotné, přirozené i se spoluúčastí reality (za vším je sex), nebo, aspoň, muž se cítí dobře v přítomnosti ženy a naopak, muži ( hlavně hetero...) dokonce lépe v přítomnosti ženy než jiného muže, víme - dominance, soutěžení atd. Žena - žena, vzájemná přítomnost je potřeba, ale, ......, ale hlavním tématem jsou vztahy, žena je "smutná" a v koutku duše každá prahne po lásce, blízkosti, opoře muže a jeho přítomnosti v kamarádství více než ženou. Na druhou stránku přátelství, společné sdílení žen je mnohokrát trvalejší a kvalitnější, než přátelství mezi muži.
Mgr.Jiří Čermák, 19.3.2017 9:55:15, IP: ***.***.49.171, #205368
K tématu " problematické" kamarádství mezi ženou a ženou je potřeba ještě zviditelnit důležité okolnosti podstaty. Příspěvek je určen nejen dívkám, ženám, ale kupodivu i rodičům. Realita ( PŘIROZENÁ) vztahu ženy a ženy je problémová - z hlediska následků evolučního tlaku, je to složité, ale pochopíte. Jedná se o ŠIKANU a POMLUVY. Fenoménem nejen základní školy je šikana v holčičích partách - s tou budeme kamarádit, s tou ne, ..., a škatulata se hejbou a hejbou a slzičky tečou a tečou, je to i u kluků, ale fenoménem žen jsou vztahy. Pokud žena chce imponovat mužům a zbavit se konkurence, má po ruce pomluvy a manipulování. Největší strach máme evolučně z odmítnutí a pomluv, tady je i podstata sociální fobie u disponovaných lidí. Přiložím opět i nepopulární za vším je " sex", víme, jak je to myšleno. Shodou okolností, před mým psaním, jsem poslouchal rádio Vysočina s opakujícím se vstupem Malá Valérie v tom má jasno. Je to milé, úsměvné poslouchání, ale dnešní téma bylo k mému příspěvku ukázkové: " Proč byla pyšná princezna pyšná? Valerie - " pohádku neznám. ... Co to znamená pyšná? Valerie: Holky ve školce si myslí, že jsou lepší než já." ....Řečeno v vše, v reálu. Jsou jasné průzkumy, že šikana ze stran dívek i chlapců je už i v mateřské škole. Toto vše je prosím v bleděmodrém u vztahu žen i v dospělosti, nesčetné reálné příběhy, tentokrát je fenomém vztah žen na PRACOVIŠTI. Pochopte, že se nejedná o mé vztahování ke všem ženám, ale tady se zabýváme problémy. Mnoho holčiček, dívek, žen se v životě radši kamarádilo s chlapci, z předchozího mého příspěvku víme proč. EJhle, ...., tyto problémy v upřímném kamarádství mezi ženou a mužem nejsou. Přeji hezký den.
Eliška, 21.3.2017 17:17:58, IP: ***.***.49.171, #205439
Velmi obsáhlé,ale co jste jí vlastně poradil v jejím konkrétním případě?
Mgr. Jiří Čermák, 25.3.2017 11:14:18, IP: ***.***.49.171, #205551
Máte pravdu, Eliško, jak jste napsala, tady je každá rada drahá, Nikdo na světě nevyřeší za někoho druhého jeho problémy. Odborník pouze ukáže na přirozenou reakci člověka v jeho problémech a PODPOŘÍ ho: Nejde vstupovat do člověka a jeho potřeb a myslet za něj, abychom řešili jeho problémy za NĚHO. Podporou jsou pro Sisi slova Je to váš život, jste sama sobě zodpovědná za své štěstí. Je to pouze podpora. Ne řešení. Rozhodnutí je na Sisi. Je jasné, že člověku jsou nepříjemné rady druhých, já jsem psal pouze mé vklady k depresi muže na tomto vebu a spojitost se zamilovaností. Na druhou stránku jsem zareagoval na příspěvek Sisi unáhleně a " vylil jsem si srdíčko", tohle je už mimo mé příspěvky a reakce je pouze má a já si ji v sobě sám dokáži odůvodnit a poučit. Děkuji za případné pochopení, ale už se my dva pouze konfrontujeme a vzdorujeme. Přeji Vám hezký den.
        Předchozí   12      Následující
Přidat příspěvek k tématu deprese / zamilovanost
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
dnes20:24
2 reakcí

Chrom

Když už bych brala nějaké doplňky, tak rozhodně od Rosenpharmy www.rosenpharma.cz

Hanina
dnes20:15
127 reakcí

Ucpane dutiny???

jestli nezabral sprej do nosu, určitě navštívte svéh lékaře, aby to nebylo něco vážnějšího

Jasmina
dnes20:13
9 reakcí

Společnost Kruk

To jsem vůbec nevěděla .. A řeknou mi od koho můj dluh převzali ?

Alena
dnes20:10
6 reakcí

Rýma u dětí

v lékarně se ptejte na dětský sprej do nosu, určitě vám něco poradí a malé pomužete.

Anonym
dnes20:07
7 reakcí

Věčně ucpaný nos

pokud vám nepomohl sprej do nosu-žádný, určitě navštivte svého lékaře.

Květinka
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
(c) 2005-2013 Abeceda Zdraví s.r.o.   | Reklama | Návštěvnost měří NetMonitor | Prohlášení