Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    

Diskuse - deprese / zamilovanost

Přeskočit na nejnovější příspěvek
Karel, 6.9.2016 9:43:00, IP: ***.***.80.125, #201993
Ahoj, můj dotaz vám bude připadat zvláštní, ale vrtá mi to moc hlavou a nemám se v okolí vůbec komu svěřit. Jde o to, že jsem přecitlivělá a depresivní osoba. Nebudu vypisovat jak se to projevuje a čím vším jsem kvůli tomu prošel, teď mi jde čistě o aktuální stav: Před nedávnem jsem vysadil antidepresiva a moje pocity se adekvátně tomu zhoršily. Není to tak zlé, aby se to nedalo snést, ale, zjednodušeně řečeno, přišlo temné období. A stalo se mi, že jsem začal hodně myslet na jednu ženu. Až bych to nazval zamilovaností. Přesně takové pocity, které zamilovanost doprovázejí - jsem nevyrovnaný a myslím na ni, jako by najednou kolem nic jiného neexistovalo. To se stává, ale tady mě zarazilo to načasování - já ji znám už poměrně dlouho a nikdy mě vlastně nezajímala - až teď. A totéž se mi stalo před deseti lety s jinou a pár let předtím taky. Vidím v tom zřejmou souvislost. Jako kdyby se mozek zasažený depresí snažil chytit něčeho hezkého - tzv. hormony štěstí, které se vyplavují při zamilovanosti jsou pro něj jistě vítané. (Samozřejmě blbé je, že pokud není zamilovanost opětovaná, je to naopak ještě horší, člověk se jenom trápí a čeká až to přejde, stejně jako s depresí). Tedy zamilovanost jako důsledek depresivní fáze? Co si o tom myslíte? Je to rozumná teorie, nebo jde o náhodu? Je to dotaz spíš na psychologa, ale žádného nenavštěvuji... a stejně by nad tím asi mávnul rukou.
Anonym, 6.9.2016 10:00:19, IP: ***.***.242.248, #201994
deprese je nesmysl, psychologie je dobrej kšeft, veškeré nervové potíže působí mikroparaziti a jejich toxiny, braní AD je jenom vymývaní mozků, ale k žádné léčbě nevede, po vysazení se jasně příznaky vrátí :-)
Lucrezia, 10.9.2016 7:48:32, IP: ***.***.228.210, #202059
anonyme, ty seš taky sám pěkný parazit. :-)
Anonym, 10.9.2016 12:43:29, IP: ***.***.242.248, #202062
ty asi bereš AD, jakej parazit?, píšu jenom pravdu a to se nesmí .
lada, 23.9.2016 17:12:15, IP: ***.***.96.83, #202309
deprese mam mnoho let nekdy je to k nevydrzeni clovek by skocil z mostu.dostala jsem je po detech.nevim uz ani jak maminka nam 4detem zemrela ve 40l myslim ze v cloveku neco doutna a pak nemoc vybouchne.chapu mlade lidicky. byla jsem tolikrat zamilovana ale z me strany byla chyba dost brzy to prestalo.
Marek, 24.9.2016 9:17:02, IP: ***.***.251.182, #202318
Ahoj, mám něco podobného. Počtvrté deprese, beru asentru, v nejvetsi krizi jsem začal uvazovat, že chci byt s jednou holkou ktera me moc chtěla ale když jsem byl zdravy tak mne vůbec nepřitahovala. Ted když jsem na tom zle tak vidim jen život s ni a jedinou zachranu v ni. Mozek asi potřebuje nejakou drogu aby to prebil, láska zrejme hory prenasi. Jen se bojím jestli mi to nadseni vydrzi.
Framell, 27.9.2016 19:11:03, IP: ***.***.39.19, #202374
Když budete potřebovat pomoct, poradit, svěřit se, můžete kdykoliv napsat .Ráda vám pomůžu a vyslechnu si vás. Ať už máte jakýkoliv problém jako jsou v dnešní době nejčastěji poruchy příjmu potravy, deprese, sebepoškozování, ohledně psychiky a velkého nátlaku. Můžete mi napsat ,ikdyž ničím z těchto věcí netrpíte, ať je to jen maličký problém. Přijdeme na řešení :) můžete navštívit i naši stránku framell.webnode.cz
Lenka, 3.10.2016 12:10:46, IP: ***.***.247.9, #202453
Marku,vůbec tomu nerozumím,že tě přitahuje holka jen v době,kdy máš depresi a pokud jsi zdravý,pak i tvůj zájem opadne.Pokud je u mě někdo atraktivní pak i když jsem zdravá,i když jsem nemocná....Možná je ti hůř,tak si něco namlouváš,zrovna třeba u osoby,která by měla o tebe zájem.
Zdeněk, 13.11.2016 12:21:43, IP: ***.***.209.208, #202983
Ahoj, mám podobnou zkušenost jako Karel a Marek. Akorát si nejsem jist, jak moc může zdravá žena opětovat lásku depresivního muže. Ta moje nevyrovnanost a síla touhy jsou v těchto situacích nadprůměrné a milovaná žena tím nejspíš může být zaskočena. Holky, řekněte, chcete raději chladné, vypočítavé, bezcitné lovce žen nebo spíše toužící, milující, emotivní, citlivé muže? :-)
Mgr. Jiří Čermák, 17.11.2016 20:07:35, IP: ***.***.252.3, #203039
Objasním pro kluky - neurotik ( úzkosti) a následně depresivní muž s úzkostmi! řeší úzkosti, které byly příčinou deprese 3 věcmi - SEXEM, alkoholem a jídlem, ta 3 slova mi sdělil pan prof. Petr Weis. Sex a jídlo + sport místo alkoholu jsou přirozené protiúzkostné a protidepresivní endorfinové bomby pro duši. Stačí spojovat - sex - zamilovanost, nutkavé puzení snížit úzkosti milováním s dívkou, častá přirozená masturbace a především, bohužel, to nepříjemné, trýznivé - nízké sebehodnocení, které ( to sebehodnocení) tlačí úzkosti do hlavy - ztrapním se, jsem v jejich očích méněcenný, bojácný, vidí na mně, že jsem slaboch a nezasloužím si ji, atd. Co s tím - nepřipouštějte si mindráky, garantuji Vám, že holky, které trpí úzkostmi a depresí mají úplně stejné touhy a problémy, ale potřebují hlavně od kluka pochopení, obejmutí, lásku, něhu, ... a prožívají tyto snahy kolikrát hůře, trápí se o to víc. Má podpora je, kluci, aspoň v pochopení, jak to funguje. Ať se vám daří i holkám
Mgr. Jiří Čermák, 18.11.2016 18:32:36, IP: ***.***.252.3, #203057
Vrátím se ještě k problémům, když jsem si v klidu přečetl příspěvky. Opakuji, že úzkostný hendicap je přirozeně nutkavě tlumen neurofyziologicky k vyplavení endorfinů - tedy sexem a jídlem, pravidelným pohybem, sportem je nejlepší léčebná cesta, mimo téma příspěvků - víme všichni, jak těžko a neochotně se mnozí úzkostní a depresivní lidé k této protiúzkostné variantě dokopávají. Vím, sám dobře, co to jsou deprese, kdy člověk nemůže ani vstát z vany, uvařit si kafe, natož se hýbat. Nebudu nikterak snižovat tak krásný a bláznivý cit, stav - ZAMILOVANOST. Jsme muži a tak, zamilovanost prahne k milování ( i holky samozřejmě), já jen ukazuji spojitosti, kdy zamilovanost vlivem úzkostí sílí a prahne také k pochopení druhého, druhé pro naše problémy. Stává se často, že muž s úzkostmi jde často více impulzivně do vztahu, nepřipravuje si přirozenou cestu strategie dobývání, prostě trpí a chce si pomoci. Sílí negativní sebehodnocení v situaci, kdy by chtěl být pro holku in. Ženy mají stejné trýznivé problémy a trpí, jako ty, které v namlouvání přece " nemůžou" být aktivní, o to víc. Pro kluka anonyma, myslíš to po svém, jsi odvážný, že jsi napsal svůj názor, ale o mikroparazity a jejich toxiny opravdu nejde, spíš o depleci ( vytřískání) monoaminů - serotonin atd. vlivem stresu v mozku. AD jsou proti tomu vytvořena, JE JASNÉ, že spoléhání jenom na ně opravdu NESTAČÍ, tady je nejlepší podpora k AD životospráva a pohyb. Framell jsi bezva, fajn, a je vidět, že zrovna tohle téma příspěvků je ti ve tvé pomoci BLÍZKÉ, přeji ti hodně zdaru v pomoci.
Mgr. Jiří Čermák, 30.1.2017 19:09:14, IP: ***.***.252.9, #204281
Ještě poukážu na PŘIROZENOU spojitost lásky ( nejpřirozenější potřeby života, neberte to, prosím, teď jako démonizaci sexu - " sex stojí za vším jednáním života" - Freud, Weiss, ......., jednoduše řečeno jíme, pijeme, abychom se rozmnožily, postarali se o potomky ( péčí, ochranou, láskou - mateřský pud, ekonomické podpory - otec, ochranou otce, matky i přes svoji vlastní životní pohodu ( bohužel často pouze ze strany matky), naplnit své poslání a smířit se s konečností vlastní existence. Za mne spojitost vztahu ženy a muže s nejčastějším úzkostným hendycapem - sociální fóbií, strachem z odmítnutí, nenaplněním poslání. Citliví, zodpovědní, láskyplní lidé to mají hold těžší.
Přidat příspěvek k tématu deprese / zamilovanost
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
dnes18:03
247 reakcí

Hubnutí s hypofunkcí štítné žlázy

WE OFFER ALL KIND OF LOANS - APPLY FOR AFFORDABLE LOANS. Do you need Financial Assistance? We can help you We give out loan with an Interest rate... (zkráceno)

PergoCF@gmail.com
dnes17:41
17 reakcí

Potravinové doplňky

Ahoj, uplně nevím, jestli píšu do správné diskuze, ale rád se podělím se svou zkušeností. Byl jsem dlouhodobě nemocnej a hodně se mi oslabil imunitní... (zkráceno)

HonzaZ
dnes17:25
10 reakcí

Bolest zubu

aspirin, bolesti zubů - chlamydie

Anonym
dnes17:19
38 reakcí

Přípravek na imunitu

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s přípravky, které by dlouhodobě měly nějaký efekt. Já jsem toho vyzkoušela již hodně, ale... (zkráceno)

Šárka
dnes16:56
757 reakcí

Jak zhubnout o 5 až 8 kilo?

Zkušenosti se spalovačem GRENADE?

Lucinka
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
(c) 2005-2013 Abeceda Zdraví s.r.o.   | Reklama | Návštěvnost měří NetMonitor | Prohlášení