Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    

Diskuse - antibiotika a alkohol

Přeskočit na nejnovější příspěvek
sandy45, 24.3.2011 7:43:15, IP: ***.***.129.199, #130335
Proč se nesmí pít alkohol při léčbě antibiotiky?Platí to i pro pivo a co se stane,když to poruším?
khaki, 18.6.2011 0:16:11, IP: ***.***.51.177, #136837
...umřeš...
Renee, 4.7.2011 13:45:37, IP: ***.***.210.111, #138623
Nesmí se to kombinovat z toho důvodu,protože alkohol ruší účinek antibiotik.Breberky si na antibiotikum zvyknou a už příště nemusí nikomu pomoci.
Z toho důvodu myslete i na druhé.
Marie, 18.9.2012 20:14:51, IP: ***.***.145.119, #168657
Myslete i na druhe?? Si myslis, ze se jedny breberky nauci odolnosti v tvem tele vuci antibiotikam pak jedna vyskoci projde se po namesti potka Tebe skoci ti do pusy a rozmnozi se v novy druh "breberek" ktery jsou odolnejsi antibiotikum?? Blbejsi komentar jsem nevidela!
marie, 13.7.2013 14:47:58, IP: ***.***.96.18, #178744
Blbá jsi akorát ty,když to nedokážeš pochopit.Možná by stačilo si něco málo o ATB přečíst a nemuseli bychom nacházet tupé komentáře jako je tvůj.
BJ, 31.1.2014 0:30:23, IP: ***.***.45.254, #182332
Zdravím, mno měl jsem podobné dilema a pak jsem se dočetl, že je to celé fáma. Přidám sem výňatek z článku, který je neuvěřitelně dlouhý. Cituji : Obáváte se, že pokud vám lékař předepíše antibiotika, nebudete si moci dát večer u televize pivo, protože by správné fungování antibiotik ohrozilo, nebo by se dostavily nežádoucí vedlejší účinky? Omyl, ve většině případů alkohol při braní antibiotik nevadí. Někteří lidé se domnívají, že kvůli alkoholu nebudou antibiotika fungovat správně, zatímco jiní si myslí, že pití způsobí vedlejší účinky. Dle průzkumu veřejnosti, polovina dotázaných věří první variantě a druhá polovina té druhé. Pro většinu antibiotik však ani jedno neplatí. Doktoři se bojí něčeho jiného – že by pacienti mohli při meditaci při sklence vína zapomenout na braní svých léků. Ve skutečnosti většina běžně používaných antibiotik není ovlivnitelná alkoholem. Samozřejmě jsou ale výjimky. Antibiotika cephalosporin cefotetan a cephalosporin ceftriaxon zpomalují odbourávání alkoholu, což vede k nárůstu koncentrace meziproduktu odbourávání – acetaldehydu. To může způsobit nepříjemné stavy jako je závrať, zvracení, rudnutí obličeje, bolesti hlavy, bolesti hrudníku a neschopnosti popadnout dech. Podobné symptomy jsou způsobené také léčivem disulfiramem (známým v České republice pod obchodním názvem Antabus), které se občas používá k léčení závislosti na alkoholu. Dále pak, jestliže se léčíte s jaterní chorobou, jako např. infekční mononukleóza. Tam by se vám opravdu mohlo přitížit.A to velmi radikálně. Konec party výmluv? Ženy, které jsou v prvních stádiích těhotenství, a ještě nejsou připravené sdílet radostnou novinu s dalšími lidmi, dobře vědí, že pokud přestanou pít alkoholické nápoje při společenských událostech, tak se to ihned všichni dozvědí. Říkat kolegům a přátelům, že berou antibiotika, byla perfektní výmluva. Dokonce ani nejvlezlejší z přátel se většinou nezeptali, na co přesně je dívka bere. Nastane nyní konec? Možná ano a budoucí maminky si budou muset vymyslet lepší výmluvu. Co na závěr ? Nechci zde navádět nikoho, aby při své nemoci chodil v klidu do hospody, kde do sebe napere sedum kousků a pár slivoviček ( mimochodem, i bez antibiotik bych se asi pob... ) , ale, když to bude brát s rozumem, tak dvě, tři pivka neudělají vůbec nic. Samozřejmě byste se měli poradit se svým lékařem. Ten vám to samozřejmě zakáže, protože si to na triko nevezme. KAŽDOPÁDNĚ ČTĚTE PŘÍBALOVÉ LETÁKY. Jestliže se nesmí medikament míchat s alkoholem, je to jasně dáno. Pokud tam není o alkoholu nic, nemáte se čeho bát.
BJ, 31.1.2014 0:30:39, IP: ***.***.45.254, #182333
Zdravím, mno měl jsem podobné dilema a pak jsem se dočetl, že je to celé fáma. Přidám sem výňatek z článku, který je neuvěřitelně dlouhý. Cituji : Obáváte se, že pokud vám lékař předepíše antibiotika, nebudete si moci dát večer u televize pivo, protože by správné fungování antibiotik ohrozilo, nebo by se dostavily nežádoucí vedlejší účinky? Omyl, ve většině případů alkohol při braní antibiotik nevadí. Někteří lidé se domnívají, že kvůli alkoholu nebudou antibiotika fungovat správně, zatímco jiní si myslí, že pití způsobí vedlejší účinky. Dle průzkumu veřejnosti, polovina dotázaných věří první variantě a druhá polovina té druhé. Pro většinu antibiotik však ani jedno neplatí. Doktoři se bojí něčeho jiného – že by pacienti mohli při meditaci při sklence vína zapomenout na braní svých léků. Ve skutečnosti většina běžně používaných antibiotik není ovlivnitelná alkoholem. Samozřejmě jsou ale výjimky. Antibiotika cephalosporin cefotetan a cephalosporin ceftriaxon zpomalují odbourávání alkoholu, což vede k nárůstu koncentrace meziproduktu odbourávání – acetaldehydu. To může způsobit nepříjemné stavy jako je závrať, zvracení, rudnutí obličeje, bolesti hlavy, bolesti hrudníku a neschopnosti popadnout dech. Podobné symptomy jsou způsobené také léčivem disulfiramem (známým v České republice pod obchodním názvem Antabus), které se občas používá k léčení závislosti na alkoholu. Dále pak, jestliže se léčíte s jaterní chorobou, jako např. infekční mononukleóza. Tam by se vám opravdu mohlo přitížit.A to velmi radikálně. Konec party výmluv? Ženy, které jsou v prvních stádiích těhotenství, a ještě nejsou připravené sdílet radostnou novinu s dalšími lidmi, dobře vědí, že pokud přestanou pít alkoholické nápoje při společenských událostech, tak se to ihned všichni dozvědí. Říkat kolegům a přátelům, že berou antibiotika, byla perfektní výmluva. Dokonce ani nejvlezlejší z přátel se většinou nezeptali, na co přesně je dívka bere. Nastane nyní konec? Možná ano a budoucí maminky si budou muset vymyslet lepší výmluvu. Co na závěr ? Nechci zde navádět nikoho, aby při své nemoci chodil v klidu do hospody, kde do sebe napere sedum kousků a pár slivoviček ( mimochodem, i bez antibiotik bych se asi pob... ) , ale, když to bude brát s rozumem, tak dvě, tři pivka neudělají vůbec nic. Samozřejmě byste se měli poradit se svým lékařem. Ten vám to samozřejmě zakáže, protože si to na triko nevezme. KAŽDOPÁDNĚ ČTĚTE PŘÍBALOVÉ LETÁKY. Jestliže se nesmí medikament míchat s alkoholem, je to jasně dáno. Pokud tam není o alkoholu nic, nemáte se čeho bát.
Matěj, 12.3.2014 21:04:56, IP: ***.***.209.152, #184219
Nemohl byste prosím blíže specifikovat, o jaký článek se jedná? Případně odkaz, kde si ho mohu přečíst? Děkuji
Mirek, 19.5.2014 16:20:08, IP: ***.***.211.132, #186089
/veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/77982-antibiotika-se-nesnesou-s-alkoholem-pravda-ci-mytus/
mixandre, 18.6.2014 12:44:57, IP: ***.***.136.28, #186626
Po přečtení těchto článků,kdy jsem brala atb Fromilid,kde není psáno,že se nesmí pít alkohol jsem se rozhodla pivo před poslední tabletkou dát,nakonec jich bylo pět.Sváděla k tomu celodenní práce venku a teplé počasí a taky fakt,že alkohol na antibiotika nevadí.To jsem měla těžkej zánět průdušek a už jsem se cítila úplně zdráva.Blbost,musím řícřt,že už to NIKDY nebudu opakovat.Nejen,že mi bylo blbě a ještě mě šíleně bolí v krku,ale ten šílený dusivý kašel se mi vrací znovu.Takže si dávám paralen a budu se modlit a doufat abych se z toho dostala a příště půjdu na pivko aspoň tři dny po užívání veškerých léků.Přeji všem krásný den.Andrea
Tomáš, 22.10.2014 8:43:19, IP: ***.***.152.138, #189190
Dobrý den, doporučil bych přece jenom nemíchat alkohol s antibiotiky. Tím že budete během léčby pít, si moc nepomůžete a to hned z několik důvodů. Jak jsem tu již četl alkohol snižuje účinnost antibiotik a tak je pravděpodobnost že je vám lékař předepíše znovu. A jednak už tak dostávají vaše játra kvůli antibiotikům zabrat. Pokud si dopřejete alkohol, bude to pro vaše játra dvojnásobná pecka. Takže doporučuji se nejdřív uzdravit, pak "nasávat". :-)
Dominik, 10.6.2015 19:26:48, IP: ***.***.126.245, #193721
Dobrý den, chtěl jsem se s Vámi poradit na o tom, právě v pondělí jsem dostal tablety Penbene 1500 000 a v sobotu máme večírek s přáteli. S Vámi jsem se chtěl poradit, jestli je lepší, vysadit antibiotika v pátek ráno, a v neděli normálně pokračovat s užíváním a nebo, antibiotika normálně dobírat i přes večírek. Děkuji za odpovědi.
Pája, 23.6.2015 10:00:24, IP: ***.***.111.33, #193965
určitě nevysazujte a dejte si co nejméně alkoholu :)
Dom, 29.7.2015 19:42:16, IP: ***.***.170.11, #194528
Důvodem je to, antibiotika již sama o sobě zatěžují játra. V kombinaci s alkoholem jsou pak játra zatížena ještě více, nestačí látky filtrovat, odumírají buňky a játra mohou (při opakovaném kombinování) onemocnět. Stačí začít myslet -_-
Tomaso, 1.12.2015 23:17:53, IP: ***.***.8.96, #197782
Interakce mezi ATB a alkoholem je jen mezi některými druhy. Čtěte příbalový leták, případně googlujte dál. Ale hlavní důvody proč nepít jsou zatížení jater a to, že alkoholem je tělo oslabeno a léčivý proces se může zvrátit. V případě "ožrání a dělání blbostí" tuplem :)
        Předchozí   12      Následující
Přidat příspěvek k tématu antibiotika a alkohol
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
dnes18:03
247 reakcí

Hubnutí s hypofunkcí štítné žlázy

WE OFFER ALL KIND OF LOANS - APPLY FOR AFFORDABLE LOANS. Do you need Financial Assistance? We can help you We give out loan with an Interest rate... (zkráceno)

PergoCF@gmail.com
dnes17:41
17 reakcí

Potravinové doplňky

Ahoj, uplně nevím, jestli píšu do správné diskuze, ale rád se podělím se svou zkušeností. Byl jsem dlouhodobě nemocnej a hodně se mi oslabil imunitní... (zkráceno)

HonzaZ
dnes17:25
10 reakcí

Bolest zubu

aspirin, bolesti zubů - chlamydie

Anonym
dnes17:19
38 reakcí

Přípravek na imunitu

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s přípravky, které by dlouhodobě měly nějaký efekt. Já jsem toho vyzkoušela již hodně, ale... (zkráceno)

Šárka
dnes16:56
757 reakcí

Jak zhubnout o 5 až 8 kilo?

Zkušenosti se spalovačem GRENADE?

Lucinka
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
(c) 2005-2013 Abeceda Zdraví s.r.o.   | Reklama | Návštěvnost měří NetMonitor | Prohlášení